reklama
Česká Lípa
Na obnovu vyhořelého zámku v Zahrádkách peníze stále nejsou
30. 1. 2018 Obnova zámku v Zahrádkách na Českolipsku, který vyhořel před 15 lety, je stále v nedohlednu. Univerzita Karlova jako vlastník památky ji není schopna sama zaplatit a její dosavadní pokusy sehnat peníze z jiných zdrojů zatím skončily neúspěchem. "Je to pořád stejné,...
V České Lípě evidentně velké volání po referendu nebylo, chtěla ho jen opozice
29. 1. 2018 Místní referendum v České Lípě k investicím města není platné. Hlasovalo v něm den po prezidentských volbách jen 15,45 procenta oprávněných voličů. ČTK to sdělil mluvčí radnice Václav Šámal. K platnosti byla přitom zapotřebí účast minimálně 35 procent. V referendu obyvatelé města odpovídali na pět otázek, nadpoloviční podporu získala rekonstrukce Jiráskova divadla a koupě Kounicova domu. Většina zúčastěných byla proti výstavbě venkovního...
Česká Lípa bude v referendu rozhodovat o investicích
28. 1. 2018 Obyvatelé České Lípy budou dnes v místním referendu rozhodovat o investicích města, 44 hlasovacích místností bude otevřeno od 8:00 do 18:00. Témat bude pět, radnice výsledky zveřejní možná už v noci. Radnice se rozhodla uspořádat referendum až den po druhém kole prezidentských voleb, protože se obávala, že by při souběhu nesehnala dostatek lidí do komisí referenda.
Č  Lípa na své referendum teprve čeká. Až po volbě prezidenta
15. 1. 2018 Českolipské místní referendumse uskuteční den po ukončení II. kola prezidentské volby, tedy až v neděli 28. ledna 2018 od 8.00 hodin do 18.00 hodin, uskuteční i v České Lípě. Tady budou občané rozhodovat o pěti tématech, otázky jsou jasné a srozumitelné. Jeho vyhlašovatelé si ověřují, zda jsou investiční plány vedení města do budoucna v souladu s míněním občanů.
Nový Bor investuje letos do školního hřiště i demolice ruiny
9. 1. 2018 Nový Bor na Českolipsku plánuje letos výstavbu nového hřiště pro základní školu, rozšíření mateřské školy, ale také demolici ruiny v Nemocniční ulici. Na jejím místě by v budoucnu měl vyrůst městský bytový dům. Páté největší město v Libereckém kraji bude letos hospodařit s příjmy téměř 218 milionů korun, výdaje budou ještě o bezmála devět milionů vyšší. Schodek radnice pokryje z přebytku hospodaření z minulých let, řekla ČTK mluvčí...
Komunální a krajští politici si od ledna polepšili o tisíce korun
2. 1. 2018 Hojnější časy čekají komunální i krajské politiky. Starostové, primátoři a hejtmani si od Nového roku finančně polepšili. Prvním lednovým dnem vstupila v platnost novela, která odstranila nerovnováhu v jejich odměňování. Starostové dosud měli stejné peníze a k nim dostávali bonusy podle velikosti obce, kterou vedou. Vznikaly tím velké rozdíly, které u nejmenších a největších obcí činily až desetitisíce korun měsíčně.
Česká Lípa zvažuje postavení knihovny na Jeřábkově náměstí
26. 12. 2017 Česká Lípa zvažuje další variantu pro přemístění městské knihovny, která je nyní v nevyhovujících prostorách. V plánu dosud bylo její stěhování do Kulturního domu Crystal. Obyvatelé města ale budou v lednovém referendu rozhodovat o tom, zda by nebylo vhodnější vybudovat novou knihovnu v prostoru tzv. Tilie na Jeřábkově náměstí.
Referendum v České Lípě bude až den po 2. kole volby prezidenta
19. 12. 2017 Referendum v České Lípě se uskuteční až v neděli 28. ledna, den po druhém kole prezidentských voleb. Důvody jsou hlavně organizační. Nízké účasti se starostka Romana Žatecká (ČSSD) neobává. "Udělali jsme vše pro to, aby referendum bylo pro lidi atraktivní. Rozšířili jsme otázky, abychom při oslovení veřejnosti získali odpovědi na další potenciálně problematická rozhodnutí v budoucnu," řekla novinářům Žatecká.
Česká Lípa investuje příští rok 423 mil.Kč a splatí své úvěry
18. 12. 2017 Česká Lípa počítá v příštím roce s rekordními investicemi za 423 milionů korun. Největší akcí bude výstavba venkovního bazénu u Sportareálu za 90 milionů korun. Investice zajistí město díky penězům, které si v minulých letech našetřilo. S dalším zadlužováním nepočítá. Naopak splatí dva úvěry z minulosti za výstavbu Sportareálu a Bytové družstvo Lada dohromady za bezmála 179 milionů korun. Do roku 2019 tak město vstoupí bez dluhů, řekla...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Dupro si všiml, kdy zámek UK získala. A taky ví, že patřil rodu...
Proč má UK vlastnit zámek? Protože tam na školící středisko pro...
Ještě jedna zajímavost - krátce po požáru byla cena oprav stanovena na...
Proč vlastně má být UK vlastníkem nějakého zámku? Kdyby ho vrátili...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
únor
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).