reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 27. červen 2017
Svátek má: Den památky obětí komunistického režimu, Ladislav
Českolipsko
V České Lípě zvažují pořízení radaru na měření rychlosti
27. 6. 2017 Četné stížnosti občanů vedly českolipskou radnici k zadání dopravního průzkumu měření rychlosti speciálně ve dvou lokalitách, kde je situace nejhorší. Jde o silnici I/9 ve směru od areálu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje do centra a silnici II/268 ve...
Libereckou záchytnou stanici zná bezdomovec jako své boty
24. 6. 2017 Hned dvakrát vyjížděli strážníci MP ke známému českolipskému bezdomovci, který libereckou záchytnou stanici zná jako své boty. Poprvé to bylo na oznámení, že na silnici v Hálkově ulici leží muž a nehýbe se. Strážníci mu pomohli na nohy a pak se ho ujal další kumpán.
Řidiči o nic nepřijdou, peníze dostanou vyplaceny zpětně
22. 6. 2017 O navýšení ceny dopravního výkonu provozu MHD Česká Lípa v roce 2017 o 3,25 Kč na jeden kilometr rozhodlo koncem května na svém jednání zastupitelstvo města. Zastupitelé rozhodli, že ke stávající smlouvě s dosavadním dopravcem – firmou BusLine – připojí dodatek o navýšení ceny dopravního výkonu od 1. ledna 2017 o příplatek 3,25 Kč za ujetý kilometr. Vyšli tak vstříc požadavku nařízení vlády.
Českolipské děti dostanou hřiště, herní prvky se musí vyměnit
20. 6. 2017 V Dolní Libchavě se děti dočkají zcela nového dětského hřiště. Novinkami bude vylepšeno dětské hřiště v ul. Větrná a Park dětí v ul. 28. října. „Stav českolipských dětských hřišť se s časem mění, technický stav herních prvků se zhoršuje, proto jsme se rozhodli vyměnit je tak, aby ty nové byly bezpečné a odpovídaly moderní době,“ uvádí místostarosta Juraj Raninec.
Výbor pro sport v České Lípě připravuje plán rozvoje
16. 6. 2017 Podklady pro Plán rozvoje sportu města Česká Lípa bude zpracovávat výbor pro sport. Navrhuje také oslovit českolipské sportovní kluby a veřejnost. „Měli bychom nejprve vytipovat, co ve sportu v našem městě funguje a co by se mohlo vylepšit, ať už se jedná o oblast investiční nebo neinvestiční, o sportoviště v majetku města či sportoviště jiných vlastníků, ale i sportoviště venkovní určené veřejnosti,“ říká Tomáš Binder, předseda výboru pro...
Padesát let Crystalexu v Novém Boru připomíná nová výstava
16. 6. 2017 Padesátiletému výročí kombinátu – sídla nynější společnosti Crystalex, fenoménu českého sklářství a města Nový Bor, je věnovaná nová výstava v novoborském Sklářském muzeu. Její návštěvníci si mohou od soboty 17. června prohlédnout současnou produkci, díla výtvarníků, kteří svou návrhářskou činností zanechali v Crystalexu nesmazatelnou stopu, a připomenou si minulé ročníky Mezinárodního sklářského sympozia IGS. Výstava ale...
Na Lesnický den se do Ralska sjede dřevorubecká špička
16. 6. 2017 Dřevorubecká špička se sjede do Ralska na Českolipsku na Lesnický den, který už pojednačtyřicáté pořádají v areálu Skelná huť Vojenské lesy a statky Mimoň (VLS). Při práci s motorovou pilou se v pátek a v sobotu představí mimo jiné juniorský mistr světa Martin Švec, ale také reprezentanti z Německa a Slovenska. Show se sekerou předvede vicemistr světa v Timbersportu Martin Komárek, představí se i stromolezci z dřevorubeckého sportu Eurojack. ČTK to řekl...
Českolipský Docter Optics rozšiřuje výrobu čoček
15. 6. 2017 Českolipský výrobce optických čoček do reflektorů aut Docter Optics rozšiřuje výrobu. Zaměstnat chce dalších zhruba 120 lidí. Do výstavby nové výrobní haly v České Lípě investovala firma 400 milionů korun, z nichž na stavební část připadla polovina. ČTK o tom informoval Zdeněk Zuntych, mluvčí společnosti Swietelsky stavební, která byla dodavatelem nové výrobní haly.
Žena zraněná při nehodě poblíž Doks v nemocnici zemřela, zůstaly po ní dvě děti
15. 6. 2017 Na následky zranění, které utrpěla při pondělním čelním střetu dvou aut u Doks na Českolipsku, zemřela v nemocnici třiatřicetiletá žena. Okolnosti nehody policie nadále prošetřuje, řekla ČTK mluvčí policie Ivana Baláková. Při střetu byly zraněny i dvě děti ve věku šest a 12 let a řidič druhého vozu. Na místě nehody zasahovaly tři vrtulníky letecké záchranné služby.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).