reklama
Českolipsko
Tradice Kruhu přátel hudby v České Lípě znovu ožije příští úterý
16. 1. 2018 Společnost Bohemorum, s. r. o., dlouholetý pořadatel MHF Lípa Musica, obnovuje od ledna tradici pořádání cyklu komorních koncertů v České Lípě v rámci Kruhu přátel hudby. Cyklus nabídne šest koncertních zastavení přímo v České Lípě, která budou navíc obohacena a...
Česká Lípa vyčlenila 10,5 mil. Kč na sport dětí a mládeže
11. 1. 2018 O 1,3 milionu korun byl oproti loňskému roku navýšený letošní dotační program v České Lípě v oblasti sportu. Finanční prostředky v něm tak dosáhnou částky 10,5 milionu korun a stává se z něj tak nejvýraznější dotační program.
V Č. Lípě se po půlnoci srazily a vykolejily dva osobní vlaky
6. 1. 2018 Černý pátek, první lednový, kdy došlo v Liberci k vraždě a na Českolipsku zemřel spolujezdec z havarovaného auta, zakončila srážka vlaků. V České Lípě se krátce po půlnoci srazily a vykolejily dva osobní vlaky, nikdo nebyl zraněn, škoda je odhadem čtyři miliony korun. Ani v jednom vlaku nebyli cestující. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ČTK řekl, že pasažéři tam ani být nemohli, jedna souprava se posunovala v České Lípě, druhá rovněž bez...
Cvikov musel uzavřít silnici do Lindavy, hrozí pád továrny
6. 1. 2018 Cvikov na Českolipsku ve čtvrtek uzavřel frekventovanou silnici III. třídy na Lindavu. Důvodem je špatný stav léta nevyužívané továrny Severka v Palackého ulici. Ve čtvrtek se uvolnil jeden trám a hrozí, že spadne střecha. ČTK to řekl starosta města Jaroslav Švehla (ODS). Podle starosty vedou na Lindavu dvě objízdné trasy, jedna přes Kunratice u Cvikova a druhá přes Sloup v Čechách.
Sociální služby jsou v rozpočtu Č. Lípy posíleny nejvýrazněji
4. 1. 2018 Rozpočet města Česká Lípa v letošním roce počítá s finančním podílem na provoz registrovaných sociálních služeb pro občany města v rozsahu 10 – 15 % a to přesto, že zatím nejsou ze strany státu a ani Libereckého kraje dána pravidla, do jaké výše se mají města na těchto nákladech podílet. V rozpočtu tak bylo, prostřednictvím specifického dotačního programu, vyčleněno pro registrované poskytovatele sociálních služeb 10 milionů korun a milion...
Ohňostroj otevřel opravené náměstí, hotovo ale není
2. 1. 2018 Novoročním ohňostrojem otevřeli v Novém Boru na Českolipsku zrekonstruované náměstí Míru. Do centra města přilákala oslava stovky lidí. Akce byla první na náměstí po dokončení rekonstrukce, centrum města ale zcela hotové není. Zatím se ho podařilo otevřít částečně, radnice vyjednává o předběžném užívání náměstí. Zcela hotovo by mělo být ve druhé polovině března, řekl ČTK novoborský starosta Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj).
Muzeum se loučilo s návštěvníky, na dva měsíce bude zavřeno
1. 1. 2018 Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se na Silvestra rozloučilo s návštěvníky, od Nového roku je už tradičně na dva měsíce zavřené. Důvody jsou technické, expozice potřebují doplnit, sbírkové předměty ošetřit a za provozu to dělat nejde. Nutné jsou také technické zásahy, jako je vymalování, případně opravy nejrůznějšího charakteru, řekl ČTK jeho ředitel Zdeněk Vitáček. Znovu se muzeum pro návštěvníky otevře ve čtvrtek 1. března.
V České Lípě se přemnožili divočáci, chodí až na sídliště
29. 12. 2017 Divoká prasata s příchodem zimy stále více pronikají do okrajových částí České Lípy, především na Holý vrch. Proto město společně s českolipskými myslivci hledají opatření, která budou prasatům komplikovat přístup do města.
Nový Bor zavede placené parkování v centru města
27. 12. 2017 Nový Bor v příštím roce na jaře zavede zóny placeného parkování v centru města. Nově se bude platit na nám. Míru, v úseku mezi městským úřadem a restaurací La Plaza. Zároveň pro Krátkou ulici začne platit systém parkovacích kotoučů. Před tzv. Lužickými domky vznikne pěší zóna. Současně s tím se zjednosměrní některé ulice, což přinese nová stání pro auta. Koncepci parkování, kterou si vyžádalo dokončení rekonstrukce nám. Míru,...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).