reklama
Českolipsko
Nápor žadatelů o vystavení pasu v České Lípě nepolevuje
21. 8. 2017 Jen za měsíc červenec přijaly pracovnice správního odboru MěÚ v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu. A nápor žadatelů ani v srpnu nepolevil. Přestože odbor připravil některá opatření, občané si stěžují na dlouhé čekací doby.
Policie pokutovala na festivalu Mácháč kvůli drogám desítky osob
21. 8. 2017 Policisté a celníci našli při namátkových kontrolách u desítek účastníků tanečního festivalu Mácháč drogy. Pod vlivem návykových látek přistihli za volantem několik řidičů. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Akce v areálu na pláži Klůček u Máchova jezera u Doks na Českolipsku již skončila, lidé se rozjíždí pod dohledem policie domů.
Policisté našli u desítek účastníků festivalu Mácháč drogy
20. 8. 2017 Policisté a celníci našli u několika desítek účastníků tanečního festivalu Mácháč u Doks na Českolipsku marihuanu, pervitin a další drogy. Pod vlivem drog zadrželi dva řidiče. Jedna automobilová posádka měla u sebe 200 tablet extáze. ČTK to řekla liberecká policejní mluvčí Ivana Baláková. Kontroly budou pokračovat.
Nemocnici v České Lípě posílí v srpnu a září 11 nových lékařů
18. 8. 2017 Nemocnici s poliklinikou v České Lípě posílí v srpnu a září 11 nových lékařů. Nejvíc jich nastupuje na chirurgii, kde byl nedostatek lékařů nejcitelnější a oddělení muselo dokonce v polovině února na několik týdnů zastavit plánované operace. Teď získalo čtyři nové lékaře, další tři nastoupí na dětské oddělení a dva na oddělení radiodiagnostiky. Po jednom novém lékaři získají gynekologie a ARO. ČTK o tom informoval Pavel Marek pověřený...
Na Českolipsku maji zhoršenou kvalitu vody dvě koupaliště
18. 8. 2017 Na Českolipsku se zhoršila kvalita vody na Hamerském jezeře a mírně i na přírodním koupališti v Horní Polici. V ostatních částech Libereckého kraje změny nenastaly, vyplývá z informací uvedených na webu Krajské hygienické stanice v Liberci. Na Hamerském jezeře kvalitu vody po vydatných přeháňkách zhoršily opět sinice. Ve zvýšené míře se v jezeře objevily už po přívalových deštích v červenci, kdy se do jezera dostala špinavá voda z polí.
Opravy po záplavách skončily, břehy Ploučnice spojuje lávka
16. 8. 2017 Stružnice na Českolipsku dokončila opravy po záplavách, které ji zasáhly v letech 2010 a 2013. Jako poslední se dělala lávka pro pěší v centru obce. Její obnova stála zhruba 12 milionů korun. ČTK to řekl starosta Jan Mečíř. Záplavy v roce 2010 napáchaly ve Stružnici na obecním a soukromém majetku škody za 36 milionů korun, o tři roky později podle starosty dosáhly téměř stejné výše.
V Novém Boru začala revitalizace sídliště Husova - Jiráskova
16. 8. 2017 V Novém Boru na Českolipsku začala revitalizace sídliště Husova - Jiráskova. Město na sídlišti vybuduje nové parkoviště, u letního kina opraví chodníky a veřejné osvětlení, přibudou nové lavičky a herní prvky, obnovou projde i zeleň. Na úpravy za 4,3 milionu korun získala radnice třímilionovou dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, zbytek přidá ze svého. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Radmila Pokorná.
Na Novoborsku zakázali kvůli suchu zalévat vodou z potoků
5. 8. 2017 Nový Bor na Českolipsku zakázal na základě podnětu z Povodí Ohře používat vodu z některých říček a potoků k zalévání zahrádek. Důvodem je kritické snížení průtoků na vodních tocích, což vážně ohrožuje vodní a na vodu vázané ekosystémy i funkci vodních toků. Nedostatkem vody je v oblasti Českolipska ohroženo 36 potoků a říček včetně Ploučnice, informoval ČTK mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.
Kvalita vody na Hamru se zlepšila, sinice rychle zmizely
4. 8. 2017 Kvalita vody v Hamerském jezeře na Českolipsku se znatelně zlepšila. Podle hygieniků se tak mohou lidé v oblíbeném letovisku opět koupat bez omezení. Vyplývá to z informací na webu Krajské hygienické stanice v Liberci. Krátkodobé zhoršení kvality vody v jezeře způsobil zvýšený výskyt sinic. "Jak byly přívalové deště, tak to něco spláchlo z polí do jezera. Zlepšilo se to ale velmi rychle," řekl ČTK starosta Hamru na Jezeře Milan Dvořák.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).