reklama
Českolipsko
Den zvířat oslaví v Č. Lípě celodenním programem
24. 9. 2018 Patnáctý ročník již tradiční akce Dne zvířat ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě je pořádán pro děti z mateřských, základních a středních škol a také pro rodiny s dětmi. Letos nese název „Zvířata žijící kolem nás“. Pestrý celodenní program ve...
Lípa Musica představí liturgické Temné hodinky i vzpomínku na P. Ebena
20. 9. 2018 Po mimořádně úspěšném zahájení s proslulou pěvkyní Magdalenou Koženou a Collegiem 1704 na Koncertu pro Liberecký kraj 17. září v Jablonci nad Nisou, bude 17. ročník festivalu pokračovat prodlouženým víkendem s trojicí neotřelých projektů v České Lípě, Zahrádkách a Filipově u Rumburku.
Nádherné běžecké trasy, skvělá účast, to byl českolipský CCR&W
19. 9. 2018 Téměř na 700 účastníků se sešlo při třetím ročníku zážitkového běhu Českou Lípou a přesto přírodou, City Cross Run & Walk. Na start se postavilo přesně 668 běžců a chodců všech věkových kategorií nejen z České Lípy a blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst a zahraničí.
Insolvenční řízení se sklárnou Crystalex se chýlí k závěru
17. 9. 2018 Insolvenční řízení s někdejším sklářským gigantem Crystalex Nový Bor se po deseti letech chýlí k závěru. Městský soud v Praze ho zahájil 22. září 2008. Crystalex je poslední sklárnou skupiny Bohemia Crystalex Trading (BCT), kde insolvenční řízení soud ještě neukončil. V červnu už ho soud uzavřel i ve Sklárnách Kavalier. Rozprodej majetku Crystalexu vynesl bezmála 614 milionů korun, zjistila ČTK v insolvenčním rejstříku. Věřitelé ale žádali...
Nové lékaře se České Lípě na dotační program získat nepodařilo
14. 9. 2018 České Lípě se nepodařilo získat nové lékaře na dotační program, z něhož mohli čerpat až půl milionu korun na zřízení svých ordinací. Přihlásil se jediný zájemce, který ale nesplnil podmínky, řekl ČTK mluvčí města Václav Šámal. Město dotační program vypsalo poprvé, žadatelé se mohli hlásit v srpnu.
Česká Lípa za bezmála 38 mil.Kč zrekonstruovala bytový dům
13. 9. 2018 Bytový dům v Komenského ulici na Ladech má novou zateplenou fasádu, včetně střechy a ve všech bytech vyměněna okna. Rekonstrukce přišla na 37,5 mil. korun, kterou s přispěním evropské dotace financovalo město. Při kontrolním dnu tento objekt navštívilo vedení města, starostka Romana Žatecká s místostarostou Jurajem Ranincem a zástupci odboru rozvoje města a investic.
Novoborští hasiči dostanou podzemní nádrž na vodu
13. 9. 2018 Nový Bor hledá firmu, která za bezmála 2,1 milionu korun vybuduje podzemní nádrž na 50 tisíc litrů vody. Ta bude sloužit dobrovolným hasičům jako stálý vodní zdroj bez ohledu na výkyvy počasí. „Bude to železná zásoba vody pro období sucha. Nebudeme tak závislí jen na tom, co naprší, a zadržíme v povrchové nádrži za poliklinikou. Bonusem je, že nová nádrž bude přímo v areálu dobrovolné jednotky,“ vysvětluje starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.
Nový Bor chce vést kabely velmi vysokého napětí pod zemí
12. 9. 2018 Město Nový Bor zvýšilo své šance na to, že by velmi vysoké napětí 110 kV, které plánuje vybudovat ČEZ Distribuce, a.s. od České Lípy přes Nový Bor po Varnsdorf, vedlo v jeho intravilánu pod zemí. Městu se povedlo s energetiky vyjednat, že do procesu EIA, jenž posuzuje vliv stavby na obyvatelstvo, životní prostředí a krajinný ráz, půjdou hned dvě podzemní varianty namísto původní jedné. Nová kabelová trasa by měla vést nad vrchem Skalka.
Hasič Zdeněk Frydrych převzal čestné občanství České Lípy
12. 9. 2018 Zdeněk Frydrych je čestným občanem města Česká Lípa. Tento titul mu za jeho celoživotní obětavou profesionální i dobrovolnou práci ve sboru hasičů, kterou významnou měrou přispěl k rozvoji požární ochrany města Česká Lípa, předala starostka Romana Žatecká.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).