reklama
Českolipsko
V České Lípě vzniká centrum vzdělávání pro služby za 85 mil.
15. 5. 2018 V České Lípě vzniká centrum vzdělávání pro oblast služeb. Na projekt za bezmála 85 milionů korun získal liberecký kraj evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Část budov Střední odborné školy a středního odborného učiliště v České...
Kino Máj v Doksech chystá přehlídku filmů Paola Sorrentina
14. 5. 2018 U příležitosti chystaného uvedení nového filmu Paola Sorrentina, který půjde do kin pod názvem Loro v druhé polovině letošního roku, se bude v kině Máj Doksy konat přehlídka pěti filmů tohoto významného italského režiséra a scénáristy.
Brnišťský půlmaraton přilákal téměř šest stovek závodníků
10. 5. 2018 Již 5. ročník běžeckých závodů Nutrilove Brnišťský půlmaraton 2018 se pod záštitou náměstka hejtmana Petra Tulpy uskutečnil poslední dubnovou sobotu v Brništi. Přilákal 567 sportovců všech věkových kategorií a zajistil si tak nejvyšší účast v historii závodu. Na půlmaratonu mezi muži kraloval Petr Cmunt s časem 1:19:53 a mezi ženami Zuzana Rusínová s časem 1:30:38.
Na výstavě má muzeum v České Lípě i repliku hospody se státníky
10. 5. 2018 Maketu bunkru zvaného řopík, originální zařízení používané k těžbě uranu, vyskládané kufry symbolizující vystěhování Němců či bustu Klementa Gottwalda s poprsím v nadživotní velikosti. I to bude na výstavě k 100. výročí založení Československa, kterou se zaměřením na dění v regionu připravuje muzeum v České Lípě. Vernisáž bude ve čtvrtek, rozsahem jde o jednu z největších výstav muzea za několik let. Na konci expozice bude replika hospody s...
V České Lípě vzniká krajské centrum odborného vzdělávání
7. 5. 2018 Nákup zemědělské techniky, zařízení biologické laboratoře, vybavení odborných učeben se zaměřením na gastronomii a výměna výtahů. Nejen to čeká Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Česká Lípa v následujících měsících. V rámci projektu Libereckého kraje se z nich postupně stává regionální centrum odborného vzdělávání se zaměřením na služby. V regionu roste celkem osm takových center s různým zaměřením. V krajském...
Skleněná zahrada je pojatá jako netradiční open – air výstava
3. 5. 2018 Město Nový Bor se připravuje na svůj velký svátek skla - 13. ročník Mezinárodního sklářského sympozia IGS 2018. Než ale zhruba šest desítek výtvarníků, designerů a sklářů z celého světa začne začátkem října na prestižním trienále tvořit, přichází sklářský ateliér Astera, aby navodil tu správnou atmosféru.
Loni havarovalo 83 motocyklistů, dva při nehodách zemřeli
3. 5. 2018 Při nehodě v Dubé na Českolipsku zahynul v úterý večer sedmnáctiletý motocyklista. Střet s protijedoucím osobním autem Audi A4 nepřežil, záchranáři mu už nemohli pomoci. Řidič motocyklu KTM 125 vjel do protisměru v prudké zatáčce. ČTK o tom dnes informovala mluvčí policie Ivana Baláková. Nehoda se stala deset minut před 19:00 v Dubé na Českolipsku, motocyklista jel do Medonos.
Elektronicky polohovatelná lůžka už má celá nemocnice
3. 5. 2018 Českolipská nemocnice realizuje jeden z  projektů Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, na který úspěšně získala finanční prostředky. „Projekt obsahuje výměnu 350 kusů elektronicky polohovatelných lůžek včetně příslušenství,“ upřesnil generální ředitel nemocnice Ing. Pavel Marek s tím, že v současné době probíhá nahrazování nových lůžek za původní na všech odděleních nemocnice.
Českolipští chtějí dál jednat o ceně Kounicova domu
2. 5. 2018 Zastupitelé na svém posledním zasedání přerušili jednání o koupi Kounicova domu a uložili starostce jednat o dalším snížení ceny. „Upřímně říkám, že jsem z toho docela otrávená, ruina třetím rokem padá před očima, všem ten stav vadí, dosáhli jsme slevu z ceny stanovené odhadcem, máme představu, co by na tom místě mohlo být – a pořád je to pro některé málo," říká starostka Romana Žatecká.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).