reklama
Českolipsko
Hrad Bezděz v létě zpřístupní Templářský palác s trůnem
29. 6. 2018 Nové lákadlo bude mít od soboty královský hrad Bezděz na Českolipsku. Návštěvníci se dostanou na druhém nádvoří do Templářského paláce, který nechal pro špatný stav v roce 1844 uzavřít Kristian z Valdštejna. Palác procházel od roku 2009 rekonstrukcí. ČTK to sdělila...
Česká Lípa odkoupí Kounicův dům za 1,9 milionu. Schváleno.
28. 6. 2018 Po několika jednáních o ceně, které vedla českolipská starostka Romana Žatecká se současným majitelem Kounicova domu, došlo ke shodě a město tuto lokalitu odkoupí za 1 900 000 korun. Vlastník s touto částkou vyslovil souhlas a zastupitelé koupi včera schválili.
Zákupský medvěd Medoušek miluje ovoce, dostal i dort
28. 6. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ: Za velkého zájmu turistů oslavil medvěd Medoušek ze zámku v Zákupech na Českolipsku své 25. narozeniny. Protože miluje ovoce, tvořilo podstatnou část narozeninového menu. Nechyběla jablka, hroznové víno, meruňky, kiwi, pomeranče, granátová jablka nebo ananas. Zeleninu nemá rád, hází ji do bazénu, jediné co ze zeleniny jí, je meloun a mrkev, řekl ČTK kastelán zákupského zámku Petr Weiss. Meloun byl dnes také tím prvním, do čeho se...
Požár chaty u Máchova jezera způsobil škodu za milion
26. 6. 2018 Škoda za milion korun vznikla při nedělním požáru chaty ve Starých Splavech u Máchova jezera na Českolipsku. Příčinou zřejmě bylo nedbalostní zacházení s otevřeným ohněm, řekla ČTK krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková. U požáru zasahovala i nově vzniklá profesionální jednotka hasičů, která v Doksech zatím působí v provizorních podmínkách.
Strážníci během slavností řešili padlé opilce i ztracené dítě
25. 6. 2018 Během městských slavností posílila Městská policie Česká Lípa hlídkovou službu zejména v centru města. Strážníci zajišťovali veřejný pořádek a nejvíc práce měli v sobotu v noci. Přestože nebylo takové vedro, i tak alkohol složil k zemi několik lidí. Na záchytnou stanici ale MP nikoho nemusela převážet. Kuriozitou bylo volání ženy, která viděla bezdomovce a uvedla, že zvrací krev. Jenže to naštěstí bylo jen červené víno, kterým se přepil.
Parkování v centru N. Boru už nebude od července bezplatné
25. 6. 2018 Parkování v Novém Boru na Českolipsku už nebude bezplatné. Úpravu si vyžádalo snížení kapacity parkovišť v souvislosti s rekonstrukcí náměstí Míru. Na hlavním novoborském náměstí bude proto od 1. července možné zadarmo stát jen půl hodiny, pak už bude muset řidič zaplatit 20 korun za hodinu. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Radmila Pokorná.
Zámek ve Stvolínkách, který se opravuje, přilákal desítky lidí
24. 6. 2018 Rekonstruovaný zámek ve Stvolínkách na Českolipsku si v sobotu přišly prohlédnout desítky lidí. Cenná stavba je na seznamu ohrožených památek, veřejnosti běžně přístupná není, obec ji otevírá dvakrát do roka. Na záchraně zámku, který v minulosti sloužil jako letní biskupská rezidence, pracuje obec už několik let. Do obnovy dává každoročně desetinu pětimilionového rozpočtu a další peníze se jí daří získávat od ministerstva kultury a...
Nový Bor zakázal kvůli suchu v regionu čerpat vodu z potoků
21. 6. 2018 Nový Bor na Českolipsku zakázal kvůli suchu čerpat vodu ze 13 potoků a řek v regionu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Radmila Pokorná. Lidé nesmějí z potoků čerpat vodu na zalévání zahrad a sportovišť, napouštění bazénů nebo třeba na mytí automobilů. Zákaz platí do odvolání. Stejný už na konci května vyhlásili v nedaleké České Lípě. V některých potocích je podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu jen pár centimetrů...
Nové kompenzační pomůcky pomohou na všech odděleních
21. 6. 2018 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa byla úspěšná při získání dotace z Ministerstva zdravotnictví ČR, z dotačního programu Program vyrovnání příležitostí pro občany se zdravotním postižením. Díky dotaci ve výši 300 000,- Kč se v těchto dnech v nemocnici umisťuje téměř 60 nových kompenzačních pomůcek pro pacienty, které výrazným způsobem vylepší komfort pacientů s handicapem.
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).