reklama
Českolipsko
U N. Boru spadl ze skály Jelení skok chlapec, zřejmě uklouzl
11. 2. 2019 Dnes kolem 8.20 jsme přijala policie od linky 112 informaci o pádu nezletilého chlapce ze skály zvané Jelení skok, která se nachází v Novém Boru. Na místě jsme pak zjistili, že chlapec uklouzl na vrcholu Jeleního skoku, odkud spadl ze zhruba čtrnáctimetrové výšky. Pomoc si...
Nový Bor za slunečného počasí rozhýbaly brazilské rytmy
11. 2. 2019 Brazilské rytmy již po třinácté rozhýbaly Nový Bor. V sobotu 9. února se konal tradiční masopust v duchu brazilského karnevalu a díky slunečnému počasí se do něj zapojilo přes tisíc lidí. Pestrý průvod masek, tanečnic, kejklířů, mažoretek v čele s Milošem Vacíkem a jeho bubeníky ze skupiny Tam Tam Batucada prošel od kina na náměstí, kde následovala hudební a taneční vystoupení.
Česká Lípa podpořila talentované dětské zpěváky
10. 2. 2019 Částkou 400 tisíc korun podpořili českolipští zastupitelé na svém lednovém zasedání Českolipský dětský sbor. Ten má letos v červenci mimořádnou příležitost reprezentovat Českou Lípu a Českou republiku na prestižním Idaho International Choral Festival v USA, který letos slaví 20 let své existence.
Soutěž o nejlepší zeleň v České Lípě se uskuteční i letos
10. 2. 2019 Všichni ti, kteří se na sídlištích v České Lípě starají o malé záhonky před panelovými domy, se mohou radovat. Tradiční soutěž „O nejlepší péči o sídlištní zeleň“, která se v různých obměnách ve městě vyhlašuje již od roku 1994, proběhne i v letošním roce. O vyhlášení soutěže rozhodli českolipští radní na svém zasedání v úterý 5. února.
Ve věznici ve Stráži pod Ralskem se učí stovka vězňů
8. 2. 2019 Zhruba sto odsouzených dochází do Školského vzdělávacího střediska ve věznici ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku. Nosným programem je učební obor obráběč kovů a k tomu jsou dva roční kurzy, zámečnický a technický. Novinářům to řekl vedoucí střediska Jindřich Krous.
Cesta skla v česko – polském příhraničí podpoří cestovní ruch
7. 2. 2019 Sklářské muzeum v Novém Boru, v zastoupení města Nový Bor, a Krkonošské muzeum v Jelení Hoře získala z Evropského fondu pro regionální rozvoj 1,193 milionu euro na společný projekt Cesta skla v česko-polském příhraničí. Ten staví na společné sklářské tradici a má za cíl podpořit cestovní ruch v obou regionech.
Ruiny v Ralsku jdou k zemi, další demolice kraj chystá
7. 2. 2019 V bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku pokračuje bourání ruin, které tam zůstaly po sovětské armádě. K zemi jdou v těchto dnech bývalá kotelna, sklad uhlí nebo letní kino. Další demolice zhruba deseti vybraných objektů Liberecký kraj připravuje. Náklady se odhadují bez DPH na bezmála 30 milionů korun. ČTK to řekl hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Demolice v Ralsku zahájil Liberecký kraj před třemi lety, stále tam zbývají...
Česká Lípa chce už příští rok začít s opravou Kounicova domu
2. 2. 2019 Česká Lípa chce už v příštím roce zahájit rekonstrukci vyhořelého Kounicova domu. Památkově chráněný objekt vyhořel na jaře 2015 a od té doby chátrá. Město koupilo dům loni v srpnu za 1,9 milionu korun od Sdružení sportovních svazů České republiky, které od požáru na domě žádné práce nedělalo. V letošním rozpočtu je na nutné zabezpečení a provizorní zastřešení připraveno 11 milionů korun, řekla novinářům starostka Jitka Volfová (ANO). S...
Na Tyršově náměstí v N. Boru přibude stromů i parkování
31. 1. 2019 Na Tyršově náměstí v Novém Boru na Českolipsku přibude stromů i míst k parkování. Vyplývá to ze studie ateliéru City Up-grade, kterou si město nechalo zpracovat. Architekti do ní zahrnuli i připomínky obyvatel města. Realizace studie bude ale záviset na finančních možnostech města. ČTK to řekla mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná. Nový Bor je s 12.000 obyvateli pátým největším městem Libereckého kraje. Řadu let se tam pracovalo na obnově...
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).