reklama
Českolipsko
Epilog Lípy Musicy: Má to smysl (nejen) s Radkem Baborákem
7. 11. 2018 V pátek 9. listopadu se definitivně uzavře 17. ročník MHF Lípa Musica čtvrtým pokračováním společného projektu se Základní uměleckou školou Česká Lípa, který nese název Má to smysl! Po boku renomovaného umělce se tradičně v rámci festivalu představují ty...
Česká Lípa zruší od prosince málo využívanou linku 201 MHD
7. 11. 2018 Česká Lípa zruší s novým jízdním řádem od 9. prosince linku 201 městské hromadné dopravy. Zajišťovala spojení mezi sídlištěm Lada, centrem města a Svárovem, zájem o ni byl ale malý. Město se také rozhodlo zrušit některé málo využívané ranní a noční spoje. Školní autobusy budou jezdit jen ve dnech školního vyučování. ČTK o tom informoval mluvčí českolipské radnice Václav Šámal.
Vojenské lesy chtějí do Ralska přilákat děti geolokační hrou
6. 11. 2018 Vojenské lesy a statky (VLS) chtějí přilákat děti do přírody Ralska na Českolipsku prostřednictvím geolokační hry. K plnění úkolů je potřeba mít jen chytrý mobilní telefon a staženou aplikaci, která je již k dispozici. Jde o pilotní projekt VLS. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí státního podniku Jan Sotona. Průvodcem dětí ralskou přírodou je maskot lesních pedagogů VLS ježek Emil a vše se točí kolem záchrany ztraceného Filipa,...
V České Lípě poprvé lidé rozhodli o části rozpočtu na příští rok
6. 11. 2018 V České Lípě mohli obyvatelé poprvé rozhodnout o využití části rozpočtu města na příští rok. Na takzvaný participativní rozpočet je určeno pět milionů korun, o jejich využití mohli rozhodnout sami obyvatelé města. Do konce května dorazilo na radnici 42 návrhů, realizuje se 20 z nich dohromady za 4,65 milionu korun. ČTK o tom informoval mluvčí českolipské radnice Václav Šámal. Do hlasování se podle Šámala zapojilo 383 hlasujících.
Stamilionovou zakázku na MHD v České Lípě prošetřuje ÚOHS
3. 11. 2018 Kontroverzní zakázku na zajištění městské hromadné dopravy v České Lípě prošetřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a ministerstvo vnitra. Desetiletou zakázku za 771 milionů korun získal současný dopravce BusLine na základě veřejné soutěže. Končící vedení města smlouvu podepsalo první den komunálních voleb. Podle neziskových organizací Oživení a Transparency International ČR (TI) bylo zadání diskriminační vůči jiným dopravcům,...
V Zákupech příští léto asi začne obnova střechy zámku i dvora
31. 10. 2018 Obnova hospodářského dvora u zámku v Zákupech na Českolipsku za 117 milionů korun začne zřejmě za tři čtvrtě roku. Zhruba ve stejné době by mohly začít práce na rekonstrukci střechy a krovů na hlavní budově zámku. ČTK to řekl kastelán zámku Petr Weiss.
Liberecký soud zamítl návrh na neplatnost voleb v Doksech
31. 10. 2018 Krajský soud v Liberci zamítl návrh na neplatnost komunálních voleb v Doksech na Českolipsku. Stěžovatel poukazoval na nepřiměřeně dlouhou dobu sčítání hlasů v jednom z volebních okrsků. Domníval se, že s hlasy voličů někdo manipuloval a žádal o přepočítání výsledků. Podle soudu ale nepředložil žádné důkazy, kterými by svá tvrzení doložil. Vyplývá to z usnesení zveřejněném na úřední desce soudu.
Pitva odhalí, zda prase divoké zabilo na Českolipsku vlčici
30. 10. 2018 Mladou vlčici zřejmě v Ralsku na Českolipsku zabilo prase divoké. Příčinu smrti i to, zda jde skutečně o vlka, a nikoliv například o křížence psa, prověří pitva a genetická analýza. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí Agentury ochrany přírody a krajiny Karolína Šůlová.
MHF Lípa Musica završily oslavy 100. výročí založení republiky
29. 10. 2018 17. ročník MHF Lípa Musica vyvrcholil svátečním víkendem. Oslavy sta let české samostatnosti předznamenal poslední koncert na saské části hranic, který se za účasti uměleckého garanta festivalu Radka Baboráka a jím vedených Pražských komorních sólistů uskutečnil v pátek v Budyšíně. Víkendové slavností koncerty přinesly dvě pocty české hudbě – brilantní klavírní recitál Jitky Čechové věnovaný Smetanovi v České Lípě a závěrečný...
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).