reklama
Diskusní fórum
O místo v Senátu se utká sedm kandidátů, méně než minule
19. 8. 2018 O místo v Senátu se na Jablonecku a Semilsku utká sedm kandidátů. Jablonecký magistrát všechny uchazeče zaregistroval. Kandidátů je o tři méně než před šesti lety, kdy se o post senátora v obvodu 35 ucházelo deset lidí. Volby tehdy vyhrál Jaroslav Zeman z ODS, který bude v...
Co bude, až tu nebudou? Posun k lepšímu, protože se snad přestane pouze plánovat
18. 8. 2018 Břídilství v podání druhého muže liberecké radnice jsme si v končícím týdnu užili dostatek, tak si nekažme víkend dalším rozborem jeho úletů. Kdo chtěl, ten už se k nim vyjádřil. Zopakuji jen, že vyšlo najevo, že Jan Korytář nechal uzavřít „pozoruhodnou“ externí smlouvu na administrativní práce v objemu 100 tisíc bez DPH, byť má k dispozici plné budovy městských úředníků, a že on sám má zřejmě uzavřenou dohodu, podle níž jako dlužník...
V Liberci i Jablonci postavili po dvanácti kandidátkách
18. 8. 2018 Ve stotisícovém Liberci budou mít v podzimních komunálních volbách voliči na výběr z 12 kandidátek. Magistrát dnes všechny zaregistroval. ČTK to řekla vedoucí živnostenského a správního odboru libereckého magistrátu Jitka Štíchová. Před čtyřmi lety bylo pro komunální volby v krajském městě podáno a zaregistrováno 15 kandidátek.
Zítra přijede do Liberce premiér, doprovází ho Milan Hnilička
17. 8. 2018 Návštěva premiéra Andreje Babiše a vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličky se v Liberci a v Jablonci uskuteční v sobotu 18. 8. 2018 od 9 hodin. Hlavním cílem návštěvy je prohlídka sportovišť a seznámení se s dopravní situací v Liberci a Jablonci. Premiér si mj. prohlédne chloubu Liberce - Sportpark Liberec, jehož součástí je Home Credit arena, kde se koná víkendový Kryštof kemp.
Dřevěná rozhledna Císařský kámen padla už po devíti letech, nahradí ji kovová věž
17. 8. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ: Ve Vratislavích nad Nisou na Liberecku ve čtvrtek dělníci zbourali oblíbenou rozhlednu Císařský kámen. Devět let stará dřevěná rozhledna byla ve špatném stavu, a tak ji ještě letos nahradí nová věž s kovovou konstrukcí. Bude nejen odolnější, ale také o tři metry vyšší a díky tomu nabídne lepší vyhlídku, řekl ČTK vratislavický starosta Lukáš Pohanka (Starostové pro Liberecký kraj). Demolice staré rozhledny a výstavba nové...
Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad ze 14. století
17. 8. 2018 AKTUALIZOVÁNO: U Vysokého nad Jizerou na Semilsku byl objeven stříbrný poklad z počátku 14. století. Nálezce mince z doby Václava II. a Jana Lucemburského odevzdal spolu se zlomky keramické nádoby, v níž zřejmě poklad původně byl, Muzeu Českého ráje v Turnově. Vedle nálezného, na které má nárok a jehož výše se bude odvíjet od hodnoty pokladu, ho chce Liberecký kraj ještě odměnit. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí krajského úřadu Lenka Klimentová.
Korytář jde po tajemníkovi. Vyhrožuje mu, že ho vymění. Proč? Protože je úředník!
16. 8. 2018 AKCE A REAKCE: Orel evidentně much lapá. I tak si lze vyložit reakci Jana Korytáře, „ekonomického“ náměstka libereckého primátora, na mou úterní glosu, v níž jsem poukázala na existenci příkazní smlouvy, kterou na „administrativní a koordinační práce“ uzavřel vedoucí Korytářem řízeného ekonomického odboru s dnes již bývalou pracovnicí dotačního odboru. Ten rovněž gesčně spadá pod statutárního náměstka. Smlouva byla uveřejněna v registru.
Za smrt lyžaře na sjezdovce dostal záchranář podmínku
15. 8. 2018 Podmíněný trest dostal záchranář horské služby, do jehož čtyřkolky loni v lednu narazil na sjezdovce lyžař a svým zraněním později podlehl. Záchranář se proti rozsudku na místě odvolal, uvedla liberecká příloha MfD. Muži původně za trestný čin usmrcení z nedbalosti hrozil až šestiletý trest. Neštěstí se stalo loni 29. ledna na úzké sjezdovce zvané Liberecká při dojezdu k lanovce na Černý vrch.
Radniční „ekonom“ figuruje na dohodě s Libercem jako dlužník. Absurdistán v praxi
15. 8. 2018 GLOSA: Ta situace je komická, absurdní i smutná zároveň. „Ekonomický“ náměstek Statutárního města Liberce Jan Korytář je dlužníkem města, kterému vládne vypovězená koalice, jejíž součástí je jím řízená Změna pro Liberec. On má oficiálně funkci náměstka primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace. Korytář je členem Rady města a Zastupitelstva města Liberce.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ted se prikrada v malem, protoze na velky veci tyhle nymandi nedokazou ani...
Jo dělaly se chyby, připokrádalo se ve velkém a chtělo by se zase
Ve srovnání s minulým volebním obdobím má JK v příjmech o miliardu...
cokoli je lepší než vymyšlený program ZPL. Mimochodem, už zveřejnili...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).