reklama

Dobro jsme my. Nehodící se smažeme a blokneme

9. 2. 2018
GLOSA: Jan Korytář patří mezi politiky, kteří jsou na sociálních sítích velmi aktivní. Je to jedno z míst, kde naplno rozjíždí své politické kampaně. Především proto se na nich tváří, že umožňují interaktivitu, tedy přímý kontakt s voliči a občany, zpětnou vazbu, diskusi. Jenže to vypadá, že toto platí pouze v případě, že vyjadřujete ten správný názor a postoj. Jinak totiž budou, v lepším případě, vaše příspěvky smazányy, v tom horším budete rovnou zablokován.
Dobro jsme my. Nehodící se smažeme a blokneme
Ilustrační foto

Rozjetí kampaně pro komunální volby ze strany Jana Korytáře provází „vedlejší efekt“. Lidé si v rámci diskusí o jeho návrhu odvolat primátora Batthyányho ve velkém stěžují na to, že s ním nemohou diskutovat na sociálních sítích, protože je prostě zablokoval, a že nemohou psát ani na redakční stranický server Změny, protože jsou tam jejich příspěvky buď mazány, nebo dokonce že jsou jejich profily (IP adresy) zcela blokovány. Počínání velmi zvláštní pro politika, který se svou transparentností a komunikativností zaštiťuje.

Na druhou stranu toto počínání nejlépe vystihuje a charakterizuje přístup, který Jan Korytář a lidé z jeho kontroverzního politického projektu do politiky přinesli a snaží se dále udržovat – tedy pocit nadřazenosti vlastního názoru a definice dobra a správna. A kdo s tím nesouhlasí, je automaticky zařazen do kategorie podvodníků, šlendriánů, nepřátel. Ve vysoké politice využívá podobného principu Andrej Babiš, který každého, kdo má jiný názor, rád nazývá mafiánem. V Liberci to v podání Jana Korytáře a jeho lidí nebývá jiné. My jsme dobro a řekneme vám, co je dobro. A pokud tomu nerozumíte, pak buď musíte procitnout (a pochopit naše dobro), nebo patříte mezi ty špatné.

Proč se tedy potom divit, že v rámci tohoto principu jsou z diskusí mazáni či blokováni ti, kdo dávají najevo svůj nesouhlas s názory, politikou či jednáním Jana Korytáře a zbytků jeho Změny?

Sorry jako!

Zdeněk Soudný
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
9. 2. 2018 08:32
můj názor
Jeho facebookový profil, jeho privátní prostor, Ať si tam dělá co chce, ale ať proboha odmaže, že je reprezentant města Liberce. Můžře mít dva profily jako primátor, jeden soukromý, jeden politický. Jednoduché.
9. 2. 2018 09:04
buddy
Jenže on Jenda ten soukromý a politický profil má - a na obou se chová úplně stejně. Určitě s Vámi souhlasím, že jeho profil je jeho věc a může si blokovat koho chce, ale (jak ostatně zaznělo i v článku) u politika, který se chlubí svou komunikací s občany je to velký paradox.
Ale není to jen Korytář, úplně stejně se chovají všechny ovečky z té jeho sekty - já mám třeba blok na obou profilech JK, u Kocumový, Hrbkový i Macka a pak ještě na profilu Změny pro liberecký kraj a samozřejmě na webu NL :-)
A to nikdy nepoužívám žádné vulgarity nebo urážky, jen se prostě ptám na konkrétní věci a chci konkrétní odpovědi...
9. 2. 2018 09:08
Jozef
Facebook neni korytaruv nybrz zuckerberguv
9. 2. 2018 08:35
Jiri
Podoba z 50.let není náhodná:
V 50.letech min. století existovali stejné typy lidí jako Korytář. Ndeměli facebook a blokovali oponenty jinak. Takové typy ve veřejných funkcích byli extrémně nebezpeční svému okolí, názorovým protivníkům ničili systematicky životy vč. jejich rodin a neštítili se je křivě obvinit a poslat třeba na 20 let nebo doživotí do basy.
9. 2. 2018 08:55
jj
Slaboučký politici vždycky tlumili názory oponentů. Prověřeny fakt.
9. 2. 2018 08:39
nemo
Není Boha kromě Korytáře a Tauchman je jeho prorokem.
9. 2. 2018 08:48
Jiri
Naprostý souhlas. Mám s tím osobní zkušenost. Jak na FB, tak i na NL, kde mám blokovany všechny svoje IP adresy. Osobně jsem se dotazoval p. Tauchmana, proč to tak je. Vážení, tolik urážek a sprostých slov ve dvou větách ...... No ale volby se blíží. Tak doufám, život si tohle voliči uvědomí.
9. 2. 2018 13:08
jen počkej
Souhlas, IPmínus.Tady je vidět úroveň!
9. 2. 2018 08:48
Honza
Pokud někdo vyzývá občany k diskusi, pak by měl strpět i názor, který se mu nelíbí. Sám jsem se přesvědčil, že Korytář maže i negativní slušné komentáře. Chce tam mít jen chválu, aby oblbnul lidi, že ho vlastně chválí všichni. Kdo se bojí nesmí na facebook.
9. 2. 2018 18:35
milan
Vzájemná dehonestace je snad jen předvolební kampaní a slušnost je v Liberci nyní velmi vzácná věc. Ale myslím, že jsou i slušní lidé - občané Liberce. Mám skromný dotaz. Nevíte někdo, jak se za poslední 4 roky vyvíjel liberecký dluh? Četl jsem, jak Liberecký kraj splácí dluhy, ale kromě restrukturalizace dluhu města nemám informace.
silnice
19. 2. 2019 08:05 Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné, mohou ale namrzat. Pozor by si měli dát motoristé i na hlavním tahu na Prahu u Hodkovic a Rádelského Mlýna.
knihovna
19. 2. 2019 06:36 Dnes v 17 hodin se koná v liberecké knihovně pravidelná exkurze Znáte naši knihovnu?, spojená s výkladem, jak vyhledávat v elektronickém on-line katalogu.
zloděj
19. 2. 2019 06:28 S pečivem v košíku zamířil 33letý recidivista k pokladně. Že má v batohu další nákup v hodnotě 1200 Kč, vyšlo najevo ve chvíli, kdy ho zadržela ostraha. Teď mu hrozí až 3 roky vězení.
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).