reklama

Finále kampaně se rozhodně neodehrává v rukavičkách

4. 10. 2018
GLOSA: Je to už taková tradice. Před každými volbami se po kraji rozšíří nešvar, kdy na sebe kandidující strany metají špínu, pomlouvají si kandidáty a s velkým gustem například porušují i pravidla pro výlep a vyvěšování předvolebních plakátů. Vedoucím pelotonu v krajském Liberci je pravidelně Změna, hnutí statutárního náměstka primátora Jana Korytáře, jenž neustále někam kandiduje.
Finále kampaně se rozhodně neodehrává v rukavičkách
Foto z FB ˇLiberecké krásy - zákoutí

Diskutabilní výlep jeho spolupracovníci aplikovali i letos, když v rozporu s pravidly silničního provozu změnařské hlavy a hesla visí na sloupech, na nichž jsou umístěny dopravní značky. Což je nepřípustné. Jeden všímavý občan to vyhodnotil jako porušení zákona 361/2000 Sb., § 78, odstavce 2. Své podezření doložené fotodokumentací už oznámil státní policii a libereckému magistrátu.

Starostové pro Liberecký kraj zase zveřejnili fakt, že Korytář a jeho píáristé neoprávněně užívají autorsky chráněné logo hnutí, které se objevuje na facebookovém profilu Korytářovy partaje, zpravidla u materiálů, jež SLK poškozují. „Veřejně vyzývám Jana Korytáře, aby nepokračoval v neoprávněném využívání duševního vlastnictví, které mu nijak nepatří. V opačném případě se obrátíme na soud, “ uvedl v tiskové zprávě předseda SLK Martin Půta.

Ten sice nikam nekandiduje, ale hysterická dehonestace změnařských parametrů se mu nevyhýbá. Propagandista Korytářovy skupiny, ve snaze poškodit liberecké kandidáty do zastupitelstva, Půtu neustále zmiňuje v negativních souvislostech, jež s volbami nemají nic společného. Zapomíná ale na fakt, že hejtman dosud kvůli neprokázané korupci před soudem ještě ani nestál, zatímco manžel změnařské zastupitelky už za ní byl pravomocně odsouzen. Jako první v Liberci.

Změnaři se „vyznamenali“ i nerespektováním dalších autorských práv. Ke svým videopříspěvkům uveřejňovaným na FB profilu bez uzardění používali autorsky chráněnou hudbu i filmové sekvence. Svoje volební materiály pak rozšiřují bez uvedení povinných údajů vztahujících se k vydávání periodického i neperiodického tisku. Tiskový zákon jim je pro legraci. Buď ho neznají, nebo jim je na obtíž. Změna  zneužila i loga ostatních kandidujících stran, když je uveřejnila ve svých novinách, jež vydala k referendu.

Pro snad někoho prkotiny, pro jiného důkaz, jak se dají respektovat zákony této země a jaké alternativní přístupy lze ještě vynalézt.

Liberecká kandidátka Hnutí ANO se zase stala terčem „vtipálků“, kteří v grafice předvolebních materiálů Babišovy politické filiálky po internetu rozšířili pomluvy o jednotlivých kandidátech. Tady autor oficiálně znám není, jeho „rukopis“ je ale dost průhledný. Na Jiřího Němečka nic nemá, takže se zaměřil na dvojku a trojku kandidátky a diví se, že i oni mají mobil na šéfa. Chtějí vzbudit dojem, že Babiš na Němečka zanevřel, takže lídrovi je "mobil na Babiše" už jen na dvě věci.

Na majitele pivovaru, který si změnil bydliště z Frýdlantu údajně do liberecké hospody, kydá sérii pomluv ve stylu „jedna paní povídala“. Věnuje se i osmičce, jíž je vedoucí odboru ekonomiky Magistrátu města Liberec, jeden z nejbližších spolupracovníků „ekonomického“ náměstka Jana Korytáře. U Korytáře kupodivu kandidatura vysokého magistrátního úředníka z jeho gesčního rajónu prochází. Faktický šéf radničních financí se znalostmi v oboru dosud nebyl veřejně vláčen blátem změnařské propagandy. To u jiných kandidátů, pokud někdo v okruhu ZPL vyhodnotil, že se dostali do střetu zájmů mezi politickým angažmá a vykonávaným zaměstnáním, taková benevolence neexistuje.

Do komunálních voleb zbývají hodiny. Ty ještě mohou přinést řadu kontroverzí, protože díky internetu se hloupé legrácky i pomluvy šíří rychlostí šípu. Každý dělá, co umí. Snaha ovládnout Liberec je maximální, proto se finále kampaně rozhodně neodehrává v rukavičkách. Změna už zahlásila, že v případě svého úspěchu chystá na radnici personální pogrom. Takhle to sice přímo neřekla, ale z průběhu její kampaně je víc než jasné, že potřebuje uchvátit všechna rozhodující místa, aby mohla konečně uskutečnit plány, jež především vyluxují radniční pokladnu stylem Po nás potopa. Řadu z nich už sice mohla zvládnout v končícím volebním období, rozhádala se ale s koaličním partnerem a oslabil jí i úprk jejích zastupitelů k jiným stranickým týmům. Ona ale ZPL spíše než cokoli realizovat potřebuje jen slibovat a plánovat. Tam se nepozná, jak neschopná je skutečného činu.

K tomu se jí samozřejmě úředníci úzkostlivě dodržující zákony a pravidla vůbec nehodí. ZPL si totiž lebedí v alternativách balancujících na hraně zákonů. A s tím související ostudě.

Alena Roubalová
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
4. 10. 2018 07:08
Tonda
Proc me ty drobne zmenarske prasecinky uz neprekvapuji. Zakon dodrzovat jen kdyz se to hodi. Dehonestovat jen ty co nepotrebuji, milovat sve vzory. Korytarova fascinace Babisem je jasna. Opici se, chtel by byt jako on. Klukovi z pralesa sebevedomi nechybi.
4. 10. 2018 09:46
Romana
Koryta přece vždycky dělají jenom to co se jim hodí do krámu. Taky jsem pobavená, jak moc se chce JK podobat AB. Jako orangutan kopíruje jeho FB čaulidi postupy, líbá Proškovou na čelíčko jako Babiš Prchala, jen s tím rozdílem, že ještě před volbami, nechutné. Oslněný sám sebou bude v sobotu čumět. Jeho FB sleduje pár stovek lidí a on si myslí, že je to celý Liberec. Opruzuje na terminálu s tiskovinami a myslí si, že když si je lidi občas berou, tak je to OK. Uvidíme v sobotu večer, jak uspěl. Dávám tomuhle neobolševikovi den, maximálně dva.
4. 10. 2018 07:12
Holmes
Personalni pogrom? Jen na nekterych odborech, jine se dockaji podlezani a uplaceni. Rozvrat radnice je ale neodvratny. Tajemnika se ale jen tak zbavit nejde, ma vysokou miru ochrany stejne jako mira ze stavebniho.
4. 10. 2018 07:45
pro info
Pro všechny natvrdlé: plakáty ZPL visí na sloupech, na nichž jsou umístěny dopravní značky.
Jsou-li umístěny třeba na sloupech veřejného osvětlení, což je většina plakátů ostatnách stran, pak to nevadí. Provozovatel osvětlení to dokonce nabízí jako reklamní prostor přes agentury. Na dopravní značky, tedy na sloup, se ale nic věšet nesmí.
4. 10. 2018 09:32
pro desinfo
Pro všechny, co jsou ze Změny naměkko: plakáty na značkách.....no......hmmm....ehmm.....není to trochu málo ???
4. 10. 2018 08:04
můj názor
Plakáty jsou všude od všech stran. U strany, který byla čtyři roky na radnici a v politice není žádným nováčkem bych ale čekal, že bude dodržovat pravidla a ví, že se pod značky dávat nesmí.
4. 10. 2018 09:17
Fanda hokeje
Teda to je téma. čekal bych silnější kalibr
4. 10. 2018 09:28
Hans
volby jsou až zítra, myslím, že se ještě dočkáme nějaké výživné inventury čtyř let.
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
masopust
18. 2. 2019 16:05 K tradičnímu pojetí masopustu pro severovýchodní Čechy se letos vrátí Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Závěrečným obřadem bude soud s masopustem.
technoparty
18. 2. 2019 13:01 V Libereckém kraji se zřejmě na přelom dubna a května připravuje další obří technoparty. Zájem projevilo 12.000 lidí. Liberec chystá novou vyhlášku.
tygři soud
18. 2. 2019 13:00 V Č. Lípě výslechy svědků pokračoval soud v případě nelegálního zabíjení tygrů. Veterináři někdy úhyn u Berouska potvrzovali, i když zvířata neviděli.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).