reklama

M. Hron: Na emočním selhání J. Korytáře parazitovat nehodlám

6. 10. 2018
Ty brigádníky s transparentem informujícím o libereckém referendu, stojící před volebními místnostmi, mnohdy opírajícími sebe i ceduli o zeď budovy, viděl včera a dnes ráno každý, kdo šel k volbám. A s jednou takovou nezletilou brigádnicí, jíž si za dva tisíce najala referendum pořádající Změna pro Liberec, měl mít včera, podle propagandistického webu Jana Korytáře, "potyčku" opoziční zastupitel Michal Hron (SLK). Hronovi je letos 69 let a kandiduje jako sedmička za Starosty. Za ně v tomto volebním období působil v zastupitelstvu v pozici.
M. Hron: Na emočním selhání J. Korytáře parazitovat nehodlám
Dokumentující foto
Korytářův dvorní pisálek situaci na Jejich Liberci popsal velmi dramaticky, téměř to vypadalo, že nestor liberecké komunální politiky Hron patnáctiletou brigádnici před budovou v Lidových Sadech inzultoval jenom proto, že si chtěl vyfotit transparent vyvedený v grafice volební kampaně Změny, který měla vedle sebe. To měl opoziční zastupitel považovat za porušení zákona, kdy se v den voleb nesmí agitovat nikde a vůbec ne před volebními místnostmi. I proto zřejmě chtěl situaci zdokumentovat prostřednictvím snímku na mobilní telefon. Nevím, myslím si to, já u toho nebyla.
 
Vznikla ale aféra ve stylu, kterak (pardon, doktore Hrone) "neurvalý stařík vyhrožoval dítěti". Korytářův web rozpoutal na Hrona štvanici, byť je evidentní, že ti Změnou najatí, zpravidla náctiletí, s transparentem dodaným ZPL, nechtíc agitují. Není to samozřejmě jejich vina, oni si jen chtějí přivydělat, "noty" dostali od toho, kdo je platí, tedy od Korytářovy partaje. Nemohou ani za to, že transparent lže. Informuje například o MHD zdarma, což není celá pravda. Má být grátis jen pro děti a seniory.
 
Brigádníci jsou neškodní, s očima zabořenýma do displejů zpravidla jen čekají, až padne. I slečna, která s takovou cedulí na tyči stála, resp. ji opírala o budovu liberecké zdravotnické školy, a kterou jsem už včera zdálky vyfotila (naštěstí šli kolem jiní ldé, takže se nepozná, kdo je brigádník a kdo volič) se více věnovala svému mobilu, než práci, pro kterou byla najata. Pravda je, že se jí v době, kdy jsem dělala ilustrační fotografie k volbám, nikdo na nic ani neptal.
 
Michal Hron na článek na Korytářově webu, mocně komentovaný příznivci ZPL, kteří to zřejmě dostali befelem, zareagoval, čímž dal celé příhodě jiný rozměr. Musím to zkopírovat, neboť Hron do jiných médií žádnou informaci neposlal, zřejmě nechtěl nijak pitvat chování lídra Změny Jana Korytáře, o němž je v reakci řeč.

Cituji z NL:
 
Michal Hron: A teď celá pravda

Ano, šel jsem do své volební místnosti v Lidových sadech volit a chtěl jsem jít i k referendu. Na prahu budovy mě vítala usměvavá slečna stojící u transparentu opírajícím se o budovu a informujícím o referendu. Slečnu jsem upozornil, že její počínání je v rozporu se zákonem a že na to upozorním komisi, což jsem také udělal. Současně jsem slečnu upozornil, že riskuje povolání policie, nikoliv však, že policii zavolám. Nepamatuji se, že bych kdy na někoho volal policii. Když jsem se vracel, chtěl jsem si transparent opírající se o budovu vyfotit, slečna jej však měla otočený a nechtěla mi to dovolit. Tak jsem chvíli čekal, až jej otočí zpátky a jal se je vyfotit. Slečna se postavila před něj a řekla mi, že si nepřeje být focena. Požádal jsem ji proto, aby podstoupila, to ale po několika opakovaných výzvách odmítla. Proto jsem byl nucen pořídit fotografii i s ní. Když jsem od ní odcházel, rozhodně neměla slzy na krajíčku, chovala se zdvořile a asertivně.

Nyní jsem se dozvěděl, že slečně je 15 let, já však měl za to, že je plnoletá (čekal bych to u takové akce, kde mohou vznikat konflikty). Kdybych tušil, že se jedná o dítě, jednal bych s ní úplně jinak. Každopádně fotky jsem smazal, i když jsem je neměl v úmyslu nikdy zveřejňovat. A rád bych se té 15leté slečně omluvil za újmu, kterou jsem jí údajně způsobil. U volební místnosti jsem ji už nezastihnul, proto prosím pana Tauchmana o kontakt na ni nebo o zprostředkování.

Pak jsem spěchal na schůzku ve městě, kde na mě čekali čtyři lidi. Šel jsem pěšky Masarykovou ulicí a u průmyslovky jsem viděl podobný transparent, tak jsem se rozhodl, že jej taky vyfotím. Asi čtyři chlapce, kteří stáli u něj, jsem požádal, aby mi dovolili transparent vyfotit a poodstoupili od něj. Oni to bez řečí udělali a já je na odchodu upozornil, že opírající se transparent o budovu není v souladu se zákonem.

Asi po 50 metrech jsem potkal pana Korytáře, který se mě zeptal, jestli jsem to byl já, co jednal s tou slečnou v Lidových sadech. Odpověděl jsem, že ano. Chtěl jsem pokračovat, neb jsem měl zpoždění, ale pan Korytář se mi postavil do cesty a bránil mi kolem něj projít. Začal mi nadávat do zmetků, do hajzlů či kýho výra špatných lidí. Pak ale přitvrdil a začal mi vyhrožovat, že mi rozbije držku či hubu a že si můžu být klidně starý a že to udělá. Asi abych uvěřil, tak skutečně vztáhnul ruku a chystal se k úderu. Snažil jsem se ho uklidnit, ale byl opravdu k neutišení. Nakonec ruku spustil a uvolnil mi cestu a šel se mnou až za Nerudovo náměstí, nadávaje mi celou cestu opravdu výživnými nadávkami. Volal taky snad policii nebo na magistrát, že se snažím utéct, proto jsem mu znovu zopakoval své jméno a místo, kde budu příští tři hodiny k zastižení. Odtrhnout se od pana Korytáře vůbec nebylo snadné, zastoupil mi několikrát cestu a bránil mi v chůzi.

V průběhu jednání, na které jsem tolik spěchal, mi pak zavolal pan Tauchman. Řekl jsem mu, že nemám čas na rozhovor, přesto byl neodbytný. Proto jsem hovor ukončil velkou zkratkou, kterou pan Tauchman, aniž by vyčkal, až mu budu schopen odpovědět v klidu a úplně, zveřejnil. Já sám jsem neměl v úmyslu zveřejnit nic z těch epizod. Fotky jsem pořizoval pro sebe, lidi u nich jsem upozornil, na emočním selhání pana Korytáře jsem parazitovat nehodlal, proto to tím pro mě skončilo.

A proč si myslím, že došlo nebo může dojít k porušení zákona o referendu a zákona o volbách? Zákon o volbách nedovoluje dělat kampaň v budově s volebními místnostmi a v jejím okolí. Zákon o referendu zakazuje kampaň pouze v budově s referendovými místnostmi. Referendum pořádá volební strana Změna a v Lidových sadech i v průmyslovce byly jak volební tak referendové místnosti. Oni brigádníci oslovují příchozí voliče, i mě ta slečna oslovila, a kde se má vzít jistota, že brigádníci Změny nebudou radit příchozím voličům, jak mají volit, že budou opravdu jen informovat, kde je místnost pro referendum? Co když se to skutečně bude dít a průběh voleb se tím zpochybní? O referendum nejde, jde o volby. A to je celá pravda.

Konec citátu.

Na tomtéž webu se v diskusi vyjádřil i Jan Korytář, jeho reakci na M. Hrona uveřejňuji v plném znění, hrubku ponechávám, je to vizitka adepta na primátora krajského města:

Jan Korytář: Všichni brigádníci byli proškoleni a vědí, co smí a co nesmí. Hron jen podle vyhrožoval, že konají mimo zákon. Na informační ceduli byli pouze informace, že se koná referendum a že lístky jsou v místnosti. Ano, nebral jsem si pak servítky, protože ta slečna měla slzy na krajíčku, když jsem s ní o tom mluvil a Hron, namísto toho, aby se omluvil, tak se mi ještě smál do tváře. Pokrytec je to.


Jak to bylo dooprady, ví jen ta patnáctiletá slečna, Jan Korytář a Michal Hron. Co z toho vzniklo je ale vizitka úplně někoho jiného. Toho, kdo úporně hledal, čím by v den voleb zaujal. Hronovo dobrými úmysly motivované jednání proto muselo přijít víc než vhod. Všichni přece víme, čím je dlážděna cesta do pekel...
 
Alena Roubalová
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
6. 10. 2018 09:55
můj názor
Vidím to v barvách. Dr. Hron inzultuje puberťačku, skandál! Vidím ale reálně rozlíceného Jana Korytáře, kterému už pár dní tečou nervy a tak se rozhodl vyřídit si to s Hronem ručně. JK má totiž papíry na hlavu, takže není za své zkratové jednání odpovědný.
6. 10. 2018 11:57
Jozef
Meli by na nej hodit sit, ne ho strkat na radnici.
6. 10. 2018 09:57
jasna zpráva
To se fakt povedlo! Chtěli udělat Hronovi ostudu a ona se z toho vyklubala velká ostuda pro Korytáře, ochránce patnáctiletých, který je klidně zneužje k pofidérní brigádě. Tak to ale bylo už při sběru podpisů do referenda. O podpis žadonícímu dítětě nikdo neodolá přece.
6. 10. 2018 10:11
tom
Škoda že si ten korytářv doprovod hron nenatočil alespoň jako zvuk na mobil. Mohla být legrace a bylo by jasno. Možná to ale točil Korytář,- Prošková nebyla k dispozici. Pan Hron přece píše, že korytář předstíral že telefonuje. Jenomže Hrona k žádný prudký reakci nevyprovokoval, nedostal ho. Klidný starší pán měl s tím psychoušem jenom soucit.
6. 10. 2018 10:39
Romana
Tak abych to shrnula: Pan Hron si chce vyfotit plakát, o slečnu mu nejde, jenom mu překáží. Při té příležitosti jí vysvětlí, že dělat kampaň Změně před volební místností se nesmí. Slečna nechce uhnout. Proto jí H, vyfotí i s plakátem. Slečna má instruktáž, že v případě komplikací má volat štáb Změny, která jí platí. Informace ze štábu se dostane p Korytářovi. Ten jde na místo činu zjistit, co se stalo. Potká pana H., ten mu potvrdí, že to byl on, kdo se dostal do popsané situace se slečnou. To přestává být podstatné, je třeba vyčinit Hronovi. Dál to je tak, jak popsal Hron a potvrdil Korytář. Vyjel po Hronovi. To je panečku aféra! Korytář se každopádně choval jako psychotik, chtělo by se napsat magor.
6. 10. 2018 11:20
LOL
Umím si představit mentora p. Hrona v hovoru s brigádnicí, která neví, která bije, umím si ale představit i psychicky vyšinutého Krytináře v den zahájení voleb. A určitě si ho nechci představovat dnes večer, až zjistí, jak dopadl. Do plusu ani do minusu.
6. 10. 2018 10:43
howg
Mě by spíš zajímalo, kde Korytář na ty brigádníky chce vzít. Volebních místností je v Liberci kolem 80, před všema ty brigádníci nejsou, tak dejme tomu u 50. Krát dva tisíce, to máme hezkých 100 tisíc. Kouknul jsem na trensparentní účet, mají tam k dispozici 59 041,03 CZK. Který strýček Vik asi dohodí?
6. 10. 2018 11:06
jenda
Korytář našel před Globusem igelitku. Plnou. To dá rozum.
6. 10. 2018 11:18
jj
Tam se pořád válej náky igelitjy plný peněz.
6. 10. 2018 13:02
:-)
Ze by to bylo vykazano jako brigada pro odbor ekonomiky a dotaci MML?6. 10. 2018 11:04
jenda
To je ale šmejd, ten Korytář.
6. 10. 2018 11:22
Fandím Hronovi
Divím se, že pan Hron se vůbec do diskuze s tou školačkou pouštěl. Měl si to nenápadně vyfotit, když už chtěl, a odejít beze slova. Ledaže by chtěl vyprovokovat toho magora Korytáře. Ale to si to měl nahrát, aby to mělo smysl. Už nám taky Hron taky stárne a nedomýšlí....
6. 10. 2018 11:27
njn
Nemohl vědět, že toho magora potká, ne? Vidím to tak, že MH chtěl zjistit, jak byla mládež instruována, aby věděl a ono se to zvrtlo.
6. 10. 2018 11:30
můj názor
Kdyby chtěl Dr. Hron někoho vyprovokovat, má za zády člověka s puštěnou kamerou v mobilu. Takhle je to tvrzení proti tvrzení, to jen pučmelouni mají jasno a předhánějí se v urážkách, který o Hronovi na JL napíšou.
6. 10. 2018 11:56
Dan
Trapne chovani vsech zucastnenych. Za par hodin uvidime kdo co a jak ponese. Nekdo bude slavit, druhy bude smutny. Ted to vypada na obcanskou valku, ale ono to ta k vypada jen na netu.
6. 10. 2018 12:04
jo jo
Alena Roubaličevna nezklamala, vždy se postaví na tu zvrácenou stranu
6. 10. 2018 12:13
Fuj
Co si to k ní dovoluješ ty fracku, na rozdíl od všech sosáků má nadhled. Hysterie Koytáře a jeho fans je všem lidem k smíchu. Vydrž, za pár hodin to budeš mít potvrzené..
6. 10. 2018 12:51
Ano
Boure ve sklenici vody s cilem poskodit slk a nove i batthyanyho. Propaganda, ucelovka, trapas. Ted uz se to nedozene protoze to mozna pohorsuje jen volice zpl. Ti ostatni to maj v riti.


6. 10. 2018 12:55
Svedek
Zahledl jsem vcera dva muze u masarycky jak se kvuli tomuto hadaj. Ten mladsi, plesaty s silenym vyrazem ve tvari na toho starsiho pana sproste rval a chtel mu dat i ranu.

6. 10. 2018 13:00
Svedek Januv
Proc ne. Branil vyfocenou skolacku.
6. 10. 2018 13:06
svědek Hronovův
Ja videl a slysel jak ten hystericky plesoun tomu seriozne vypadajicimu muzi nadaval a poskakoval kolem nej jak vztekly ratlik.

6. 10. 2018 14:08
Jan
Je dobře, že vás neopouští humor
6. 10. 2018 16:54
Liberečák
Všimněte si - pan doktor Hron píše o sprosťákovi, který ho napadl a urážel jako o "panu Korytářovi".

Zatímco šílenec pana doktora Hrona tituluje "Hron".

To vypovídá o inteligenci obou těchto aktérů mnohé....

6. 10. 2018 16:58
Petr
Koryto se definitivne pomatlo
6. 10. 2018 21:02
Venca
Tak slova pana Hrona mohu potvrdit. V pátek jsem zrovna v okamžiku, kdy chtěl onen transparent v Lidových Sadech vyfotit, šel okolo k volbám. Pan Hron stál zhruba pět metrů od slečny s transparentem a žádal jí s úsměvem, jestli by nemohla kousek poodstoupit. Ta se postavila před ten papír a neustále opakovala, že to má jako brigádu a ať jí nefotí. Nechápal jsem proč nechce uhnout, ale nakonec mi to bylo jedno. Tyhle děti se nechají zblbnout a uvěří každému nesmyslu. Jenom jsem si říkal, z čeho Korytář tu brigádu platí. Asi to ještě stihne z peněz radnice, než bude muset vyklidit pozice. Když jsem odcházel, byl pan Hron už pryč, jen děvče živě něco vykládalo do telefonu. Rozhodně nevypadala, že by jí někdo ubližoval. Spíš to bylo velké dobrodružství. Po cestě domů jsem ještě zahlédl Korytáře ve služebním autě města, jak uhání do Liďáků.
6. 10. 2018 23:27
mám toho dost
Takhle zneužívat děti a tahat je do politiky je nehorázné, nechat je tam stát x hodin, to J.K. nevadí? Já bejt jejich rodičem, tak mu rozbiju tu jeho rasisitickou hubu. Proč si všichni ze změny berou na paškál p. Hrona (viz hysterická změnařská zastupitelka Z.T.).
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
masopust
18. 2. 2019 16:05 K tradičnímu pojetí masopustu pro severovýchodní Čechy se letos vrátí Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Závěrečným obřadem bude soud s masopustem.
technoparty
18. 2. 2019 13:01 V Libereckém kraji se zřejmě na přelom dubna a května připravuje další obří technoparty. Zájem projevilo 12.000 lidí. Liberec chystá novou vyhlášku.
tygři soud
18. 2. 2019 13:00 V Č. Lípě výslechy svědků pokračoval soud v případě nelegálního zabíjení tygrů. Veterináři někdy úhyn u Berouska potvrzovali, i když zvířata neviděli.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).