reklama

Na primátora i senátora za ANO kandidují v Jablonci podnikatelé

13. 6. 2018
AKTUALIZOVÁNO: Na primátora i senátora kandidují za ANO v Jablonci nad Nisou podnikatelé. Kandidátku hnutí do podzimních komunálních voleb povede Milan Kroupa, na senátora kandiduje Josef Chuchlík. Před čtyřmi lety bylo ANO v Jablonci druhé, když mu hlas dalo 18,27 procenta voličů. V zastupitelstvu získalo sedm mandátů, stejně jako vítězná ODS. Přesto skončilo v opozici. Tentokrát by ANO chtělo svůj podíl v 30členném zastupitelstvu zvýšit na devět či deset mandátů. Novinářům to řekl lídr kandidátky Kroupa.
Na primátora i senátora za ANO kandidují v Jablonci podnikatelé
Foto: od autorky TZ

"Lidi na kandidátku jsme vybírali dlouho a pečlivě. Jsme přesvědčeni, že osobnosti, které občanům nabízíme, přinesou do úřadu nejen kvalitu, ale také nové a svěží myšlenky. Jsou to lidé se zkušenostmi a lidé, za kterými jsou vidět výsledky. Za své priority považujeme zrychlení regenerace sídlišť, bezpečnost a dopravu v Jablonci," řekl kandidát na primátora. Změnit by se podle ANO měla práce městské policie, která by měla být vidět v ulicích, aby se obyvatelé města cítili bezpečněji.

Pokud jde o povolební spolupráci, je podle Kroupy ANO v Jablonci připraveno jednat se všemi. "Jsme na malém městě a všichni se dobře známe. Prostor pro jednání je otevřený, v žádném případě nemáme konkrétního protekčního partnera, ale jsme schopni se domluvit téměř s každým, kdo bude mít s námi kompatibilní program," dodal Kroupa. Před čtyřmi lety vyjednávalo ANO po volbách o vytvoření koalice se Změnou pro Jablonec, ČSSD a Novou budoucností bez účasti vítěze voleb. Jednání ale ztroskotala.

Do Senátu bude v obvodu 35 na Jablonecku a Semilsku kandidovat podnikatel z Libštátu na Semilsku Josef Chuchlík. "Můj cíl je hájit zájmy rodiny, vzdělání a bezpečí našich dětí. Dlouhou dobu se snažíme pomáhat těm, o kterých si myslíme, že pomoc potřebují. Moje výhoda je, že mám dost energie a lidé mi mohou věřit, že mocenské nebo finanční důvody mě do politiky opravdu nevedou," řekl dnes k důvodům své kandidatury. Před šesti lety ANO kandidáta na Jablonecku nemělo. Současným senátorem je Jaroslav Zeman z ODS, který bude křeslo ohajovat.

V roce 2014 zvítězila v komunálních volbách v Jablonci ODS, když jí hlas dalo 20,41 procenta voličů. Stejně jako ANO má sedm mandátů. Na třetím místě jsou sociální demokraté se čtyřmi zastupiteli a stejný počet míst získala Změna pro Jablonec. Tři mandáty má uskupení Domov nad Nisou, po dvou Nová budoucnost pro Jablonec a TOP 09, jednoho komunisté. Podle internetových stránek www.volby.cz přišlo k volbám 34,41 procenta voličů. Město vede od voleb koalice v čele s ODS a primátorem Petrem Beitlem. Spojila se s ČSSD a uskupeními Domov nad Nisou, Nová budoucnost a s TOP 09. Změna pro Jablonec stejně jako ANO skončily v opozici.

Samostatné kandidátky připravuje ANO také například v Turnově na Semilsku nebo v krkonošském středisku Harrachov. V Turnově, kde je ANO poslední čtyři roky spolu s uskupením Nezávislý blok - SNK součástí radniční koalice, bude lídrem kandidátky podnikatel Jaroslav Knížek. V Harrachově povede ANO do voleb stejně jako před čtyřmi lety současný místostarosta Jaroslav Čech.

TZ ANO
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
14. 6. 2018 09:08
Kuba
Kroupa je majitel firmy Grepnet a má spory s městem, kterému dluží desítky milionů. Zřejmě je to způsob, jak problém vyřešit.
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
masopust
18. 2. 2019 16:05 K tradičnímu pojetí masopustu pro severovýchodní Čechy se letos vrátí Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Závěrečným obřadem bude soud s masopustem.
technoparty
18. 2. 2019 13:01 V Libereckém kraji se zřejmě na přelom dubna a května připravuje další obří technoparty. Zájem projevilo 12.000 lidí. Liberec chystá novou vyhlášku.
tygři soud
18. 2. 2019 13:00 V Č. Lípě výslechy svědků pokračoval soud v případě nelegálního zabíjení tygrů. Veterináři někdy úhyn u Berouska potvrzovali, i když zvířata neviděli.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).