reklama

Až k Turnovu "suchou gumou", v Jablonci vyyhlásili kalamitní stav

10. 1. 2019
OBSAHUJE FOTOGALERII: Jedete-li dnes do Liberce či Jablonce od Prahy po D10, zahlédnete první sníh až za odbočkou u Turnova. D10 tak lze zdolat ne suchou nohou, ale "suchou gumou"... Nebýt zpráv, které do veřejnosti celý den hustí, jak je Liberecký kraj ochromen přívaly sněhu, byla by to vcelku pohodová jízda v zimním počasí. Nejvíce sněhu kolem dálnice je paradoxně u Hodkovic, na pohled ladovská zima tu panuje už od začátku roku. D10 je prohrnutá v obou pruzích, je mokrá, ale bezpečná. Nebýt naléhavého hlášení ve veřejnoprávním radiu, že se mezi Jeřmanicemi a Paceřákem pohybuje auto v protisměru...
Až k Turnovu "suchou gumou", v Jablonci vyyhlásili kalamitní stav
Aktuální foto z Jablonce: Artur Irma
Tolik zkušenosti z terénu. A co píší média?
 
Město Jablonec nad Nisou vyhlásilo kalamitní stav. Ulice a chodníky jsou zavalené sněhem a technické služby je nestíhají uklízet. Pomáhají i vězni. Sníh dále komplikuje dopravu na silnicích a železnici i dodávky proudu v několika krajích. Problémů v dopravě a poruch elektřiny ale oproti minulým dnům ubylo. Přetrvává také kalamitní stav v dodávkách elektřiny. Míst bez proudu však oproti středě o více než čtvrtinu ubylo.
 
Na sníh, sněhové jazyky a závěje si musí řidiči stále dávat pozor hlavně v horských oblastech. V Libereckém kraji nepřestává sněžit a při cestě do hor se řidičům vyplatí přibrat sněhové řetězy i lopatu.  Hlavní tahy jsou ale většinou jen mokré se zbytky rozbředlého sněhu.

Mluvčí ČEZ Soňa Holingerová ČTK řekla, že firma evidovala v 09:30 kvůli nepřízni počasí 32 poruch vedení vysokého napětí, počet od rána stoupl asi o deset. "Počet míst bez proudu naopak klesl. Vývoj je stále živý," uvedla. Nejvíce problémů podle ní ČEZ stále má v Libereckém kraji a na Dečínsku. "Kalamitní stav trvá. Předpokládáme ale, že se většinu výpadků podáří opravit během dnešního dne," dodala.
 

V Liberci dnes ráno také vykolejil spěšný vlak s šesti desítkami pasažérů a vyjel z kolejí na nástupiště. „Nikomu se nic nestalo, škoda se odhaduje na 650 000 korun,“ uvedl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Nehoda se stala v 6:34. Vlak, který jel od České Lípy, nezastavil před návěstidlem s návěstím zakazující jízdu. „Narazil do zarážedla kusé koleje a vykolejil," uvedl Kučera. Škoda na vlaku byla odhadnuta na 400 000 korun a na trati za 250 000 korun. „Drážní inspekce vyšetřuje mimořádnou událost v místě jejího vzniku," dodal Kučera.

Nehoda provoz na trati nezastavila. „Provoz omezený není, bylo to na kusé (slepé) koleji," řekl mluvčí Správy železniční dopravní cest Marek Illiaš. V Libereckém kraji jsou kvůli sněžení a nárazovému větru problémy na železniční trati z Liberce na Harrachov v Krkonoších, podle webu Českých drah tam vlaky nabírají zpoždění až 25 minut.

uba, čtk
lichka
19. 3. 2019 05:45

Fotbalista David Lischka před pěti týdny absolvoval operaci srdce. Jablonecký obránce, který přerušil kariéru, už začal se zátěží a věří, že se vrátí.

 

pohár
19. 3. 2019 05:30 Před více než týdnem vybojovali Bílí Tygři na ledě pražské Sparty Prezidentský pohár. S touto trofejí se ještě dnes můžete zvěčnit v tygřím fanshopu umístěném v ochozu liberecké areny.
tráva
18. 3. 2019 14:05 Před jarním pálením suché trávy varují hasiči v Libereckém kraji. Měli už kvůli tomu několik výjezdů, například ve Stráži p. Ralskem, Liberci i Horce.
vodovod
18. 3. 2019 12:05 Dopravu z Liberce na Raspenavu zkomplikují práce na kanalizaci a vodovodu v Oldřichově v Hájích. Provoz tam budou řídit kyvadlově semafory.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).