reklama

Na kampaň v Libereckém kraji strany vydají řádově statisíce až jednotky milionů korun

12. 6. 2017
Hlavní část kampaně před podzimními volbami do Sněmovny chystají politické strany v Libereckém kraji na září a říjen. Už nyní se ale některé snaží voliče oslovit prostřednictvím billboardů nebo sociálních sítí. Většina z nich chce největší důraz klást na osobní kontakt s voliči. Na kampaň v Libereckém kraji strany vydají řádově statisíce až jednotky milionů korun, vyplývá ze zjištění ČTK. Volby do Poslanecké sněmovny se budou konat 20. a 21. října.
Na kampaň v Libereckém kraji strany vydají řádově statisíce až jednotky milionů korun
ilustrační foto Artur Irma

Hnutí ANO náklady v kraji odhaduje mezi jedním až dvěma miliony. Sázet bude na osobní kontakt s voliči. "Proto chceme být především v ulicích, mluvit s lidmi, seznámit je s tím, co se hnutí ANO už povedlo a jaké jsou naše další plány," uvedl lídr kandidátky v Libereckém kraji, pekař Jiří Bláha. Obsah kampaně bude vycházet z celostátního volebního programu, akcí budou řádově desítky až stovky.

Sociální demokracie hlavní hesla své kampaně představí příští týden. "Využijeme všechny možnosti, jak oslovit voliče, od kontaktní kampaně přes informace v médiích, ale i na sociálních sítích, vše podle platných pravidel," řekl ČTK předseda krajského výboru ČSSD Jan Mečl.

Lidovci ve spojení se STAN kampaň založí na setkávání s lidmi a debatách. "Nechystáme velké akce na náměstích, nechystáme nic bombastického. Nabízíme slušnou, efektivní a otevřenou správu státu, jejímiž prioritami je vzdělání, bezpečnost a nesvazující solidarita," uvedl lídr kandidátky Jan Farský. Náklady na kampaň odhaduje na 1,8 milionu Kč.

KSČM nebude mít v kraji žádné billboardy, kandidáty a priority strany budou představovat plakáty. Podle lídra kandidátky Stanislava Mackovíka chtějí komunisté vést především osobní kampaň. "Nebude agresivní, ale ani submisivní," uvedl. Za důležitá témata považuje nízké platy zaměstnanců, zdravotnictví či bezpečnost.

Kontaktní kampaň chystají i občanští demokraté. Po kraji budou jezdit s takzvaným Modrým dostavníkem, pořádat budou letní kina. Voliče ODS osloví i přes sociální sítě. Náklady budou něco přes milion korun. "Chceme především návrat k normálu. V posledních letech byla schválena celá řada regulací, které oklešťují svobodu každého z nás. Musíme se u každého zákona ptát, jak konkrétně pomůže občanům a v čem zlepší jejich život" řekl lídr kandidátky Petr Beitl.

Piráti budou pořádat akce pro veřejnost a setkávat se s lidmi v ulicích. Aktivní budou i na facebooku, billboardy nebudou mít. "Nejen kvůli nízkému rozpočtu na kampaň, cca 150.000 korun, ale hlavně to zatím nepovažujeme za dobře utracené peníze. Raději než panáky vylepené všude okolo silnice a jalová hesla, kterým už dávno nikdo nevěří, podpoříme něco prospěšného," řekl krajský lídr Ondřej Kolek.

Strana zelených bude kampaň cílit na vybrané skupiny, neplánuje žádné velké hudební produkce na náměstích, mítinky ani billboardy. "Podstatná část se bude odehrávat skrze sociální sítě. I v kontaktní kampani se soustředíme na akce, kde je pravděpodobné potkat se s lidmi, pro které je nebo může být zelená politika zajímavou alternativou a bezmyšlenkovitě ji neodmítají," uvedl krajský předseda Zelených Josef Šedlbauer.

SPD se chystá kampaň zahájit do konce června. "Největší důraz budeme dávat na kontaktní kampaň spočívající v přímém kontaktu s voliči na sociálních sítích," uvedl krajský předseda Radovan Vích. SPD se v kampani zaměří i na vesnice.

TOP 09 už kampaň zahájila, a to v podobě roadshow nazvané Expedice Neuhneme. "Ve volebním programu chceme zdůrazňovat například boj proti korupci, snížení sociálních odvodů a podporu podnikání," uvedla krajská manažerka strany Martina Rambousková. V programu má i penzijní reformu. V rámci kampaně budou její kandidáti jezdit za voliči po celém kraji. Vedle celostátních témat se chce TOP 09 věnovat také řešení krajských problémů, například získání více dotačních peněz na silnice I. a II. třídy.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
12. 6. 2017 09:17
Hanus
Vyhozene penize. Za kandidaty by mely mluvit skutky ne bilboardy
13. 6. 2017 17:48
Karel
A charakter lidí odpovídá za koho kandidují.
Podle toho se dělí: na bezcharakterní-kandidují za člověka, který byl zřejmě v StB a přišel k majetku velmi
pochybným způsobem /Petrimex, Unipetrol, Lovochemie,..................../
na charakterní-to jsou ti ostatní.
12. 6. 2017 09:21
mirek
Hle zeleny brouk pytlik zase kandiduje. to je trapny jak zmena nema jiny lidi nez ty ctyri totalne provareny figury
12. 6. 2017 10:17
Igor
Na bydílko v PS je třeba v LK asi 10% a na to tyhle zelení komunisti naštěstí snad nedostanou...
12. 6. 2017 11:23
dupro
Minulost M. Šíra v plné nahotě?
Ztroskotanci (a samozvanci?) jsou Rosenbergová a Kraus, tvrdí Milan Šír, který plně podporuje jedničku kandidátky ČSSD v LK Marksovou.
Kde jsem ten výraz v minulosti slýchával?
12. 6. 2017 15:56
Pavel
Kdyby jenom ztroskotanci, ale taky zaprodanci Mf. Těžko říct, co tím bláznivej Šír myslel. Slovník jak z totality. Vlastně on byl u VB, že?
12. 6. 2017 17:16
dupro
Aha, zaprodanci to byli.... Už jsem pozapomněl jak je strana častovala.
13. 6. 2017 11:31
Petr, Stráž nad Nisou.
Před 40 lety vyšel v Rudém právu článek Ztroskotanci a samozvanci
Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/pred-40-lety-vysel-v-rudem-pravu-clanek-ztroskotanci-a-samozvanci-20170111.html

Šír je známý myslitel a odpůrce moku s příměsí alkoholu. Prostě ten nejlepší prototyp libereckého duškovského sociálního demokrata.
12. 6. 2017 13:40
Olda
Bohužel řítíme se Do Babišistánu a různí pekaři tomu pomáhají.
13. 6. 2017 17:14
Mirek Dušín
Asi Babiš Bláhovi pohrozil, že mu podnikání zlikviduje. Pokud ne, tak je Bláha největší ubožák v Liberci. Sloužit oligarchizaci v neprospěch obyvatel České republiky na to musí mít silný žaludek.
13. 6. 2017 09:02
Carlos
Nevolitelní:ANO, ODS, ČSSD a KSČM.
http://forum24.cz/babis-platil-miliony-politikum-z-ods-cssd-i-komunistum-rika-david-rath/
13. 6. 2017 11:26
Petr, Stráž nad Nisou.
Beitl je dobrá volba, ODS se vrátí do Sněmovny. V Jablonci je ODS silná.

Za to ČSSD pohoří. Nějaká protekční Marksová z Prahy nikoho neláká, naopak.. Ploc alias ratynk je jen zdrojem kaček pro Kašparovou a Šíra, ale ve sněmovně k ničemu. Jen před 30lety skákal na lyžích a z toho žije. Svobodu nikdo nezná, jen je o něm známý, že vleze do každýho pozadí, který má zrovna nějakou moc. Proč nedali socani dopředu třeba starostku ČL jako ODS Beitla, to rozum nebere. I když moje předchozí věty jsou zřejmě i odpovědí.

Komunisti nic novýho. Nic nedělaj, nic tím pádem nekazí a vědí,že jim to lidi zase hodí. To jim vyhovuje. Jiné téma než zdravotní se od nich čekat nedá, Mackovík na nic jinýho zjevně nemá. Poslancem ho ale zvolí, i když jsem o něm ty 4 roky neslyšel. I u něj platí to co u Ploce. Je to dobrá kasička. Jen tady socanskou Kašparovou střídá komunistická Lysáková.

Zelení shoří jako papír. Nebo jako Změna?
KDU-ČSL u nás v kraji nevolí nikdo, ta vydělá na spojení se Starosty a díky nim těch 10% lehce padne.
TOP09 opět nepřeleze 5% a není se co divit při té krajské a liberecké antikvalitě.
ANO asi komentovat nemá smysl, tam i kdyby kandidoval slon včera z Afriky dovezený, na celý čáře vyhraje.


13. 6. 2017 18:52
Anti Pelta
Odborníku, Beitl, kamarádíček Pelty, je správná volba? Cha cha cha.
Svoboda z ČSSD ma poslanecký mandát jistý.
TOP 09? Minimálně jedno místo má jisté,Podle mě Horáček + Gábor nebo Rejmont, o druhém se bude rozhodovat v Liberci/Gábor/ nebo v Jablonci a v Turnově/Rejmont/.
Farský, Mackovík a Bláha s Vávrou jsou jistí.
13. 6. 2017 17:10
Carlos
Jasná volba v našem kraji -TOP 09. .
voda
22. 5. 2018 07:05 Obyvatelé Libereckého kraje mají nejdražší vodu v Česku. Za metr krychlový platili loni na vodném a stočném 84,90 Kč. Celostátní průměr je 70 korun.
šerm
22. 5. 2018 06:38 Kordista Jiří Beran se stal posedmé českým mistrem a s klubem SC Praha získal v Liberci titul v družstvech. Mezi kordistkami uspěla Kateřina Došková.
jn
22. 5. 2018 06:35 Jablonec nad Nisou připravuje opravu stoletého mostu v Lidické ulici. Práce za 13 milionů korun zkomplikují v létě přístup do domů v sousedství.
ralsko
21. 5. 2018 17:05 Liberecká univerzita zpracuje pro Liberecký kraj studii rozvoje a dalšího využití bývalého vojenského prostoru Ralsko. Hotova by měla být do podzimu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).