reklama

Radní se počastovali urážkami a nadávkami, Změna chce už zase odvolávat primátora

7. 2. 2018
AKTUALIZOVÁNO: Neuběhl ještě ani rok a Změna pro Liberec už zase haraší s odvoláváním primátora. Naposledy se k tomu hotovila v březnu loňského roku. Sepsala tiskovou zprávu s mnoha silnými slovy a vyjádřeními. Vyšlo pár článků a televizních reportáží, že Změna shání napříč zastupitelskými kluby podporu pro sesazení hlavy koaličního partnera, a … nic. Historie se opakuje. Změna v úterý tiskovou zprávou oznámila, že hodlá mezi zastupiteli sehnat podporu pro odvolání libereckého primátora Tibora Batthyányho zvoleného za ANO.
Radní se počastovali urážkami a nadávkami, Změna chce už zase odvolávat primátora
archivní foto
Koalici v Liberci vytvořila na podzim 2014 Změna a zastupitelé zvolení za ANO, v devětatřicetičlenném zastupitelstvu má dohromady 21 hlasů. Změna má 12 zastupitelů, hnutí ANO získalo devět mandátů, nikdo ze zvolených zastupitelů už ale v hnutí není. Koalici dlouhodobě zmítají spory, které loni na jaře vyústily ve vypovězení koaliční smlouvy. Navenek se ale nic nezměnilo. Na místa v radě města nikdo nerezignoval a jinou koalici se nepodařilo složit. Také Změnu už opustili tři zastupitelé a její klub je v rozkladu.

Ve volbách do zastupitelstva uspělo v Liberci na podzim 2014 sedm z 15 kandidujících stran a hnutí. Po vleklých jednáních nakonec vznikla koalice ANO a Změny, její lídr Jan Korytář ve snaze konečně v Liberci vládnout přepustil místo primátora politickému nováčkovi Batthyánymu. Myslel si, že ANO doběhl tím, že získal vrch v radě města. Jenomže dva radní ze ZPL už Korytářovo hnutí opustili a Změna nemá sílu cokoli, bez dohody s opozicí, prosadit. Opozice, která má s Korytářem a jeho zákeřnými praktikami dlouholeté neblahé zkušenosti, tak svou podporu vyjadřuje jen tématům, jež korespondují s jejími politickými zájmy.

Vyčítá primátorovi chování a vystupování. Obviňuje jej, že boří její úsilí, které bohužel ještě nikdo neviděl. Změna ale nemá primátorovi co vytýkat, i ona je ukázkovou jednotkou neschopnosti a neserióznosti. Vzpomeňme jen její snahu dostat na program jednání zastupitelstva s nikým nekonzultované body, nebo opakované zařazování majetkových operací, které už mnohokrát neprošly. Změna zřejmě hledá viníka, na kterého potřebuje svést výsledky své viditelně neúspěšné mise v čele krajského města.

Klub Změny se rozpadl, opustili jej náměstek primátora Ivan Langr a radní Zuzana Kocumová. Odešel i Jaromír Baxa. Sílu na změnu v čele města tak zbytek Změny nemá. Pomoci by mohli především Starostové, ale ti se k tomu celý rok logicky neměli, svého času navrhli kompromis - obsadit vedení města zástupci všech stran působících v zastupitelstvu. Pokus o "duhové" vedení města ale nikdy nebyl akceptován. SLK bude sotva pár měsíců před volbami řešit kolosální problém ve vedení města, o který se Změna a exANO zasloužily stejnou měrou. Starostové, sdružující 8 zastupitelů, už označili krok Změny za součást volební kampaně. „Změny ve vedení města se měly dít už mnohem dříve, vedení je zcela nefunkční a obě strany na tom mají stejný podíl,“ řekl včera Libereckému deníku Michal Hron, lídr SLK v posledních komunálních volbách.
Zdroj: https://liberecky.denik.cz/zpravy_region/zmena-chce-aby-primator-batthyany-skoncil-ten-se-odvolani-neboji-20180206.html


 Tiskovou zprávu ZPL uveřejňujeme tak, jak včera přišla, navazuje vyjádření libereckého primátora. Nově přidáváme vyjádření náměstka primátora Ivana Langra, který už nepatří ke Změně a byl na jednání rady až do konce:

 Změna pro Liberec navrhne odvolání primátora

 Změna pro Liberec zahájí jednání s ostatními kluby o odvolání primátora Batthyányho. Hlavními důvody jsou jeho již neskrývaná snaha blokovat rozvojové projekty města, což ohrožuje čerpání dotací i samotnou strategii IPRÚ, nepřijatelné chování při jednáních rady města, kdy se ponižujícím způsobem vyjadřuje jak o některých členech rady města, tak o zaměstnancích úřadu, a zásadní programové neshody, jako je blokování zřízení funkce městského architekta, neskrývané bránění regulaci hazardu, blokování potřebných změn v dopravním podniku nebo územní plán, jehož schválení se vzhledem k neschopnosti primátora odsouvá až někam k roku 2020.

 Janu Korytáři, lídrovi Změny a zároveň náměstku pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace nejvíc vadí čím dál destruktivnější zasahování Batthyányho do chodu odboru strategického rozvoje a dotací, který připravuje a řídí projekty z evropských dotací za stovky milionů. „Primátor vyloženě likviduje nejlepší pracovníky, používá k tomu kompetencí tajemníka, které převzal, neboť toto místo není aktuálně obsazeno. Čistě lidsky to už přesáhlo únosnou mez. Na odboru pracují vysokoškolsky vzdělaní lidé s praxí z mnoha projektů, jejichž přínos pro město lze vyjádřit ve stovkách milionů a kteří se musejí vypořádávat s neznalostí a arogancí člověka s nulovými zkušenostmi z této oblasti, který navíc po schválení dohody s TMR ztratil veškeré zábrany.“

Josef Šedlbauer, radní města, dodává: „Pan Batthyány ani za tři roky nedorostl funkci primátora. Jeho chování na radách města je otřesné, neumí rozpoznat, kde leží hranice základní lidské důstojnosti. Poslední kapkou, po které jsme dnes museli odejít z jednání rady města, bylo vysmívání se zdravotnímu stavu člena rady města. Jeden z mnoha úletů pana Batthyányho, který nedokáže rozlišit, kdy sedí v hospodě a kdy zastupuje stotisícový Liberec. Věřím, že tohle pochopí i zastupitelé.“

 „Osobně se divím, že se již dávno nenašla nadpoloviční většina zastupitelů, která by pro odvolání Batthyányho zvedla ruce. Rozhodně nepožaduji po politicích strojenou formálnost a řeči plné politických frází, ale jsem přesvědčena, že funkce primátora se má pojit aspoň se základní slušností a snahou město někam posouvat. U současného primátora obojí naprosto postrádám. Možná je chybou, že jsme s návrhem na odvolání tak dlouho otáleli. Pracovat v prostředí, kdy hlavní zábavou jednoho člena Rady, a ještě na primátorském místě, je házení klacků pod nohy a ponižování ostatních, je pro mě osobně už dlouho neúnosné,“ dodala Zuzana Kocumová.

Jan Korytář uzavírá: „Budeme hledat s ostatními stranami řešení, které by umožnilo pokračovat v klíčových projektech, zabránilo návratu hazardu a hlavně neohrozilo strategii IPRU tak, aby příští vedení města mělo na co navazovat.“

 Změna v rámci koaličních jednání v roce 2014 postoupila místo primátora Batthyánymu, ačkoliv ANO skončilo ve volbách na druhém místě se ziskem 18,05, zatímco první Změna získala podporu 25,46%. Podobně i kandidáti na primátora – Korytář 7628 hlasů, Batthyány 5594. Hlavním důvodem byla neochota dalších stran vytvořit s vítěznou Změnou povolební koalici.

 O odvolání primátora by mělo rozhodovat zastupitelstvo na svém jednání 22. února.

 Vyjádření primátora k tiskové zprávě ZpL

 Rád bych vyvrátil několik tvrzení, uvedených v tiskové zprávě Změny pro Liberec.

. Fluktuace na odboru OSRD dosahuje hodnoty téměř 40%, což je trojnásobek průměrné fluktuace na ostatních odborech magistrátu. Tento fakt je alarmující, proto jsem se problémem začal zabývat, vedl jsem rozhovory s úředníky a hledám příčinu problému. Za tři roky se na tomto odboru vystřídali tři vedoucí odboru. První šetření naznačují, že odbor je řízen chaoticky a proto jsem se rozhodl, že provedu personální audit.

- Jednání RM byla za poslední dva roky složitá, situace se vyhrotila zejména poté, co Změna ztratila v RM většinu a nemůže své materiály prosazovat pouhou silou.

- Nejsem si vědom, že bych házel Radě města klacky pod nohy. Dnešní RM proběhla po odchodu členů Změny v poklidném a konstruktivním duchu a v krátkém čase, což obvykle nebývá.

- Neohrozit strategii IPRÚ je skutečně důležité a i opoziční zastupitelé volají po lepší informovanosti ze strany pana náměstka Korytáře, který ji má v gesci.

- Ale přes všechny tyto rozpory se snažím zodpovědně řídit město a své pocity veřejně neventilovat. A že to není zrovna jednoduché.

Mé odvolání má Změna možnost samozřejmě navrhnout. Obávám se však, že jde o zastírání skutečných problémů, které se na město díky Změně valí a hledá se viník z jiných řad.

Ivan Langr (SZ, exZPL): Za zcela neprofesionální považuji odchod tří zástupců Změny z jednání

Přiznávám právo jakémukoli zastupiteli města vyzvat k hlasování o odvolání jednoho každého člena rady, kdykoli to uzná za vhodné. Se znalostí věci ale musím říci, že rozhodnutí Změny pro Liberec odvolat primátora Batthyányho z funkce je pokrytecké. Průběh úvodní části dnešní rady města opravdu nepovažuji za šťastný, ale ani překvapující. Tak jako se dnes stal terčem verbálního projevu, byť neadresného, jeden z radních Změny, stává se totiž z druhé strany velmi často obětí vulgarit i primátor Batthyány. A neakceptovatelné je, že se tak prakticky vždy děje v přítomnosti úředníků.

  Za zcela neprofesionální pak považuji odchod tří zástupců Změny z jednacího sálu už po 16. bodu jednání; rada ale naštěstí zůstala usnášeníschopná (byť v minimální možné sestavě 5 radních) a mohla doprojednat zbývajících 43 bodů, včetně těch předložených radními Změny. Každý politik ve volené funkci musí být schopen nadřadit obecné zájmy občanů města nad své osobní, jakkoli lidsky nepříjemné. Jinak řečeno, nemusíme se mít rádi, nemusíme se ani respektovat, můžeme si i vyčinit, ale musíme být připraveni maximálně přerušit jednání, nechat vychladnout hlavy a vrátit se zpět k práci, kterou nás pověřilo zastupitelstvo města. A pokud toho schopni nejsme, raději ty funkce vraťme zpět.

 

 

 

 

 

 

uba, čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
6. 2. 2018 17:14
Lukas
Kašpařiny, hysterie, svoloč.
6. 2. 2018 17:19
Baťoh ven!
ať už ten Kašpar táhne!
6. 2. 2018 17:26
LOL
Snad všichni, ne? Nemaj si co vyčítat, jeden horší než druhý. To se neokecá.
6. 2. 2018 18:11
Pa, pa
At tahne koryto. Batoh to v mezich moznosti zvlada, koryto je katastrofa. Je, byla a snad uz nebude.
6. 2. 2018 17:17
hmmmm
exANO a primátor je jediná síla, která brání zvůli ZPL. O tom není třeba polemizovat. Městio trpí jak zvíře. Nějak pořád nevidím ty investované miliardy z IPRÚ. Okna na radnici a kačák v lese? Hráz, co jí nikdo nepotřebuje. Šest bytů pro bezdomáče? Legrační, ale trapné.
6. 2. 2018 17:27
ale, ale
všechno bude až týden před volbama
6. 2. 2018 17:42
Děs
Důsledek toho, že starostové pustili změnaře do vedení radnice. Nic jiného se nedalo čekat.
6. 2. 2018 19:31
tom
Ano dalo nakonec prednost zpl, slk si myje ruce. Zplano ma co chtelo, je to vyhradne jejich vina. Nesnazte se hodit kus toho lejna na nekoho jineho. Uz ted slk pomaha prosadit aspon neco. Rozvrtanou teplarnu, nutnost pronajmout jested. Bez nich by nebylo nic. Vylhat se z toho nejde.
7. 2. 2018 07:53
Petr
SLK to mohli dát v r. 2014 se ZPL nebo ANO. Se;Změnou měli drsné zkušenosti z kraje, takže dali přednost ANO, které před volbama řeklo, že se ZPL nikdy. Ale protože jen hlupák mění názory, nakonec se ANO dohodlo se Změnou, ta jim na oplátku nabídla primátora, aby zase nezůstala jako vítěz voleb v opozici. Korytář si myslel, že faktickým vůdcem v LB bude on, že TB bude jen loutka a on loutkovodič. Tady ale narazil, TB se rychle zorientoval a začal město řídit po svém. Změna teď vypadá jako blbeček. TB je její dílo, to jí nikdo neodpáře, i když bude řvát že ona nic nezpůsobila. Způsobila všechno. Korytář tak moc prahnul po moci, že si nevyhodnotil osobu pana primátora, kterému pomohla k řetězu. SLK bych vynechal, s nima nechtělo jednat ANO. TB začal být alergický na jejich lídra, tak si myslel, že to se ZPL zvládne. On to zvládá, Změna ne.
7. 2. 2018 16:24
Kamil
naproto přesný a pravdivý komentář !!
6. 2. 2018 17:35
blízkoradnice
Kam se řítí Změna pro všechno? Do propadliště dějin. Paradoxem je, že dík právě primátorovi, který je nenechá likvidovat bezuzdně městskou kasu, nenechá je páchat "dobro" za peníze daňových poplatníků. Chování Korytáře a Šedlbauera lze doplnit snad jen o to, že primátorovi jeden nadává blbů a druhý naň křičel: "debile!". Míra vkusu těchto dvou arogantních členů rady je do nebe volající. Ač se tomu nechce věřit, i vysokoškolský pedagog se může chovat, a v tomto případě chová, jako hovado. Tímto se omlouvám bzikavce dešťové(Haematopota pluvialis), pan profesor je daleko otravnější.
6. 2. 2018 17:48
jj
v propadlišti bude na podzim husto
6. 2. 2018 17:38
LJ
Co kdyby nám Změna napsala tiskovou zprávu, až tu podporu ostatních bude mít. Takto je to jen plácání. Recidiva.
6. 2. 2018 17:45
vážení
Koukněte na zprávičku nahoře, jablonec už vybírá zhotovitele terminálu, Liberec se hádá, radní propadají hysterii, nic se nestihne, snad ty prachy nepropadnou. Díky Korytářovi a jeho squdře. Tiskové zprávy s tím, co chci, ale nemám na to sílu, nic nepostaví.
6. 2. 2018 18:09
Jozef
Bzucaci meli vetsinu v rade a neprosadili nic, jenom si furt stezovali. Ted vetsinu nemaj a tak jsou nahrany. Svedci to ale o jejich nepotřebovali.
6. 2. 2018 18:24
Grrr
Zmena hysterci, primator ji ma na haku. Co jinyho s tema citlivkama na praskach.
6. 2. 2018 18:26
Hajný
Korytář aspoň něco dělá pro Liberce, Batthyany si jen masti kapsu
6. 2. 2018 18:34
jan
Udelal jitrnici co svet nevidel, einstein
6. 2. 2018 18:36
.
Tak si to neco uzijte. Moc ale netusim co. Vykres na terminal se hodi jenom k vytreni (!)
6. 2. 2018 18:48
Liberečák
Blbý a blbější v klinči - potíž je, že se špatně rozeznává, kdo je kdo...
6. 2. 2018 19:27
!
Jeste vetsi blbi nez jsme doufali. Korytoleone a jeho boys.
6. 2. 2018 21:42
Vít
Teď nastala ta chvíle, kdy si mohou voliči v Liberci uvědomit, že ani dloooouholeté pokusy s tzv. Změnou nevedou k žádoucím výsledkům. Rovněž tak sázka na "nové koně" v podobě ANO (zase budou noví - dosavadní se neosvědčili :-)). Je to kruté, ale vybírejte z těch, které znáte. Nevolte ODS, ČSSD, TOP09, Starosty. ..
6. 2. 2018 21:42
Honza
Mluvka Langr aby nepřiběhl se svým komentářem. Ten na sebe bude upozorňovat za každou cenu. Ještě je měl všechny označit za devianty a korupčníky.
6. 2. 2018 22:26
Dana
Najednou na sveho kone kydate, halt nevydrzel tu korytarovu zbesilou propagandu a neschopnost. Chtel si zachovat zbytek zdraveho rozumu mimo sektu.
7. 2. 2018 07:26
Igor
Langra v některých ohledech moc nemusím, nicméně zrovna tady je jeho vyjádření jako nezaujaté strany dost zajímavé a jsem rád, že je v článku uvedeno.
7. 2. 2018 08:10
STS Chvojkovice Brod
Nemají si co vyčítat. ANO neexistuje, Změna je v komatu, rada je v rozkladu a zastupitelstvo je změť lidí, kteří byli zvoleni za nějakou stranu, ale už tam nejsou. Taková p. Machartová, zakuklená Změnařka, byla zvolená za TOP09, kterou opustila hned pár týdnů po volbách. Nastal i rozklad v ČSSD. Zastupitelstvo je klubko hadů, které ukočíruje jen zdatný politik. P. Batthyány už nemá motivaci a p. Korytář toho není schopen. Viz, zmatené a chaotické řízení posledního zastupitelstva. Opravdová politika pro město a lidi se vylučuje s jeho politikou aktivistickou a bořící. Nakonec je ale dobře, že toho společně moc nedokázali, protože mohli provést nevratné kroky, které by městu uškodily. Dobrá, ať si pytlíkuje Lesák, ale ať se proboha nepouští do žádné větší akce.
7. 2. 2018 09:07
zuzana
Novy druh libereckeho folkloru. Nejdriv si vynadaj, pak urazi. Zmena odchazi a spusti povyk v mediich a vyhrozuje. Obehne kluby, vsechny ji reknou ze je to nezajima, at odstoupi rada jako celek. Povyk utichne, vyplata se blizi, tak proc si to komplikovat. Interval se smerem k terminu voleb bude zkracovat. Kampan bezi naplno. Cim jinym nez odvolavanim primatora by asi Zmena mohla zaujmout? Odvedena prace fakticky zadna, jen aferky a transparentni neschopnost. Fluktuace na odboru, ktery ridi neschopa co neumi ridit ani kolobezku.
7. 2. 2018 09:16
Cecil
Langr je křivák
7. 2. 2018 09:47
ale, ale
Pro vás je křivák každý odpadlík od změnařské církve! Doktor Langr je myslící bytost, která si už nechtěla nechat kálet na hlavu a společensky se znemožňovat tím, že patří do party vychytralých komunálních frustrovaných pseudopolitiků, kteří se v bežném životě nedokáží uplatnit.
7. 2. 2018 13:16
Honza
Pan Langr se nechala léta vydržovat od města jako mluvčí ZOO, napsal diplomovou práci o korupci ve městě, pak se spřáhl se Změnou, jen aby se dostal do funkce, když se tam dostal urazil všechny rodiče, když viděl jak se Změna potápí jako správná krysa opustil loď a hledá si jinou u SLK A ANO.
8. 2. 2018 09:10
pamětník
Souhlas s Honzou. Pan Langr vstoupil k Zeleným cca půl roku před komunálními volbami. Proč asi? Pak se spřáhl s Korytem, popohnán vidinou vlastní moci a dobře placené funkce. Zavíral oči před prasárnami Korytáře a celé té jeho bandy. Proč v rámci odhalování systematické korupce nepoukázal na čuňárny samotných Změnařů?
Tři roky mu nevadili diletanti ve vedení města, až najednou - blíží se další volby, Změnaři dostanou na frak, tak je potřeba převlíct kabát.
K jeho urážkám rodičů prvňáků dodávám další jeho přešlapy. Jak chtěl zlikvidovat ředitele botanické zahrady. A jeho odmítání pokynu z ministerstva, že má sečíst sociálně slabé, zejména Romy. To taky bylo srandovní. Když nebudeme vědět, kolik jich ve městě máme, těžko jim můžeme pomoci.
7. 2. 2018 10:05
Kytka
Pane primátore držte se, protože se nebojíte, tak se Korytář, Šedelbauer, Kocumová a jim charakterem podobní budou mstít. Msta, pomsta, lsti, lži to je jejich povahový kredit. Po odchodu od Změnařů si začínám vážit pana Langra, velmi nestranně se vyjádřil. A souhlasím s ním. Ať už někdo tu změnařskou lůzu vyrazí. Co jsou ve vedení, šel Liberec ke dnu. Nejlepší pracovníky zlikvidoval a likviduje právě Korytář, spoustu lidí odešlo díky jemu. V jednání ,,za hranicí lidské důstojnosti" je olympijským vítězem ve všech kategoriích - JAN KORYTÁŘ, aneb jak si na někom vyléčit svoje mindráky a svoji neschopnost. Jeho realizační a doprovodný tým snů: Šedelbauer, Kocumová, Hrbková, Paulová...... není co dodat víc.
7. 2. 2018 11:20
netopýr
Pan Langr že se vyjádřil nestranně? Opravdu? Zcela nepřijatelné chování primátora jen zmínil avšak neodsoudil, naopak ho omlouvá urážkami z druhé strany. A dále si primátora nevšímá, přestože by se o jeho podivném chování a jednání dala napsat celá kniha a raději se strefuje do bývalých kolegů. Panu Langrovi musel někdo (Korytář?) opravdu ublížit, jinak si jeho změnu chování nedovedu vysvětlit. Chápu, že mu politika Korytáře nemusí vyhovovat, ale nerozumím tomu, proč na své bývalé kolegy nyní s takovým gustem směřuje kritiku a podivnosti exaňáků či starostů nechává bez povšimnutí.
7. 2. 2018 12:41
Jednoduché
Protože je prokoukl. Akorát mu to trvalo trochu déle. Neboj i vám se "rozsvítí".
7. 2. 2018 14:54
jen počkej
Dle "blízkoradnice" padaj nadávky i z druhé strany,tak bych to jednostraně neposuzoval a p.Langra do toho netahal.Chyba je oboustranáa p.Langr je z toho evidentě nešťastný.Stojí asi uprostřed"možná" a vůbec se mu to nelíbí.
8. 2. 2018 09:18
čtenář
Milé "jen počkej" - tento sebestředný náměstek se do sporu vložil sám, když honem, honem přispěchal s vlastním komentářem. Nikdo ho tam netahá.

A že mu při jeho inteligenci trvalo tak dlouho, než Změnaře prokoukl? Vzpomeňte taky, jak se vehementně zastával snad největší bezradné amatérky v radě, Hrbkové. Odbornice na květinovou výzdobu, kvůli které muselo město vracet miliony za nedokončený územní plán.
8. 2. 2018 13:02
jen počkej
Čtenáři,,přidal se až poslední,to máte pravdu.Vypadá to,že je ten pověstný jazýček a tak se není co divit.Ale kdo teda má dělat prostředníka ? Snad ten,kdo je nejblíže celému dění.Myslím,že okolní ouřadové o tom vědí své a znají ho lépe než Vy,který možná okolo té radnice jen chodíte a možná si jen přihříváte pověstnou polívčičku.
7. 2. 2018 12:47
Baja
Chování představitelů města Liberce je do očí bijíci a nehorázné vůči obyvatelům Liberce v porovnání s fungováním představitelů jak kraje, tak dalších měst Libereckého kraje. Tenhle chlív se bude těžko uklízet.
7. 2. 2018 16:50
dupro
Z jiného soudku - dočetl jsem se, že Sportovní areál ve Vesci zeje prázdnotou, a to prý proto, že SAJ nechal propadnout povolení k čerpání vody pro sněžná děla. Navíc prý přivaděč vody prosakuje, anžto byl položen "horkou jehlou" pro jednu jedinou sportovní akci.
Pěkná vizitka tehdejšího Přípravného výboru, dnešního SAJ a nakonec i původního dodavatele.
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
masopust
18. 2. 2019 16:05 K tradičnímu pojetí masopustu pro severovýchodní Čechy se letos vrátí Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Závěrečným obřadem bude soud s masopustem.
technoparty
18. 2. 2019 13:01 V Libereckém kraji se zřejmě na přelom dubna a května připravuje další obří technoparty. Zájem projevilo 12.000 lidí. Liberec chystá novou vyhlášku.
tygři soud
18. 2. 2019 13:00 V Č. Lípě výslechy svědků pokračoval soud v případě nelegálního zabíjení tygrů. Veterináři někdy úhyn u Berouska potvrzovali, i když zvířata neviděli.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).