reklama

Už tak složitou situaci komplikuje oprava na průtahu Libercem

1. 6. 2017
Dopravní rébusy a každodenní peklo v libereckých ulicích zkomplikuje ode dneška ještě rekonstrukce mostu na průtahu městem. Omezen bude provoz na polovině čtyřproudé silnice 35 ve směru od Turnova na Děčín. Most je v havarijním stavu a jeho rekonstrukce přijde zhruba na 31 milionů korun. Práce potrvají do konce listopadu. Doprava bude po tu dobu svedena na polovinu vozovky a provoz tam bude obousměrný, ve špičkách se na silnici mohou tvořit kolony. ČTK o tom informoval vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.
Už tak složitou situaci komplikuje oprava na průtahu Libercem
archivní foto Artur Irma

"Důvodem dlouhodobé uzavírky je havarijní stav mostu a nutnost ho rozšířit o třetí jízdní pruh, tak aby byla zvýšena plynulost a bezpečnost řidičů. Podle výsledků celostátního sčítání dopravy je tento úsek státní silnice 35 nejvíce zatíženým na území Libereckého kraje. Denně v obou směrech projede asi 47.000 vozidel," uvedl Čáp. Pro motoristy bude průjezd tímto úsekem v příštích měsících komplikovaný. "Ale tuto část průtahu městem je skutečně nutné opravit a na prvním místě musí být bezpečnost všech účastníků silničního provozu," dodal Čáp.

Rekonstruovat se bude přemostění nad Čechovou ulicí v úseku mezi připojením ze silnice 14 od Jablonce a ke sjezdu k Babylonu do Košické ulice. "Stavba je rozdělena do dvou etap. První etapa bude od 1. června do konce září, kdy bude uzavřen nájezd od Jablonce, ale bude ještě možné sjet do Košické ulice. Od 1. října do konce listopadu bude úplná uzavírka i toho sjezdu do Košické a nebude tak možné se tudy dostat do centra města," dodal Čáp. Zhruba na dva týdny bude uzavřen i průjezd samotnou Čechovou ulicí směrem k liberecké Home Credit Areně.

Rekonstrukce mostu na průtahu není první akcí, která zkomplikovala život motoristům v Liberci. Oprava nájezdové rampy na průtah z liberecké Nádražní ulice směrem na Turnov už tento týden skončila. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už v březnu zahájilo práce také na silnici 13 mezi centrem Liberce a Krásnou Studánkou. Práce potrvají do konce listopadu. V Liberci je kvůli rekonstrukci tramvajové trati v Rumunské ulici komplikovaný také průjezd centrem, uzavřena je z důvodu pokračující rekonstrukce i frekventovaná třída Dr. Milady Horákové.

čtk, lo
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
1. 6. 2017 15:35
Motorista
Peklo, nic jiného se na to nedá říct.
Dopravní situace v Liberci je obrazem stavu na radnici. Zmar, beznaděj, zoufalství, destrukce.
voda
22. 5. 2018 07:05 Obyvatelé Libereckého kraje mají nejdražší vodu v Česku. Za metr krychlový platili loni na vodném a stočném 84,90 Kč. Celostátní průměr je 70 korun.
šerm
22. 5. 2018 06:38 Kordista Jiří Beran se stal posedmé českým mistrem a s klubem SC Praha získal v Liberci titul v družstvech. Mezi kordistkami uspěla Kateřina Došková.
jn
22. 5. 2018 06:35 Jablonec nad Nisou připravuje opravu stoletého mostu v Lidické ulici. Práce za 13 milionů korun zkomplikují v létě přístup do domů v sousedství.
ralsko
21. 5. 2018 17:05 Liberecká univerzita zpracuje pro Liberecký kraj studii rozvoje a dalšího využití bývalého vojenského prostoru Ralsko. Hotova by měla být do podzimu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).