reklama

Už tak složitou situaci komplikuje oprava na průtahu Libercem

1. 6. 2017
Dopravní rébusy a každodenní peklo v libereckých ulicích zkomplikuje ode dneška ještě rekonstrukce mostu na průtahu městem. Omezen bude provoz na polovině čtyřproudé silnice 35 ve směru od Turnova na Děčín. Most je v havarijním stavu a jeho rekonstrukce přijde zhruba na 31 milionů korun. Práce potrvají do konce listopadu. Doprava bude po tu dobu svedena na polovinu vozovky a provoz tam bude obousměrný, ve špičkách se na silnici mohou tvořit kolony. ČTK o tom informoval vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.
Už tak složitou situaci komplikuje oprava na průtahu Libercem
archivní foto Artur Irma

"Důvodem dlouhodobé uzavírky je havarijní stav mostu a nutnost ho rozšířit o třetí jízdní pruh, tak aby byla zvýšena plynulost a bezpečnost řidičů. Podle výsledků celostátního sčítání dopravy je tento úsek státní silnice 35 nejvíce zatíženým na území Libereckého kraje. Denně v obou směrech projede asi 47.000 vozidel," uvedl Čáp. Pro motoristy bude průjezd tímto úsekem v příštích měsících komplikovaný. "Ale tuto část průtahu městem je skutečně nutné opravit a na prvním místě musí být bezpečnost všech účastníků silničního provozu," dodal Čáp.

Rekonstruovat se bude přemostění nad Čechovou ulicí v úseku mezi připojením ze silnice 14 od Jablonce a ke sjezdu k Babylonu do Košické ulice. "Stavba je rozdělena do dvou etap. První etapa bude od 1. června do konce září, kdy bude uzavřen nájezd od Jablonce, ale bude ještě možné sjet do Košické ulice. Od 1. října do konce listopadu bude úplná uzavírka i toho sjezdu do Košické a nebude tak možné se tudy dostat do centra města," dodal Čáp. Zhruba na dva týdny bude uzavřen i průjezd samotnou Čechovou ulicí směrem k liberecké Home Credit Areně.

Rekonstrukce mostu na průtahu není první akcí, která zkomplikovala život motoristům v Liberci. Oprava nájezdové rampy na průtah z liberecké Nádražní ulice směrem na Turnov už tento týden skončila. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už v březnu zahájilo práce také na silnici 13 mezi centrem Liberce a Krásnou Studánkou. Práce potrvají do konce listopadu. V Liberci je kvůli rekonstrukci tramvajové trati v Rumunské ulici komplikovaný také průjezd centrem, uzavřena je z důvodu pokračující rekonstrukce i frekventovaná třída Dr. Milady Horákové.

čtk, lo
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
1. 6. 2017 15:35
Motorista
Peklo, nic jiného se na to nedá říct.
Dopravní situace v Liberci je obrazem stavu na radnici. Zmar, beznaděj, zoufalství, destrukce.
nemocnice
22. 8. 2017 18:02 Krajská nemocnice Liberec vyplatí díky dobrému hospodaření desetitisícové odměny všem svým zaměstnancům. Za první pololetí vykázala zisk 50 mil. Kč.
sokolník
22. 8. 2017 17:05 Návštěvníci liberecké zoo mohli dnes poprvé sledovat ukázky výcviku dravých ptáků. Sokolník Alexandr Vrága tam bude dvakrát týdně do poloviny října.
volejbal
22. 8. 2017 11:02 Na smeče univerzála Michala Fingera, který přestoupil z Friedrichshafenu do Monzy, budou spoléhat volejbalisté na nadcházejícím mistrovství Evropy.
boty
22. 8. 2017 06:25 Dva páry bot si chtěla v neděli bez placení odnést 32letá žena z Trutnovska z nákupního centra Globus. Své staré vložila zpět do regálu a v nových odešla. Neunikla pracovníku ostrahy.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).