reklama
Diskusní fórum
Kraj letos do cyklodopravy nasměruje 11,8 milionu korun
13. 8. 2017 Na projekty, které pomohou rozvíjet cyklodopravu v Libereckém kraji, je určeno dalších 4,8 mil. Kč. Rozdělení finančních prostředků odsouhlasila na včerejším jednání rada kraje. Peníze podpoří nejen přípravu nových cyklotras, ale i opravu stávajících úseků. Po...
Nějaké volby jsou každý rok, tudíž je k vyšetřování politiků nevhodný každý čas
12. 8. 2017 INVENTURA: Rčení o vodě a ohni, jakožto o dobrém sluhovi, ale zlém pánu, mohou směle doplnit dotace. I ony dobře slouží, ale když se něco nepovede, jsou nesmírně nebezpečné. Své o tom po čtvrtku vědí oba nejvyšší šéfové Hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek, které dostihla dotace na Čapí hnízdo. Policie požádala sněmovnu, aby oba poslance vydala k trestnímu stíhání. A aféra končícího léta je na světě.
O dostavbu muzea v Jablonci za 60 milionů neměly firmy zájem
12. 8. 2017 Do soutěže na vybudování přístavby muzea v Jablonci nad Nisou za 60 milionů korun se nikdo nepřihlásil. Muzeum musí výběrové řízení vypsat znova, což oddálí zahájení výstavby o několik měsíců. "Chtěli bychom začít stavět ještě letos," řekla ČTK ředitelka muzea Milada Valečková. Výstavba měla začít původně v září, v té době se ale budou teprve vyhodnocovat nabídky.
Jablotron miliardáře Dalibora Dědka projevil zájem o areál bývalé porodnice v Jablonci
11. 8. 2017 Jablonecký výrobce zabezpečení Jablotron, který patří do podnikatelského impéria miliardáře Dalibora Dědka, uvažuje o koupi areálu bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou. Rozhodnout by se měl do konce letošního roku. Vyplývá to z dohody o spolupráci, kterou schválilo jablonecké zastupitelstvo. Dohodu by měl podepsat Jablotron, město a Liberecký kraj, kterému nevyužívaný objekt v Turnovské ulici patří.
Pelta rezignoval na místo v dozorčí radě v DPMLJ
11. 8. 2017 Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, který čelí trestnímu stíhání, rezignoval na místo v dozorčí radě Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ). Pelta byl v dozorčí radě DPMLJ za menšinového vlastníka, kterým je Jablonec. Městské zastupitelstvo vybralo jeho nástupce, v dozorčí radě by měl Peltu nahradit zastupitel za KSČM František Pešek. "Má s touto firmou dlouholeté zkušenosti," řekl ČTK primátor Jablonce Petr Beitl (ODS). Peška v...
Řediteli záchranky zlomila vaz nedostatečná komunikace směrem k zaměstnancům
10. 8. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Vedení Libereckého kraje se rozhodlo odvolat k 31. srpnu z funkce ředitele krajské záchranné služby Vladimíra Hadače. Jako důvod uvádí manažerské nedostatky a špatnou komunikaci směrem k zaměstnancům. Novináře o tom informoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka (ODS). Hadač vedl záchrannou službu od března 2014, tyto důvody považuje za vágní a nepodložené konkrétními argumenty.
Sportovní organizace v kraji se podělí o 30 milionů korun
10. 8. 2017 Rada Libereckého kraje na svém zasedání 8. srpna 2017 odsouhlasila rozdělení více než třiceti milionů korun ve dvou sportovních programech Dotačního fondu Libereckého kraje. Na podporu celoroční sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech bude mezi 135 žadatelů rozděleno celkem 22.859.113 Kč o dotaci v dotačním programu 4.26 podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech 2017. Na podporu sportovních akcí v kraji pak půjde...
V Lib. kraji bude kandidovat minimálně 17 stran a hnutí
9. 8. 2017 Strany mají poslední týden na přípravu kandidátních listin pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V Libereckém kraji bude kandidovat minimálně 17 subjektů, řekla ČTK vedoucí oddělení voleb krajského úřadu v Liberci Pavlína Kroupová. Vychází z toho, kdo na zvláštní účet zřízený krajem už uhradil nevratný příspěvek 19.000 korun na volební náklady.
V Evropském domě se bude Opuscard vydávat na počkání
9. 8. 2017 Nově dokončený Evropský dům v Liberci je už téměř obsazený. Od podzimu v něm žadatelé najdou všechny poskytovatele evropských dotací na jednom místě. Klíčovým subjektem je pobočka Centra pro regionální rozvoj ČR. V prvním patře najdou klienti Euroregion Nisa a od září se tam přestěhuje i liberecká pobočka agentury CzechInvest. Smlouvy s nájemci jsou uzavřené většinou na dobu neurčitou nebo na dobu delší pěti let. ČTK tom informoval hejtman Martin...
Aktuální diskuze
Korytar byl sesazen rozhodnutim vetsiny zastupitelu, kocumova tahla s nim. To...
Puc je nasilne prevzeti moci. Nesedi to, protoze jedineho politickeho...
Sz a zpl nemaj sanci, zase si jen podrbou ego. Baxa v parlamentu? Ve srovnani...
Nedá. Snad už příště nebudu muset na MR do Jablonce. Tímto ovšem...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).