reklama
Diskusní fórum
Při dělení vyšších daňových příjmů pamatuje kraj i na obnovu památek, dá 4,3 milionu
16. 1. 2019 V rámci dělení vyšších daňových příjmů pamatuje Liberecký kraj i na obnovu památek. K dispozici je částka 4,3 milionů korun. Tu kraj rozdělí mezi šest ohrožených památek. „Liberecký kraj podporuje obnovu památek jak z dotačního fondu, tak i z vyšších...
Poslanecká sněmovna obdržela petici za zřízení okresu Turnov
16. 1. 2019 Do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR odvezla místostarostka Turnova Jana Svobodová petici za zachování stávající územní působnosti Obce s rozšířenou působností Turnov a vznik okresu Turnov. Petici podpořilo svými podpisy téměř 7.800 občanů.
Zástupci Koridu LK a Arrivy byli ve střetu zájmů, mají spolu firmu
16. 1. 2019 Liberecký kraj znovu vybírá dopravce, který na konci roku zajistí dopravu na železniční trati z Liberce přes Semily do Staré Paky a Lomnice nad Popelkou. Krajská společnost Korid LK sice už v závěru loňského roku vybrala společnost Arriva, kraj ale musel zakázku kvůli střetu zájmů zrušit a teď dopravce žádá o nové nabídky. Zajištění dopravy v závěru roku by to ale ohrozit nemělo, řekl ČTK hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).
Vyšší daňové příjmy kraje jdou do investic, hlavně do silnic
16. 1. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Dosažené daňové příjmy za rok 2018 byly o téměř 354 milionů vyšší, než byl předpoklad. Mimořádná schůze Rady Libereckého kraje odsouhlasila jejich zapojení do rozpočtu na letošní rok. Tyto peníze pokryjí požadavky jednotlivých resortů. Nejvíce financí, a to konkrétně 224.510.000 korun, půjde opět do oblasti dopravy. Rozhodnutí rady ještě musí schválit zastupitelstvo Libereckého kraje.
Liberec má 1. bezdoplatkovou zónu, dům ve Vojanově ulici
15. 1. 2019 Liberec má první takzvanou bezdoplatkovou zónu. Vztahuje se na bytový dům Vojanova 138 ve čtvrti Františkov nedaleko základní školy. Nově ubytovaní v tomto domě už nebudou mít nárok na doplatek na bydlení. V tiskové zprávě města to uvedl náměstek pro sociální oblast Ivan Langr (SLK). "Dlouhodobě se tam situace jen zhoršovala a úřad práce již před několika měsíci sám vyplácení doplatků zastavil," uvedl Langr.
Liberecké ANO podporuje na 1. místopředsedu Faltýnka
15. 1. 2019 ANO v Libereckém kraji podporuje na předsedu hnutí kandidaturu Andreje Babiše. Na post prvního místopředsedy včera večer nominoval krajský sněm předsedu poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka. ČTK o tom informovala manažerka krajské organizace Jana Hajná. Liberecký sněm nominoval na místa dalších čtyř místopředsedů středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou, místopředsedu vlády Richarda Brabce, bývalého brněnského primátora Petra Vokřála a...
Autobusové nádraží jen pro meziměstskou dopravu nemá pro Liberec smysl, prodá ho
14. 1. 2019 Nové vedení Liberce chce prodat pozemky pod autobusovým nádražím Libereckému kraji. Podle náměstka primátora Jiřího Šolce (SLK) za ně chce získat stejnou cenu, za jakou je loni město koupilo od soukromé firmy. Liberec za areál zaplatil 23,5 milionu korun. Vedení kraje se jednání nebrání. Liberec pozemky pořídil za minulého vedení města, došlo kvůli nim k pnutí v tehdejší koalici.
Jablonec stojí jeden den zimní údržby až půl milionu korun
14. 1. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Jablonec nad Nisou dnes k 9:00 po čtyřech dnech odvolal kalamitní stav prvního stupně. Řidiči mohou nadále parkovat zdarma na městských parkovištích, přetrvávají problémy s údržbou sídlišť. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Markéta Hozová. Město je podle ní kompletně průjezdné, udržované chodníky jsou průchozí.
Liberec poskytl loni 11 bytů lidem v nouzi, letos už tři
13. 1. 2019 Liberec loni v prvním roce fungování projektu housing first (bydlení především) poskytl 11 bytů lidem v nouzi. V projektu bude pokračovat, letos už radnice pronajala další tři byty rodinám v akutní bytové nouzi. Podle náměstka primátora pro sociální oblast Ivana Langra (SLK) by ročně chtěli nadále přidělovat kolem deseti bytů.
Aktuální diskuze
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).