reklama
Diskusní fórum
Jablonec s rekordními investicemi, už staví nový nemocniční pavilon
17. 5. 2018 Jablonec nad Nisou letos připravil investice za rekordních 351 milionů korun. ČTK o tom informoval náměstek primátora Miloš Vele (ODS). Největší akcí je výstavba nového pavilonu intenzivní péče v městské nemocnici za 150 milionů korun a také rekonstrukce střechy a další...
Lidé se k návrhu nového územního plánu Liberce dostanou za měsíc, budou besedy
16. 5. 2018 Obyvatelé Liberce se s návrhem nového územního plánu budou moci seznámit zhruba za měsíc. Veřejná projednání začnou kolem poloviny června, přesné termíny ještě nebyly určené, řekl ČTK primátor Liberce Tibor Batthyány (býv. ANO). Kromě besed se budou moci zájemci seznámit s návrhem územního plánu i v informační kanceláři na magistrátu, která bude pro tento účel dočasně zřízena.
Krajská nemocnice v Liberci chystá tři projekty za 170 mil.
16. 5. 2018 Krajská nemocnice v Liberci připravuje tři projekty za 170 milionů korun. Plánuje přestavbu ubytovny, zavedení robotických operací a vybudování takzvaného PET centra. ČTK to řekl ředitel nemocnice Richard Lukáš. Nejnákladnější bude vybudování PET centra, odhadem na to bude potřeba 80 milionů korun. Pozitronovou emisní tomografii (PET) potřebuje nemocnice pro diagnostiku nádorových onemocnění.
Předseda ČSSD kvůli vládě objíždí regiony, začal v Liberci
15. 5. 2018 Předseda ČSSD Jan Hamáček o pondělí objíždí regiony, aby je seznamoval s výsledky jednání o vstupu do menšinové vlády s hnutím ANO. Včera byl s prvním místopředsedou ČSSD Jiřím Zimolou na jednání krajského výboru v Liberci. Novinářům po jednání řekl, že nepřijel nikoho přesvědčovat, ale vysvětlovat.
Novinkou v muzeu je například nejstarší kronika České Lipy z předbělohorské doby
15. 5. 2018 Vlastivědné muzeum v České Lípě po 20 letech dokončilo modernizaci stálé regionální expozice, která se dělala po etapách. Jako poslední přišlo na řadu období od středověku až po období cechů. ČTK to řekl ředitel muzea Zdeněk Vitáček. Expozice je obohacená o další exponáty a nejnovější informace z bádání. Novinkou je například nejstarší kronika města z předbělohorské doby či barokní oltářní obraz z vyhořelého kostela.
Soud napopáté rozhodl, že syn exředitele KNL Lukáš není vinen pokusem vraždy
14. 5. 2018 Rodina bývalého ředitele Krajské nemocnice Liberec má důvod k radosti. Krajský soud v Hradci Králové dnes znovu zprostil Lukáše Nečesaného viny v případu pokusu o vraždu hořické kadeřnice z února 2013. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně Lenka Faltusová se proti verdiktu odvolala. Soud se zabýval kauzou už popáté. Třikrát Nečesaného uznal vinným. Ten odmítl rozsudek novinářům komentovat.
GDPR: Není třeba propadat panice, zatím je to jen nařízení EU, český zákon neexistuje
14. 5. 2018 Na statisíce korun přijde úřady a organizace v Libereckém kraji nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů (GDPR), které vejde v platnost 25. května. Většinou jsou na to už připraveny. Není ale třeba propadat panice, zatím je tu pouze nařízení Evropské unie, česká legislativa k tomu ještě není, řekl ČTK starosta Chrastavy, senátor Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj). Nařízení unie umožňuje v případě porušení normy uložit postih až...
Stavbaři v Lib. kraji dokončili do března dvojnásobek bytů
13. 5. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Stavbaři v Libereckém kraji dokončili v prvním čtvrtletí 232 nových bytů, to je dvakrát víc než ve stejném období loňského roku. Podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) je to nejvyšší meziroční nárůst v zemi. Přesto za ostatními kraji ten Liberecký v bytové výstavbě zaostává. Méně bytů předali stavbaři do užívání jen v Karlovarském kraji. V celé zemi bylo za první tři měsíce letošního roku dokončeno 6907 bytů,...
Změna se hbitě přeorientovala do opoziční role, kritizuje dění na radnici, kterou řídí též
12. 5. 2018 INVENTURA: Nad krajem se rozhostila ukázková okurková sezóna, tedy čas, kdy se nic významnějšího neděje. Může za to už druhý nevšední týden, kdy lze se čtyřmi dny dovolené vykouzlit týdenní volno, s předchozím víkendem i devítidenní. Letní počasí tomu jen nahrává. Hned v pondělí se sice Změna snažila zčeřit poklidnou hladinu místního politického rybníka oznámením, že spolu s TOP09 vyzvala libereckého primátora, aby svolal mimořádné jednání...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).