reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Co bude, až tu nebudou? Posun k lepšímu, protože se snad přestane pouze plánovat
18. 8. 2018 Břídilství v podání druhého muže liberecké radnice jsme si v končícím týdnu užili dostatek, tak si nekažme víkend dalším rozborem jeho úletů. Kdo chtěl, ten už se k nim vyjádřil. Zopakuji jen, že vyšlo najevo, že Jan Korytář nechal uzavřít „pozoruhodnou“ externí...
Korytář jde po tajemníkovi. Vyhrožuje mu, že ho vymění. Proč? Protože je úředník!
16. 8. 2018 AKCE A REAKCE: Orel evidentně much lapá. I tak si lze vyložit reakci Jana Korytáře, „ekonomického“ náměstka libereckého primátora, na mou úterní glosu, v níž jsem poukázala na existenci příkazní smlouvy, kterou na „administrativní a koordinační práce“ uzavřel vedoucí Korytářem řízeného ekonomického odboru s dnes již bývalou pracovnicí dotačního odboru. Ten rovněž gesčně spadá pod statutárního náměstka. Smlouva byla uveřejněna v registru.
Radniční „ekonom“ figuruje na dohodě s Libercem jako dlužník. Absurdistán v praxi
15. 8. 2018 GLOSA: Ta situace je komická, absurdní i smutná zároveň. „Ekonomický“ náměstek Statutárního města Liberce Jan Korytář je dlužníkem města, kterému vládne vypovězená koalice, jejíž součástí je jím řízená Změna pro Liberec. On má oficiálně funkci náměstka primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace. Korytář je členem Rady města a Zastupitelstva města Liberce.
V příkazní smlouvě vůbec nejde o konkrétní výsledek, nýbrž o hodinovou sazbu
14. 8. 2018 GLOSA: Příkazní smlouva na 100 tisíc korun (s DPH za 121 tisíc) za poskytnutí administrativních a koordinačních služeb při vyjednávání statutárního města Liberec se společností Teplárna Liberec a.s., MVV Energie CZ, ENERGIE Holding a. s. se aktuálně objevila v Registru smluv. S Ing. PN ji uzavřelo Statutární město Liberec, resp. Odbor ekonomiky SML.
V Lidových Sadech se vyrojil nový živočišný druh, bobřík trapnosti. ZPL ho pilně loví
11. 8. 2018 INVENTURA: Zvýšený výskyt bobříků trapnosti byl tento týden zaznamenán v okolí statutárního náměstka libereckého primátora Jana Korytáře ze Změny. Jednoho ulovil osobně, když spásný nápad, jak do budoucna zásobovat vodou chřadnoucí Lesní koupaliště z nedalekého lomu, vydával za svůj, byť časová osa hovoří jinak. Nápad vzešel z diskuse na jeho webu, on si ho jen přisvojil, resp. osvojil, aniž se slůvkem zmínil, že autorem je někdo úplně jiný. U...
Zdálo se, že postačí hrnec, voda a sekyrka. Ingrediencí i financí ale postupně přibývá
8. 8. 2018 E-mailové schránky libereckých zastupitelů se plní stížnostmi občanů, kterým dění na Lesním koupališti, ztřeštěnému evergreenu letošního léta, není zrovna po chuti. Za své tak berou proklamace Jana Korytáře (ZPL), který si projekt obnovy areálu doslova přivlastnil, byť je komplet hrazen z rozpočtu města. Korytář veřejnost soustavně bombarduje historkami o stovkách až tisících spokojených, ne-li okouzlených uživatelů denně. Jakoby neznal rčení, že...
Dialog mezi dvěma nejvýše postavenými muži liberecké radnice je tragikomický
4. 8. 2018 INVENTURA: Dnes a denně ukazuje Jablonec Liberci záda. Je to nezvyk, protože dlouhé roky tomu bylo obráceně. Do doby, než se vlády v Liberci ujalo Zplano, koalice Změny pro Liberec a dnes už bývalého klubu ANO. Od těch časů nastal v krajském městě sešup hodný jízdy na slalomáku. To je černá sjezdovka na Ještědu. Každá část vypovězené radniční koalice si dělá, co chce, seriózní komunikace s veřejností je na bodu mrazu.
To, co se nalézá v kamenné vaně, by si asi smějícího se modrého smajlíka nevysloužilo
28. 7. 2018 Za nejdůležitější zprávu končícího týdne lze označit fakt, že Bus Line, jeden z největších tuzemských dopravců, vypověděl smlouvu s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce. Informací k tomu je tradičně jako šafránu, se zprávou přišel Seznam, odkud čerpala i ČTK. Dopravní podnik vydal jen nicneříkající oznámení představenstva, že se tak skutečně stalo, a že výpovědní doba je půlroční. Vedení Liberce tajuplně mlčí.
21. 7. 2018 INVENTURA: Zasažena dávkou „libercentrismu“ (lokální obdoba pragocentrismu, jen je akcent kladen na Liberec) vnímám poněkud okrajově, co se děje za hranicemi krajského města. Moje chyba. A přitom se mimo Liberec staví, investuje i projektuje o sto šest. Tam se neplká, tam se maká, abych použila slogan, který jsem pustila do oběhu dávno předtím, než se jeho obdoby zmocnilo Babišovo ANO. Je to v éře ekonomického boomu, kdy kraji, městům a obcím utěšeně...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ted se prikrada v malem, protoze na velky veci tyhle nymandi nedokazou ani...
Jo dělaly se chyby, připokrádalo se ve velkém a chtělo by se zase
Ve srovnání s minulým volebním obdobím má JK v příjmech o miliardu...
cokoli je lepší než vymyšlený program ZPL. Mimochodem, už zveřejnili...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).