reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Korytář lže, jako když Rudé právo tiskne, platí za nečinnost, nikoli za svou rozhodnost
25. 6. 2018 GLOSA: Jan Korytář byl odsouzen za to, že městu Liberci způsobil škodu. Zaplatit má čtvrt milionu korun. Jak se dalo čekat, brání se zuby nehty. Jenže ve své sebeobraně lže, jako když komunistický president Zápotocký tak vehementně tvrdil, že měnová reforma nebude, až...
Když bude Liberec provozovat krematorium, měly by se teoreticky pohřby zlevnit všem
23. 6. 2018 INVENTURA: Podá-li opravdu pohřební firma Likrem k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže podnět a antimonopolní úřad se začne zabývat situací v libereckém pohřebnictví, bude mít metropole na severovýchodě Čech o publicitu postaráno. Velmi letmo jsem projela výroční zprávy ÚOHS a nenašla případ, kdy by měl úřad „v prádle“ pohřby. Liberec se tak zaslouží o svou další poněkud smutnou premiéru.
Jestli budeš psát o Korytářovi, rozbiju ti hubu... Pánové si vyměnili pár vřelých slov
20. 6. 2018 GLOSA: Jak vypadá liberecká politika necelého půl roku před komunálními volbami? Trochu o tom napovídá aktuální událost, na kterou upozornil redaktor regionální televize TV RTM+ Petr Leosz Mikula. Tomu fyzickým násilím vyhrožoval blízký spolupracovník Jana Korytáře ze Změny pro Liberec.
Jsem odsouzený, že jsem městu způsobil škodu, pochvaluje si radniční
16. 6. 2018 INVENTURA: Jako výkonný kozel v zeleninové zahradě si soustavně počíná „ekonomický“ náměstek libereckého primátora Jan Korytář ze Změny. Městu zásluhou výkonu tuzemské ekonomiky meziročně narůstají příjmy ze sdílených daní a investice úplně stagnují. Přesto zadlužení Liberce patrně neklesá. Liberec dokonce v květnu hledal inzerátem (!) poskytovatele čtvrtmiliardového úvěru na kofinancování projektů.
Na Lesním staveništi, někdy snad koupališti, dosud ani tráva neroste. Voda také nic moc
9. 6. 2018 INVENTURA: Titulní fotografie je ilustrační. To aby bylo jasné, jak má vypadat koupaliště... Když v pondělí přinesla ČTK informaci, že se liberecké Lesní koupaliště alias Lesní staveniště bude v panujícím horkém počasí zavírat, neboť tam není vyseta tráva (!), uveřejnila jsem to jako fakt a polkla glosu, poznámku i ironii. Už se mi po stopadesáté o esenciální neschopnosti původce proměny Lesáku Jana Korytáře nechtělo psát.
Kocourkov nad Nisou propojila s Jabloncem nad Nisou nová silnice, peklo je u konce
2. 6. 2018 INVENTURA: Po dlouhých třiceti letech se narovnala nejfrekventovanější spojnice mezi Libercem a Jabloncem. Trasa přes Kunratice a Rýnovice byla po dvou letech výstavby v pátek dána do provizorního provozu. Už od pohledu zdařilé dílo v délce necelé tři kilometry zrealizoval stát prostřednictvím svého Ředitelství silnic a dálnic. Vyšlo na 360 milionů s daní.
Dům na Papíráku možná někdy stát bude. V jaké podobě? To už může být Změně jedno
26. 5. 2018 INVENTURA: Koaliční radniční roztržka kolem nestojícího domu na Papírovém náměstí připomíná scénku z filmu Hodíme se k sobě, miláčku? Poté, co se novomanželé Iva Janžurová a František Peterka hlasitě pohádají, zda jsou nové závěsy zelené, vyjde najevo že jsou zelenkavé. Ze-len-ka-vé... Obdobně legrační je hádka kvůli domu, který chce španělský investor už deset let postavit v dolním centru krajského města.
Chcete-li zničit instrument referenda, zneužijte jej pro předvolební kampaň
22. 5. 2018 KOMENTÁŘ: A už je to tady. Období předvolebních kampaní se pomalu rozjíždí, jakkoli jsou komunální volby ještě daleko a jeden by doufal, že do září bude klid. Opak je pravdou. Asi nejsilněji se v Liberci ozvala Změna Jana Korytáře, jak už bývá dobrým zvykem. A nezklamala ani populismem, ani obsahem, ani formátem.
V Liberci během čtyř let vlády ZpL a exANO vyrostli přeborníci v drbání se přes hlavu
19. 5. 2018 INVENTURA: Podezřele, ale až zázračně hladce prošly mimořádným jednáním libereckých zastupitelů změny ve statutárních orgánech Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce. Zastupitelé delegací libereckého primátora na valnou hromadu městského dopravce posvětili personální zemětřesení, k němuž v DPMLJ koncem května dojde.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Normální opravené náměstí. Kdyby to neopravovala ta váma nenáviděná...
Kdyby dělal co měl, mohlo to být jinak - podle jeho a tedy i vašich...
Náhodou v tomhle má Korytář pravdu a fandím mu. To náměstí je...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).