reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Přes nepopiratelnou fyzickou zdatnost a rychlost Kocumové vždycky skutek utek
19. 8. 2017 INVENTURA: Přestup bývalé liberecké primátorky Martiny Rosenbergové od ČSSD k oživované Občanské demokratické alianci, jenž byl tento týden oznámen, rozhodně nebyl blesk z čistého nebe. Překvapivé bylo snad jen to, jakou partaj si pro své další působení v politice...
Nějaké volby jsou každý rok, tudíž je k vyšetřování politiků nevhodný každý čas
12. 8. 2017 INVENTURA: Rčení o vodě a ohni, jakožto o dobrém sluhovi, ale zlém pánu, mohou směle doplnit dotace. I ony dobře slouží, ale když se něco nepovede, jsou nesmírně nebezpečné. Své o tom po čtvrtku vědí oba nejvyšší šéfové Hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek, které dostihla dotace na Čapí hnízdo. Policie požádala sněmovnu, aby oba poslance vydala k trestnímu stíhání. A aféra končícího léta je na světě.
Fakt rostou. Pohled na houbu reklamně si hovící v mechovém lůžku nikdy neomrzí
5. 8. 2017 INVENTURA: Rozkol koalice lidovců a starostů v kulminující okurkové sezóně byl každopádně dobře načasovaný, když už k němu došlo. Cokoli teď jedna nebo druhá samostatně do parlamentních voleb kandidující strana udělá, dočká se pozornosti veřejnosti. Lidovci jsou v našem kraji vymizelý druh, takže ticho po pěšině. Zato krajští Starostové mediálně zabodovali hned dvakrát.
Spojenectví se ziskem. Rodina Korytářova poradce inkasuje za Lesní koupaliště
3. 8. 2017 POZNÁMKA: Vypadá to, že spojenectví se vyplácí. Alespoň v případě Jana Korytáře a rodiny Jakuba Perglera. Jak totiž ukázal registr smluv, přišel si Ivan Pergler, otec Jakuba Perglera, na více než 130 tisíc korun za realizaci zakázky s názvem "Pasport a projektová dokumentace na opravu objektu nádrže Lesní koupaliště". Tedy „čirou náhodou“ kontroverzního projektu Změny.
Taxi pro lidi vyznávající alternativní životní styl, to je pěkný dárek placený z eráru
29. 7. 2017 INVENTURA: Metodu pokus – omyl, financovanou statisíci z městské kasy, začíná hojně aplikovat vedení liberecké radnice. Během měsíčního uzavření Zvolenské ulice se bude na řidičích, cyklistech i chodcích testovat, zda nápad uzavřít kvůli oddechu a rekreaci jednu ze dvou cest vedoucích z rozkopaného Liberce do sousedního Jablonce, patří k těm, jež veřejnost patřičně ocení.
29. 7. 2017 GLOSA, AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁNA REAKCE POŘADATELE BN: Festival Benátská!, navzdory ujištění jejího pořadatele, posloužil jako platforma pro předvolební kampaň. Pokud lze věřit tomu, co napsal server z Babišovy svěřenecké stáje www.idnes.cz, změnilo se ve čtvrtek dějiště festivalu v politické kolbiště. Přesto, že hlavní pořadatel Pavel Mikez našemu portálu doslova napsal: “Babiš tam bude jako divák. Na podium a ke kapelám ho rozhodně nepustím. Nejsem...
Byli-li by lovci dotací živi ze svých úspěchů, dávno už leží v nemocnici na kapačkách
25. 7. 2017 GLOSA: Bývalý vychovatel z učiliště, později mj. redaktor Libereckého dne a Mladé fronty DNES, který v minulosti aktivně pomáhal nejedné kampani politických stran v regionu, nyní opět píše pro politický web Změny pro Liberec. Odpovídá zde na prý aktuální otázky. Je právem toho, kdo mu je pokládá, vybrat a formulovat je. Na druhou stranu je škoda, že se nedočkáme odpovědí na otázky, které ze zřejmých důvodů nikdy položeny nebudou.
K úspěchu vedou skutky, nikoli jalové proklamace vybájené těsně před volbami
22. 7. 2017 INVENTURA: V končícím prázdninovém týdnu se sešly hned dva psí příběhy. Ten první je o Bartovi, hrdinném border teriérovi, který vydržel celých 16 dní v noře ve skalách Českého ráje, kam vlítnul za liškou a už nemohl ven. Nakonec se doslova zázrakem z pasti vyhrabal a navzdory všemu, co musel zažít, se mu nic moc nestalo. Byl vyhublý a dehydrovaný, chyběl mu jen zub. Což je druhý zázrak.
Babiš se na Benátskou už ohlásil, do strun si ale určitě nehrábne, ujistil pořadatel
21. 7. 2017 POZNÁMKA: Když jsem v sobotní Inventuře zavtipkovala, že se exministr financí a předseda Hnutí ANO Andrej Babiš možná vloudí i na Benátskou noc, aby si zde před desetitisíci diváky „vystřihl nějaké sólo“, nebyla jsem moc daleko od pravdy. Babiš se na Benátskou opravdu už ohlásil. V reakci na můj „žert“ to potvrdil Pavel Mikez, ředitel pořádající společnosti.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Mirka Hudce se musím zastat. Znám ho od začátku 90. let a poslední, z...
To paní Roubalová dobře ví, ale ze zásady "jejich stoku" pravidelně...
ZPLANO prokázalo svoji totslní impotenci
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).