reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Vyšší odměny radním kompenzuje fakt, že se nebudou tolik nakupovat externí služby
15. 12. 2018 INVENTURA: Nový styl řízení zastupitelstva, nová struktura městských akciových společností podle německého modelu, odměny pro neuvolněné radní a zastupitele v nové výši. I to jsou novinky, s nimiž do nového volebního období a nového roku vstupuje nově zvolené vedení...
Být obžalován za úplatek, který nikdo nedal ani nevzal, tomu rozumí jen nejzanícenější
8. 12. 2018 INVENTURA: Od úterý informujeme, jak se liberecký soud prodírá dosti nepřehlednou houštinou údajně korupční causy, jež vznikla kolem kostela sv. Máří Magdaleny, projektu, na který měly jít, ale nikdy nedoputovaly, dotační peníze z EU. Příběh je mediálně zajímavý především tím, že na lavici obžalovaných sedí i hejtman Libereckého kraje Martin Půta ze SLK. Celá záležitost se zkratkovitě prezentuje jen jako Půtův problém, byť je jen jedním z...
Advent znamená zklidnění. 1. zastupitelstvo naznačilo, že v Liberci nejspíš hůř už bylo
1. 12. 2018 INVENTURA: Zásadní změna stylu při řízení zastupitelstva, to bylo patrné hned z prvního řádného jednání nově zvoleného libereckého zastupitelského sboru. Trochu suché, bez emocí, místy hraničící s metodou „uspávání hadů“, ale odpovídající situaci. Nová liberecká vláda má převahu 31 hlasů, snaží se body předjednávat a předejít tím bezbřehým výměnám názorů až na jednání zastupitelů.
Technika nezklamala, vánoční strom na náměstí svítí. Stojíme na prahu adventu
26. 11. 2018 TO VÍKEND DAL: V Liberci se včera rozsvítil vánoční strom. Zaplněné Benešovo náměstí tak poprvé v akci vidělo nové vedení města. Technika nezklamala. Pamatujete před čtyřmi lety, když se vlády nad městem ujalo Zplano, tedy koalice tehdejšího ANO a Změny? Strom zůstal temný a plné náměstí si zahvízdalo od plic. Jakoby tato nepříjemnost s vánočním stromkem, kterou ale způsobila technická závada, předznamenala věci budoucí…
„Grilování“ nového primátora bylo košilaté úvodní dějství povinného opozičního divadla
24. 11. 2018 INVENTURA: Už i Liberec a Česká Lípa mají nová vedení města. Krajskou metropoli povede koalice SLK, ANO a ODS v čele s Jaroslavem Zámečníkem (SLK), Českou Lípu Jitka Volfová z ANO v čele pestrobarevné sestavy tvořené kromě ANO ještě uskupením Živá Lípa, Piráty a Nezávislými a soukromníky (NaS). Tím mají všechna bývalá okresní města v kraji nové vlády a další čtyřletka může začít.
Připomínka časů, kdy klíče odcinkaly dobu temna, se děje v neuvěřitelných reáliích
17. 11. 2018 INVENTURA: V moři aktuální politické deviace, kterým celá země krauluje kvůli svému premiérovi a jeho rodinným potížím, se liberecké dění kupodivu jeví jako vcelku normální. Po čtyřech letech, po mém soudu též deviantního vývoje, je v krajském městě na obzoru restart, díky kterému dostal Liberec novou šanci.
Dotační peníze od ministerstva vnitra se opět rozkutálely bez viditelného výsledku
13. 11. 2018 Nemusí-li web Jana Korytáře ze Změny zrovna šířit pozitivní PR o schopnostech a úspěších ZPL v lokální politice, věnuje se zhusta tomu, co uveřejňujeme na tomto zpravodajsko-publicistickém portále. Pro okouzlení vlastní dokonalostí ale Našemu Liberci uniká, že pouze vytváří stále nechutnější mix čítankových fake news, angažované „novinařiny“ i mizerné žurnalistické práce, což jsou tři komponenty nezbytné k výrobě propagandy.
Rada se už raději nepouští do žádné větší akce, podivuhodných smluv ovšem přibývá
10. 11. 2018 INVENTURA: Série rozsudků, jimiž krajské soudy zamítly stížnosti na nedávné komunální volby, dominovaly dění v kraji i v končícím týdnu. Dočkala se všechna okresní města, v Liberci, Jablonci a v České Lípě už nic nebrání svolání ustavujících zastupitelstev. Semily, kde si nikdo nestěžoval, už nové zastupitelstvo mají a mohou začít psát novou kapitolu městské historie v režii staronové starostky Leny Mlejnkové z Volby pro Semily, místní varianty SLK.
Když se vyrábí skandál, se souvislostmi se nikdo neobtěžuje. Všechno by pak bylo jinak
9. 11. 2018 GLOSA: Připadá-li lidem z okruhu končícího neekonomického náměstka libereckého primátora Jana Korytáře (ZPL) nevkusný a hodný dehonestace fakt, že si člověk z vedení dopravního podniku „přihrával“ desetitisícové zakázky do své firmy, pak by si měli zamést před vlastním prahem. Městské peníze po statisících tekly i mezi Statutárním městem a zapsaným spolkem Čmelák - Společnost přátel přírody, v jehož vedení jsou hned dva náměstci primátora...
Aktuální diskuze
Harcov neni stred mesta, s dopravni situaci mate pravdu, ale proto prave musi...
Já nemám až takový problém s kombinací moderní architektury a staré...
Takové věžáky už stavaři umí i jako dřevostavbu, ale samozřejmě v...
Nepamatuji, kdy kdo vyhrál, jen konstatuji, že to již v roce 2009 někdo...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).