reklama
Informační servis
Hromadná nehoda blokovala dopravu ve směru od Prahy
24. 4. 2018 Více jak dvě hodiny blokovala dnes ráno dopravu na 28 km silnice I/35 ve směru od Prahy na Liberec nehoda tří vozidel. Řidiči, kteří jeli dnes od Prahy na Liberec, museli počítat s jistým zpožděním. Provoz zde blokovala nehoda dvou dodávkových a jednoho osobního vozidla....
Z mezinárodního Grand Prix v Ústí veze Gryf čtyři medaile
24. 4. 2018 Dvě stříbrné a dvě bronzové medaile si veze karatistický oddíl Gryf Liberec z mezinárodního turnaje Grand Prix v Ústí nad Labem, který se uskutečnil v sobotu 21. dubna. A že konkurence byla obrovská! Své síly tu změřilo na 560 karatistů z 14 zemí světa. Gryf Liberec vyslal do Ústí výpravu složenou jak z těch nejmladších, tak již ostřílených a zkušených závodníků.
Ropáka může dostat podnikatel za zničení hořce tolitovitého
24. 4. 2018 Titul Ropák 2017 může za Liberecký kraj získat Vlastislav Paseka za zodpovědnost při zničení jednoho mokřadu a dále biotopu vzácného hořce tolitovitého při výstavbě šesti apartmánů v Horních Mísečkách na území KRNAP na jaře roku 2017. Jeho firma pak od ČIŽP dostala pokutu ve výši 300 tisíc korun, kterou potvrdilo i MŽP, neboť její odvolání zamítlo.
Muzeum nabídne v sezoně i výstavy o mlýnech či sopkách
24. 4. 2018 Muzeum Českého ráje v Turnově nabídne v hlavní sezoně výstavy o luminiscenci, mlýnech či sopkách, jež byly v regionu aktivní před miliony let. Mezi stěžejní akce bude patřit i mezinárodní šperkařské sympozium. Novináře o akcích informovali zástupci muzea. Turnovské muzeum, pod které patří i Dlaskův statek v Dolánkách, se řadí mezi nejnavštěvovanější místa v regionu. Loni mělo 62.000 návštěvníků.
Sportovní Čáry u arény letos i s  polní zdravotnickou ambulancí
24. 4. 2018 V pondělí 30. dubna opět vzplanou čarodějnické ohně v areálu Sport Parku Liberec. Oblíbené Čáry u arény letos nabídnou rozšířený sportovní program a pro školní děti soutěž ve víceboji. V rámci víceboje si děti vyzkouší basketbal, lukostřelbu, hokejové dovednosti nebo i překážkovou cyklistickou dráhu.
Krajský úřad zastavil řízení o výjimce pro těžbu na Tlustci
24. 4. 2018 Krajský úřad v Liberci zastavil řízení o výjimce umožňující obnovení těžby čediče na kopci Tlustec na Českolipsku. O možnost dotěžit zásoby kamene dlouhodobě usiluje Kamenolom Brniště, právě sama firma ale žádost o výjimku stáhla. Na základě toho úřad řízení zastavil, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná. Odpůrci těžby na Tlustci to vítají, nevěří ale, že to znamená konec pokusů o obnovení těžby. Vyjádření kamenolomu se...
Silnice kolem přehrady Souš od půlnoci znovu slouží motoristům
24. 4. 2018 Silnice 290 kolem přehrady Souš v Jizerských horách o půlnoci znovu otevřela pro motoristy. ČTK o tom informovala mluvčí Krajského úřadu v Liberci Markéta Žitná. Silnice leží ve výšce 770 metrů nad mořem a přes Jizerské hory spojuje Frýdlantsko s Jabloneckem. Pro automobily se ale s prvním sněhem pravidelně uzavírá. Loni tam silničáři zastavili provoz 14. listopadu. Ještě na počátku dubna byl na silnici sníh. Předchozí zimu byla silnice neprůjezdná od...
Maskotem Stezky korunami stromů Krkonoše je veverčák Emil
24. 4. 2018 Stezka korunami stromů Krkonoše má od letošního jara nového maskota. Stal se jím veverčák Emil, který se stane nepochybně oblíbeným dětským průvodcem, rádcem a kamarádem při návštěvě této krkonošské atrakce. S Emilem se budou moci děti na Stezce potkávat zejména o víkendech a také při všech větších akcích, které tam provozovatelé pravidelně pořádají.
Vznik přeshraničního Inkubátoru talentů podpoří krajská dotace
23. 4. 2018 Rada kraje odsouhlasila na svém posledním jednání poskytnutí dotace ze státního rozpočtu k projektu „Škola a sklo – inkubátor na cestě do života“. Cílem programu je podpora přeshraniční spolupráce středních škol, které se zaměřují na zachování tradičních uměleckých řemesel.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).