reklama
Informační servis
Recidivista jel Libercem ve špičce namol, ženu rozhodil pavouk
22. 6. 2018 Ač již v minulosti byl odsouzen za úmyslný přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy mu byl Okresním soudem uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, neuposlechl 29letý muž z Liberce verdiktu soudu a za volant usedl znovu. A znovu...
Seznam držitelů Medaile města Liberce obohatili dva akademici
22. 6. 2018 rimátor Tibor Batthyány ve čtvrtek 21. června v obřadní síni liberecké radnice slavnostně předal Medaile města Liberce dvěma uznávaným akademikům. Profesor Robert Kvaček byl oceněn za mimořádné zásluhy v oboru historie a profesor Oldřich Jirsák za mimořádné zásluhy v oboru nanotechnologií. Oba laureáti jsou úzce spjati s Technickou univerzitou v Liberci (TUL).
Jablonec dá na úpravy stadionu před Evrop. ligou osm milionů
22. 6. 2018 Jablonec nad Nisou dá zhruba osm milionů korun na úpravy stadionu místního fotbalového klubu, rozhodli o tom jablonečtí zastupitelé. Zlepšit je třeba zabezpečení, 4,5 milionu korun bude potřeba na rekonstrukci ozvučení a další položky se budou postupně upřesňovat, řekl ČTK náměstek primátora Miloš Vele (ODS). Jablonecký klub postoupil do Evropské ligy, investice už ale město připravovalo několik let. "Postup klubu je jenom urychlil," dodal Vele.
Na většině koupališť je čistá voda, s létem ale začala zima
22. 6. 2018 Na většině přírodních koupališť v Libereckém kraji je voda stále čistá. Na začátku léta nemá podle měření hygieniků voda nejvyšší kvalitu jen v pěti sledovaných vodních plochách, vyplývá z informací na webu Krajské hygienické stanice v Liberci. Hygienici rozlišují pět stupňů kvality vody. Jednička značí nejkvalitnější vodu, pětka pak znamená zákaz koupání. Měření provádí hygienici v kraji na více než 30 jezerech, přehradách a...
V souvislosti s počasím už vyjeli hasiči k téměř 50 událostem
22. 6. 2018 Od 14 hodin vyjížděli hasiči v Libereckém kraji v souvislosti s počasím téměř 50 událostem. Kvůli silnému nárazovému větru popadaly na několika místech kraje stromy a zatarasily komunikace. Nejvíce událostí bylo zaznamenáno v okolí Hrádku nad Nisou na Semilsku a Českolipsku.
Nepasterované svijanské pivo v plechovkách jde na odbyt
22. 6. 2018 „Živé“ pivo bez pasterizace, které ve Svijanech od konce března jako první český pivovar stáčejí na nové automatické stáčecí lince do plechovek, má mezi zákazníky úspěch. „Prodej půllitrových svijanských plechovek s nepasterovaným pivem má stále vzrůstající tendenci. Do konce května jsme do plechovek stočili již přes 16 tisíc hektolitrů piva a upravili původní roční plán na výrobu plechovek z pěti na sedm milionů kusů,“ řekl ředitel...
Krajská vědecká knihovna Liberec vystavuje faksimile biblí
21. 6. 2018 Bible je nejpřekládanější a také nejčtenější knihou světa. Téměř každá knihovna vlastní výtisky této knihy knih. Nejinak je tomu i u Krajské vědecké knihovny v Liberci, která ve svém fondu uchovává řadu výtisků bible, od Vulgáty přes Lutherův překlad až po současné ekumenické překlady.
Na Grabštejně bude provázet svatá Barbora s pomocníky
21. 6. 2018 Blížící se víkend bude patřit na hradech Trosky a Grabštejn nebojácným návštěvníkům. V Betlémě bude otevřena výstava mapující život na venkově v období 1848-1948-1968. Na Kunětické hoře jsou rozmístěny historické fotografie mapující vývoj hradu. Přinášíme tipy z objektů ve správě libereckého územního pracoviště NPÚ:
Bílí Tygři už znají svoje soupeře pro přípravné zápasy
21. 6. 2018 Příprava na ledě pomalu klepe na dveře. Už 16. července čeká naše hráče první trénink na ploše Home Credit Areny. Spolu s přesunem na led jdou ruku v ruce také přípravné zápasy, kterých Tygři letos sehrají hned devět. S kým a kdy se utkají? Vůbec poprvé vyjedou Tygři do utkání ve čtvrtek 26. července, kdy se představí v Pardubicích.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).