reklama
Informační servis
Husté sněžení komplikuje dopravu v Libereckém kraji
15. 12. 2017 Od rána sněží v Libereckém kraji. Jde většinou o mokrý sníh, v nižších polohách s deštěm, povrch pak začíná klouzat. V horských oblastech napadlo i přes pět centimetrů sněhu. Pozor by si měli dát hlavně řidiči kamionů, ve stoupáních mohou mít problémy, řekl ČTK...
Liberec uspořádal výstavu barokního malíře Angermeyera
15. 12. 2017 Liberecká galerie jako první v Evropě uspořádala výstavu děl barokního malíře Johanna Adalberta Angermeyera, který patří mezi takzvané malé mistry. Specializoval se na kabinetní malbu, což jsou obrazy menších formátů. Novinářům to řekla kurátorka výstavy Zuzana Štěpanovičová.
Největší lyžařské areály v Libereckém kraji zahájí sezonu
15. 12. 2017 Největší skiareály v Libereckém kraji zahájí o tomto víkendu sezonu, všechny ale budou zatím v provozu jen částečně. Podmínky k lyžování jsou podle zástupců středisek velmi dobré, na sjezdovkách leží až 60 centimetrů sněhu. Harrachov v Krkonoších slavnostní zahájení sezony chystá na sobotu, lanovka a vlek u skokanských můstků ale budou v provozu už od pátku.
Jablonec zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní
15. 12. 2017 Jablonec nad Nisou zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní a.s. Rozhodli o tom jablonečtí zastupitelé. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými 0,38 procenta akcií. Smlouva s podnikem na zajištění dopravy ale končí v roce 2019 a dopravce město informoval, že pak nebude schopen rozsah služeb zajistit, řekl náměstek primátora Miloš...
Rada převezme fotbalisty Jablonce, Klucký bude asistent
15. 12. 2017 Petr Rada se od ledna stane novým trenérem fotbalistů Jablonce, které už vedl v letech 2003 až 2007. Dosavadní hlavní kouč Severočechů Zdeněk Klucký bude jeho asistentem. Jablonecký klub o tom informoval na svém webu. Bývalý reprezentační trenér Rada naposledy v minulé sezoně působil v pražské Spartě, kterou v domácí soutěži dovedl ke třetímu místu, ale na konci května ho nahradil Ital Andrea Stramaccioni. Devětapadesátiletý kouč s osmým celkem...
Skauti opět přivezou Betlémské světlo i do Libereckého kraje
14. 12. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: V sobotu 16. prosince 2017 si vánoční plamínek přeberou ve Vídni skautské delegace z celé Evropy, o den později, 17. prosince, se pak „rozjede“ vlaky po Česku. Během cesty se o něj starají skauti a skautky, díky kterým se dostane do všech regionů země. V Libereckém kraji připravili skauti mnoho zajímavých akcí.
Hasiči zase vytáhli motorové pily a likvidují následky silného větru
14. 12. 2017 AKTUALIZOVÁNO. OBSAHUJE FOTOGALERII: Pořádný zápřah s motorovými pilami zažívají hasiči v Libereckém kraji. Kvůli silnému větru spadly na řadu komunikací stromy a za relativně krátký časový úsek (během jedné hodiny) museli hasiči do terénu hned patnáctkrát. Technická pomoc byla nejčastěji žádána na Semilsku a Turnovsku, kde v Jesenném spadl strom na střechu rodinného domu. Nebo ve Všeni kde vítr sebral střechu na jednom objektu a telefonní sloup.
Město Liberec převezme provoz krematoria do vlastní správy
14. 12. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Život přináší i smutné stránky a tou nejtěžší je odchod nejbližších. Úmrtí poznamená rodinu jak emočně, tak finančně. Mnoho pozůstalých volí pod tíhou nemalých nákladů, souvisejících s pohřbem, ne zcela ideální formu rozloučení se svými zemřelými. To by se mělo změnit s převzetím správy a provozu krematoria městem Liberec a zřízením městské pohřební služby. Občané budou moci vyřídit veškeré pohřební služby na jednom...
Jaroslav Janus: Hnali nás skvělí fanoušci!
14. 12. 2017 Za 130 minut, které celkem v dvojutkání proti ZSC Lions odchytal, pustil Jaroslav Janus pouze jediný gól. I díky němu tak Bílí Tygři postoupili mezi čtyři nejlepší celky. "Byl to trochu fotbalový výsledek," ohlíží se za dvojutkáním s úsměvem slovenský gólman.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
prosinec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).