reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 27. červen 2017
Svátek má: Den památky obětí komunistického režimu, Ladislav
Informační servis
Kontroly pokuty nepřinesly, zato přibylo sousedských udání
27. 6. 2017 Ve větších městech v Libereckém kraji zatím novela zákona umožňující kontrolovat kotle přímo v domech pokuty nepřinesla. V Liberci uložili jedinou sankci za to, že majitel nenechal včas zkontrolovat technický stav a provoz tepelného zdroje. ČTK to řekla mluvčí libereckého...
Demolicí začala v Turnově výstavba horolezecké expozice
27. 6. 2017 Demolicí začala v muzeu v Turnově výstavba nové horolezecké expozice, hotová by měla být do dvou let. Jde o projekt zhruba za 40 milionů korun, většina nákladů se bude platit z evropské dotace. Stavba by měla trvat do června příštího roku, pak se už bude pokračovat jen v úpravě interiéru, řekla ČTK ředitelka turnovského muzea Českého ráje Vladimíra Jakouběová.
Liberečtí strážníci budou mít modernizované operační středisko
27. 6. 2017 Liberečtí strážníci budou mít ještě letos lepší dohled nad kamerami rozmístěnými po městě. Umožní to modernizace operačního střediska za 1,7 milionu korun. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Jana Kodymová. Stávající vybavení je po více než deseti letech zastaralé. Obnovu nutně potřebuje hardware i software. Současný systém například neumožňuje současně zobrazit všech 40 kamer zapojených do městského kamerového systému.
V České Lípě zvažují pořízení radaru na měření rychlosti
27. 6. 2017 Četné stížnosti občanů vedly českolipskou radnici k zadání dopravního průzkumu měření rychlosti speciálně ve dvou lokalitách, kde je situace nejhorší. Jde o silnici I/9 ve směru od areálu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje do centra a silnici II/268 ve směru od Dolní Libchavy do centra. Vyšlo najevo, že řidiči tu z více jak 50 % překračují povolenou rychlost. Proto město zvažuje pořízení radarů na měření okamžité a úsekové rychlosti.
Studenti architektury zvelebili zanedbaný park v centru Liberce
26. 6. 2017 Minulý týden se konal v parčíku ve Frýdlantské ulici naproti Kinu Varšava týdenní workshop s názvem LETNÍ SCÉNA+ Na liberecké poměry se po týdnu usilovné práce zrodila neobvyklá věc. Studenti liberecké architektury společně s libereckou veřejností vytvořili v léta zanedbaném městském parčíku reálný mobiliář, který je možné denně používat od každodenního hraní dětí, četbu knih, přes promítání filmů, hraní na kytaru až po vše možné, a...
Revitalizace teplárenské sítě v Jablonci má výborné výsledky
26. 6. 2017 Letošní tuhá zima dokonale prověřila novou tepelnou soustavu Jablonecké energetické, a. s. Celý projekt revitalizace, který vyšel na 264 milionů korun, připojeným domácnostem ušetří až 8 000,- Kč ročně. Společnost pak zaznamenala 50% pokles výdajů na údržbu rozvodné sítě a také zvýšení účinnosti celé soustavy.
Festival Sedmihorské léto 2017 čeká v pátek divadelní start
26. 6. 2017 Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna. Necelý týden nato se budou moci diváci opět pobavit divadelně. Na pódiu v Sedmihorkách u Turnova se včele s Lukášem Vaculíkem představí další komedie Hvězdné manýry.
Kradené BMW zastavili policisté po osmdesáti minutách honičky
26. 6. 2017 V pondělí, krátce po půl třetí ráno, byla oznámena na linku 158 krádež osobního vozidla BMW v Liberci. Oznámení o události obdržely všechny dostupné hlídky. Do 80 minut se policistům, ve spolupráci s organizovanou koordinací pronásledování operačním důstojníkem, podařilo zadržet pachatele i s kradeným vozem. Muž, kterým je 30letý polský státní příslušník, je v současné době v policejní cele a vozidlo zajištěné.
V gangu „hluchoněmých“ podvodníků je i žena
26. 6. 2017 Strážníci městské policie v České Lípě zadrželi další členku skupiny cizinců, kteří po celé České republice vybírají od důvěřivých občanů příspěvky na hluchoněmé. A protože by každý okamžitě poznal, že přijeli z ciziny, vydávají se sami za takto postižené. Nemluví, jen ukážou desky s textem, kde mají také vyplněno, kolik od koho vybrali. Zjevně jsou i tyto údaje falešné, jen mají podnítit další solidaritu.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
Bydlim na frantaku a vydeseny jsem teda byl kdyz vim co se tam vyrabi a z ceho.
Plameny děsí okolí? Tak to je novácky přehnané. Požár byl ukázkově...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).