reklama

Českolipské děti čeká na 1. stupni ZŠ povinná výuka plavání

1. 6. 2017
Po 25 letech tápání a slibování různých ministrů školství se přešlo od slov k činům a ministryně Kateřina Valachová do rámcového vzdělávacího programu prosadila povinnou výuku plavání. Každý žák 1. stupně základního vzdělávání tak během své školní docházky absolvuje 40 hodin plavání.
Českolipské děti čeká na 1. stupni ZŠ povinná výuka plavání
Ilustrační foto
„Sport Česká Lípa, p. o. provozuje v rámci své činnosti a aktivit i plaveckou školu, která zajišťuje výuku plavání na nejvyšší úrovni. Informaci o povinné výuce plavání velmi vítáme. O tom že je plavecká výuka prospěšná a účelná, tedy snad ani hovořit nemusím. Osobně stavím povinnou výuku plavání na roveň například povinné dopravní výchově. Výuka plavání u nás probíhá i v současnosti, ale protože nebyla povinná, nemusely se jí účastnit všechny školy. Díky tomu, že současná ministryně Valachová změnu prosadila, bude se plavání od nového školního roku učit 100% dětí, a to je dobrá zpráva,“ říká Mgr. Pavel Císař, ředitel příspěvkové organizace Sport Česká Lípa.

Systém plavecké výuky je dlouhodobý a během svého trvání jednoznačně prokázal svou účelnost. U dětí odstraňuje tzv. plaveckou negramotnost, učí je, jak se správně ve vodě chovat a strachu z vody, kterým zejména zpočátku některé trpí, je zbavuje. V obou oblastech jde velmi často o zdraví. Správné jednání a chování, kterému se žáci naučí, jim právě zdraví a v mnoha případech i život může zachránit.


Vodní atrakce v Dubici přilákají nejen děti

Hezký dárek k dnešnímu Dni dětí připravilo město Česká Lípa pro nejmenší návštěvníky dubického areálu, kde pro ně dokončilo stavbu vodních atrakcí. Tato investice přišla na 3,5 milionu korun.

Vodní atrakce obohatí nabídku zábavy a aktivit, které teď přírodní areál bývalého koupaliště od jara do podzimu veřejnosti nabízí. Nově zbudované interaktivní vodní prvky jsou napájené vodou z  vrtu, který tady již v minulosti město zainvestovalo. Díky tomu je tekoucí voda, která pohání jednotlivé prvky, stále čerstvá a čistá a ani v tom nejparnějším létě dětem nehrozí, že bude kontaminovaná sinicemi, které jsou zatím hlavní příčinou, proč je zdejší voda nevhodná ke koupání.
TZ/Monika Bayerová
doprava
28. 6. 2017 17:05 Řidiči městské dopravy v České Lípě uvažují o další stávce. Argumentují tím, že se jim zatím s firmou BusLine nepodařilo podepsat kolektivní smlouvu.
grabštejn
28. 6. 2017 14:05 Hrad Grabštejn přišel o 14 zastavení křížové cesty na Stezce smíření. Iniciátor akce Luděk Vele je musel odstranit. Podle památkářů se tam nehodí.
potraviny
28. 6. 2017 13:05 Změny předpisů o značení výrobků komplikují život malým potravinářům v Libereckém kraji. I proto některé firmy vzdaly soutěž o regionální potravinu.
kouření
28. 6. 2017 11:03 V Libereckém kraji přidělal zákaz kouření práci městským strážníkům i pracovníkům technických služeb. Hospodám moc zákazníků neubylo, pomáhá i počasí.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).