reklama

Českolipské děti čeká na 1. stupni ZŠ povinná výuka plavání

1. 6. 2017
Po 25 letech tápání a slibování různých ministrů školství se přešlo od slov k činům a ministryně Kateřina Valachová do rámcového vzdělávacího programu prosadila povinnou výuku plavání. Každý žák 1. stupně základního vzdělávání tak během své školní docházky absolvuje 40 hodin plavání.
Českolipské děti čeká na 1. stupni ZŠ povinná výuka plavání
Ilustrační foto
„Sport Česká Lípa, p. o. provozuje v rámci své činnosti a aktivit i plaveckou školu, která zajišťuje výuku plavání na nejvyšší úrovni. Informaci o povinné výuce plavání velmi vítáme. O tom že je plavecká výuka prospěšná a účelná, tedy snad ani hovořit nemusím. Osobně stavím povinnou výuku plavání na roveň například povinné dopravní výchově. Výuka plavání u nás probíhá i v současnosti, ale protože nebyla povinná, nemusely se jí účastnit všechny školy. Díky tomu, že současná ministryně Valachová změnu prosadila, bude se plavání od nového školního roku učit 100% dětí, a to je dobrá zpráva,“ říká Mgr. Pavel Císař, ředitel příspěvkové organizace Sport Česká Lípa.

Systém plavecké výuky je dlouhodobý a během svého trvání jednoznačně prokázal svou účelnost. U dětí odstraňuje tzv. plaveckou negramotnost, učí je, jak se správně ve vodě chovat a strachu z vody, kterým zejména zpočátku některé trpí, je zbavuje. V obou oblastech jde velmi často o zdraví. Správné jednání a chování, kterému se žáci naučí, jim právě zdraví a v mnoha případech i život může zachránit.


Vodní atrakce v Dubici přilákají nejen děti

Hezký dárek k dnešnímu Dni dětí připravilo město Česká Lípa pro nejmenší návštěvníky dubického areálu, kde pro ně dokončilo stavbu vodních atrakcí. Tato investice přišla na 3,5 milionu korun.

Vodní atrakce obohatí nabídku zábavy a aktivit, které teď přírodní areál bývalého koupaliště od jara do podzimu veřejnosti nabízí. Nově zbudované interaktivní vodní prvky jsou napájené vodou z  vrtu, který tady již v minulosti město zainvestovalo. Díky tomu je tekoucí voda, která pohání jednotlivé prvky, stále čerstvá a čistá a ani v tom nejparnějším létě dětem nehrozí, že bude kontaminovaná sinicemi, které jsou zatím hlavní příčinou, proč je zdejší voda nevhodná ke koupání.
TZ/Monika Bayerová
tatrhy
22. 4. 2018 16:19 V Liberci se konaly poslední letošní Tatrhy, které kombinují bleší trh, festival jídla a prodej designových výrobků. Akce získala rychle na oblibě.
orkán
22. 4. 2018 11:03 V Libereckém kraji se podařilo odstranit většinu škod v lesích po loňském orkánu Herwart. Nadále ale platí zákaz vstupu do lesů v části Českolipska.
strom dobré vůle
22. 4. 2018 08:05 Město Turnov se připojilo k projektu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, který si vzal za cíl vysadit 85 stromů dobré vůle. Olga Havlová by se letos dožila 85 let.
auto
22. 4. 2018 07:45 Řidička zaparkovala vozidlo před prodejnou Penny Market v Jablonci a odešla nakupovat. Dostatečně nezajištěné vozidlo se samo rozjelo a zastavilo se o vzrostlý strom. Nikdo nebyl zraněn.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).