reklama

Senioři probírali s radnicí dopravní značení i parkování

1. 3. 2018
Nebezpečné parkování nebo přemíra dopravního značení v ulicích České Lípy. To jsou jen některá témata druhého setkání se seniory na českolipské radnici, kam včera starostka Romana Žatecká přizvala také ředitele Městské policie Vladimíra Jeníka a vedoucí odboru správy majetku města Petru Novotnou.
Senioři probírali s radnicí dopravní značení i parkování
Ilustrační foto

„Bylo to naše druhé setkání a uvítala jsem, že přišli senioři také z dalších městských lokalit, kteří zareagovali na moji výzvu ke spolupráci.  Myslím, že jsme vykročili správným směrem. Na základě předchozí schůzky jsme například do letošního plánu údržby přidali také opravu zídky u Základní umělecké školy, která je opravdu v zoufalém stavu,“ konstatuje starostka Romana Žatecká. Setkání však podle starostky nepřispívají pouze k předání podnětu. Ale především k jejich řešení a vzájemné informovanosti.  Možnost takové spolupráce proto vítají také sami účastníci, kteří tentokrát s radnicí probírali například duplicitu dopravního značení nebo míru tolerance k řidičům, kteří na sídlištích nerespektují zákazy stání. „Shodli jsme se, že ve chvíli, kdy se situace s parkováním v dané lokalitě zlepší, míra tolerance je nulová. Jinak by vynaložené peníze do rozšiřování parkovacích ploch byly k ničemu,“ podotýká starostka.

Senioři se od vedoucí oborou správy majetku města mimo jiné také dozvěděli, že není v silách městského rozpočtu investovat do všech přístupových cest k bytovým domům, neboť jde o čistě účelové komunikace sloužící pouze určité skupině lidí. Přednost dostávají místní komunikace, které jsou mnohonásobně frekventovanější. Nebrání proto majitelům domů, když si opravu sami zajistí. Stačí požádat město jako majitele o svolení.

Další vznesený dotaz se týkal připravované revitalizace Vladimirské ulice na Špičáku, jejíž realizaci očekávali obyvatelé už v letošním roce. Jenomže důvodů, proč město plánované úpravy může zahájit až napřesrok, je hned několik. Revitalizace musí postupovat po etapách. Stavebními pracemi, které znamenají také dopravní omezení, nelze paralyzovat celé sídliště. Letos budou proto dokončeny vloni zahájené práce v Budyšínské, Zhořelecké, Žitavské a v Bardějovské. Vladimirská pak představuje další etapu. Letos bude dokončena její příprava a vlastní realizace přijde na řadu v roce 2019. 

 

CL/Eva Markgrafová
vlk
22. 3. 2018 16:03 Zmírnění rizik konfliktů, jež může přinést návrat vlků do ČR, je jedním z cílů česko-saského projektu. Dalšími jsou monitoring výskytu a ochrana vlků.
sychrov
22. 3. 2018 11:05 Čtyři hrady a zámky v Libereckém kraji letos zpřístupní nové prohlídkové okruhy. Jako první se v dubnu otevře na Sychrově trasa nazvaná Zlatý poklad.
ski
22. 3. 2018 10:05 Podmínky k lyžování v areálech v Libereckém kraji jsou stále výborné. Díky mrazům jsou sjezdovky podle provozovatelů v dobrém stavu po celý den.
phm
22. 3. 2018 08:05 Benzin Natural 95 zlevnil v Libereckém kraji na litru v průměru o 3 haléře na 30,51 Kč. Naopak průměrná cena nafty stoupla o dva haléře na 29,61 Kč/l.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).