reklama

Central v srdci Jablonce nad Nisou už slouží veřejnosti

31. 3. 2017
Dlouho očekávané obchodně-společenské centrum Central Jablonec skupiny Crestyl dnes přivítalo své první návštěvníky. Ke slavnostnímu otevření zahrála nestárnoucí kapela Olympic, atmosféru pak vyšroubovala bubenická show. Po přestřižení pásky se mohli návštěvníci poprvé na vlastní oči seznámit s novým světem nakupování, zábavy a služeb.
Central v srdci Jablonce nad Nisou už slouží veřejnosti
Foto Mad

Podívejte se na některá z čísel, která nové obchodní centrum charakterizují:

 

  • Celkové investiční náklady přesahují půl miliardy korun
  • Na stavbě trvající 700 dní postupně pracovalo celkem 1100 lidí
  • V budově je 83 000 metrů kabelů, bylo položeno 5500 m2 dlažby a instalováno 3500 ks svítidel
  • Prostory vymalované 42 000 m2 malby rozděluje celkem 175 vnitřních dveří
  • Vzniklo pracovní uplatnění pro přibližně 200 lidí a dalších 50 pracovních příležitostí vzniká nepřímo
  • Prodejní plocha je přes 13 tisíc metrů čtverečních, zastavěná plocha je 8 300 m2 a celková plocha všech podlaží je 27 400 m2

„Jsme rádi, že se nám podařilo přinést obyvatelům města i jeho návštěvníkům novou nabídku obchodů a služeb v tak kulturně i historicky zajímavé lokalitě. Central Jablonec je jedním z největších podobných projektů, které se letos v České republice otevírají. Ke dni otevření máme obsazeno téměř 90 % plochy, což potvrzuje, že takovýto objekt je vhodným doplněním samotného centra Jablonce nad Nisou,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

 Slavnostní program moderovaný Petrem Vágnerem se po otevření centra v půl páté plynule přesunul do interiéru, kde kromě akcí jednotlivých nájemců proběhla například autogramiáda „Olympiků“, kuchařská show a moderovaný program se soutěží LEGO®. Návštěvníci Central Jablonec totiž mají možnost obdivovat i sedm ohromných a věrných modelů divů světa a pět panáčků – vše sestavené z kostiček LEGO®.

 Široká nabídka nájemců téměř pokrývá skutečně celé spektrum poptávky a potřeb zákazníků. Nejširší nabídku potravin naleznou návštěvníci Centralu v supermarketu Albert. „Při navrhování prodejny jsme se snažili myslet především na to, aby se jablonečtí zákazníci cítili příjemně a nákup pro ně byl pohodlnou záležitostí,“ říká Radek Halama, který má v obchodním řetězci Albert na starosti formát supermarketu.

 Prodejny oděvů jsou v Centralu zastoupeny například módními značkami H&M, New Yorker, Gate a Orsay či obuví CCC, bytový textil a povlečení nabízí Scanquilt. Sportovní potřeby a vybavení přináší Intersport, čtenáře potěší knihkupectví Kanzelsberger, děti hračkářství Pompo. Mezi další známé značky zastoupené v Centralu patří mj. prodejce elektroniky Datart, papírnictví McPen, obchod s domácími potřebami Tescoma, Oxalis, Don Pealo, Geco, Horoskop, Holandské květiny, Pet Centrum, Pepco, prodejce značky Apple iSETOS a své dospělé zákazníky si jistě najde i Erotic City. Drogistický sortiment přináší DM drogerie, nejen medikamenty nabízí lékárna Dr. Max a kosmetiku Yves Rocher.

 Central nabízí i množství nejrůznějších služeb například v pobočce Komerční banky i České spořitelny, provozovně směnárny Tourist Centrum či sázkové kanceláři Tipsport. Návštěvníci a zaměstnanci centra se mohou občerstvit v první restauraci KFC v Jablonci nebo v kavárně. Se stále populárnějším konceptem sushi a asijských specialit přichází Sakura’s.

 Nové třípodlažní obchodní centrum Central Jablonec vzniklo mezi ulicemi Generála Mrázka, Komenského a Máchova na místě starého obchodního domu Jabloň. Nabízí 13 tisíc m2 obchodní plochy a na sedm desítek obchodních jednotek. Nedílnou a důležitou součástí centra je také podzemní parkoviště pro téměř 200 aut.

 Doprovodný program pokračuje i o víkendu

 V sobotu 1. dubna se Central Jablonec otevře již v 9:00, sobotní blok doprovodných akcí začne v 10:00 programem k jednotlivým stavbám z kostiček LEGO® a doprovodnými soutěžemi, o hodinu později budou následovat se svým vystoupením Intrikáři – Cirkus trochu jinak. Proběhne také soutěž o nejoriginálnější fotografii Instagraf. Vrcholem sobotního programu bude jistě venkovní koncert formace Slza, který začne v 15:00. Na koncert naváže autogramiáda členů formace a ani v podvečerní části nebudou chybět Intrikáři. Program skončí v 18:00, nicméně samotný Central Jablonec zůstane otevřen až do 20:00.

 Slavnostní program bude pokračovat i od nedělní desáté odpoledne, tedy opět hodinu po otevření celého Centralu. Návštěvníci budou mít možnost zasoutěžit si s fotbalisty FK Jablonec, popřípadě se v 15:00 zúčastnit jejich autogramiády. Fotbalové soutěže se budou střídat s programem k jednotlivým stavbám z kostiček LEGO® a doprovodnými soutěžemi. Nedělní program skončí také v 18 a centrum se uzavře ve 20 hodin.

REPORTÁŽ ZE SLAVNOSTNÍHO OTEVŘENÍ PŘIPRAVUJEME DO RUBRIKY OBRAZEM

 

 

TZ
phm
24. 1. 2019 09:03 Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji dál klesají, stále jsou ale nad celostátním průměrem. Litr Naturalu 95 je za 30,89 Kč, nafta po 31,49 Kč.
mráz
24. 1. 2019 08:05 Silné mrazy v Libereckém kraji pokračují, na Jizerce a na Smědavě v Jizerských horách klesly teploty k minus 20 st.C. Silničáři radí velkou opatrnost.
hokej děti
24. 1. 2019 06:40 V sobotu 26. ledna od 10:00 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více ZDE.
obi
24. 1. 2019 06:35 23letému mladíkovi z Jablonce, který v prodejně OBI ukradl lepící pásku v hodnotě 21 Kč, hrozí za opakovaný trestný čin krádeže až tři roky za mřížemi.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).