reklama

Jubilejní přehlídka Made in Jablonec ve stylu Haute Couture

11. 1. 2019
Jubilejní desátá přehlídka bižuterie Made in Jablonec se letos nesla ve stylu Haute Couture. Na její přípravě se podílela pětice špičkových českých módních návrhářů, značka E.daniely, Yvona Leitner, Eva Robovská, Iveta Řádková a Petr Kalouda. S jubilejním ročníkem přehlídky zahájili jablonečtí výrobci bižuterie spolupráci s organizátory soutěže Miss Česká republika.
Jubilejní přehlídka Made in Jablonec ve stylu Haute Couture
Foto: Mad

Spolupráce je výhodná pro obě strany, jablonečtí výrobci bižuterie mají možnost doplnit svými ozdobami šaty pro miss, která bude Česko reprezentovat v zahraničí. "Na světovou soutěž se jinak nedostaneme," řekl před dnešní premiérovou přehlídkou ČTK Pavel Kopáček, předseda Svazu výrobců skla a bižuterie, který přehlídku organizuje. Spolupráce na soutěži je podle něj velkou příležitostí i pro doplňky. "Většinou to, co se objevuje na soutěžích, trpí nedostatkem doplňků, není to jen o korunkách a nemusí to být vždy jen bižuterie," dodal.

Lednové módní přehlídky bižuterie mají v Jablonci dlouholetou tradici. Ještě v hluboké totalitě je začal pořádat ÚBOK (Ústav bytové a oděvní kultury), pak jejich organizaci převzal koncern Jablonecká bižuterie. Po jeho rozpadu se přehlídek ujala bižuterní společnost Jablonex, když ta skončila, převzal organizaci Svaz výrobců skla a bižuterie. "Už nejde o autorské přehlídky jednoho návrháře jako v dobách Jablonexu, na přípravě modelů se podílí řada návrhářů a firem, letos to bylo 21 týmů," řekl Milan Kohout, který přehlídku organizoval.

Vedle pětice návrhářů se do přípravy zapojily místní firmy a také odborné střední školy z Libereckého kraje. "Pro odborné střední školy je to prestižní příležitost, jak na veřejnosti prezentovat, co umějí. Přehlídka nabývá na prestiži, přihlásila se nám dokonce střední návrhářská škola oděvní z Prostějova, že mají zájem o spolupráci," řekl Kohout. Název přehlídky napovídá, že modely jsou zaměřeny na luxusní a dokonale vypracované oblečení a módní doplňky. Nechybí drahé krajky, jemné luxusní materiály a hlavně stovky a tisíce třpytivých kamenů všech velikostí.

Letošní přehlídkou chce svaz výrobců bižuterie navázat na úspěchy té loňské nazvané Made in Jablonec 2018 - 100 let inspirace, která reprezentovala český bižuterní průmysl v Astaně, Jekatěrinburgu, Drážďanech a dokonce až v Kataru. "Všude se setkala s mimořádným zájmem a postupně pomáhá získávat nové obchodní kontakty," doplnil Kopáček. Letos by podle něj svaz rád umění jabloneckých výrobců bižuterie představil v Japonsku a Jižní Koreji.

čtk
mýdlový princ
21. 1. 2019 17:06 V sobotu 26. ledna se koná v Home Credit Areně unikátní muzikál s hity Václava Neckáře Mýdlový princ. Začátek je v 19:00 hodin.
jablonec
21. 1. 2019 16:03 Jablonec nad Nisou rozdělí na dotacích na podporu sociálních služeb, vzdělávání, kultury a sportu přes 11 mil.Kč. Nejvíc peněz je pro sociální služby.
bezdomovci
21. 1. 2019 12:04 Když nestačí lůžka, nabízejí centra Naděje v Jablonci nad Nisou a Liberci v mrazivých dnech bezdomovcům na přenocování alespoň "horké židle".
fotbal
21. 1. 2019 11:04 S fotbalisty Liberce neodcestoval na soustředění konžský útočník Elvis Mashike Sukisa, který míří zpět do Českých Budějovic na půlroční hostování.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).