reklama

Frýdlant získal dotaci na učebnu pro výuku přírodních věd

1. 3. 2018
Frýdlant na Liberecku získal dotaci na novou specializovanou učebnu pro výuku přírodních věd. Podobná zdejším školákům chybí a využít by ji mohli i studenti frýdlantských středních škol nebo kroužky. Vznikne přestavbou bývalé kotelny a uhelny v suterénu Základní školy v Husově ulici. Město už získalo na projekt zhruba za 15 milionů korun dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). ČTK o tom informoval starosta Dan Ramzer (ODS).
 Frýdlant získal dotaci na učebnu pro výuku přírodních věd
Ilustrační foto

Základní škola je ve Frýdlantě tvořena třemi budovami. Žádná z nich odbornou učebnu pro výuku přírodovědných předmětů nemá. "Žáci se tak tyto předměty učí ve svých třídách, které ale nemají ani potřebné vybavení. Slibujeme si od toho, že se děti mnohem lépe připraví na odborné dovednosti," řekl starosta. Přírodovědná učebna by podle něj měla sloužit hlavně žákům druhého stupně k výuce fyziky, biologie, chemie a zeměpisu, ale také pro prvouku, přírodovědu a vlastivědu na prvním stupni.

Projekt počítá i s několika stálými expozicemi pokusů, ke kterým budou žáci při výuce docházet. "Půjde zejména o pokusy dlouhodobého průběhu, pokusy k pozorování či pokusy složité na jejich konstrukci, jako je třeba fotosyntéza rostlin, mikroklima terária či akvária, Van de Graaffův generátor nebo Faradayova klec," popsala záměr ředitelka frýdlantské školy Věra Dunajčíková.

Učebna by měla vzniknout v dnes nevyužívaných suterénních prostorách, město na to získalo dotaci bezmála 13 milionů korun. "Celý prostor bude bezbariérový, součástí projektu je nejen rekonstrukce obou místností, ale také vybudování sociálního zázemí, přístup a úprava okolních ploch," uvedla vedoucí investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant Zdena Ubiasová. Součástí projektu je i moderní vybavení učeben, které zahrnuje například multimediální techniku. Pokud vše dobře půjde, měla by učebna začít sloužit už letos na podzim.

čtk
kokonín
23. 6. 2018 18:14 Jablonec nad Nisou nechal opravit památník prusko-rakouské války v Kokoníně. Takzvaná pyramida obnovu nutně potřebovala, zpět jsou i chybějící části.
stvolínky
23. 6. 2018 18:12 Rekonstruovaný zámek ve Stvolínkách na Českolipsku si dnes přišly prohlédnout desítky lidí. Památka není přístupná, obec ji otevírá dvakrát do roka.
hazard
23. 6. 2018 08:07 Na zrušení výherních automatů dostanou kasina v Jablonci tři roky. Město se obává žalob o náhradu škody. Proti hazardu se lidé vyslovili v referendu.
uefa
23. 6. 2018 06:02 Jablonec nad Nisou dá 8 milionů korun na úpravy fotbalového stadionu před Evropskou ligou. Jablonecký klub postoupil, stadion ale nesplňuje podmínky.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).