reklama

Liberecký A-STYL se protančil do jubilejní 20. sezóny

5. 9. 2017
A-STYL Liberec vstupuje do jubilejní dvacáté sezóny. Centrum, jehož svěřenci sbírají ta nejvyšší ocenění doma i ve světě, nabídne v tomto roce přes tři desítky kurzů – od aerobicu, přes street dance, contemporary až po například cheerleading. Vítáni jsou zde všichni – tříleté děti, náctiletí i dospělí. Tak jestli stále váháte, na jakou volnočasovou aktivitu sebe nebo své dítě přihlásit, pospěšte si a zkuste to s těmi nejlepšími. V A-STYL Centru právě probíhají nábory.
Liberecký A-STYL se protančil do jubilejní 20. sezóny
Foto: A-STYL
„Do dvacáté sezóny vstupujeme s 35 kurzy, což dohromady činí 48 lekcí týdně. Děti i dospělí si ve vybraných dnech v září mohou nezávazně zkusit jakoukoliv ukázkovou hodinu.,“ říká Lucie Jakubcová, zakladatelka a vedoucí celého centra.

Je to o radosti, o medaile jde až v druhé řadě

Svěřenci A-STYLU jsou ve svých disciplínách několikanásobnými mistry ČR, vyhrávají celé seriály závodů a kromě toho stabilně reprezentují naši zemi i na mezinárodní úrovni. Letos si dokonce vybojovali nominaci na Mistrovství světa v cheerleadingu, které se uskuteční v dubnu 2018 v americkém Orlandu na Floridě. „Veškerá ocenění jsou až důsledkem našeho dlouholetého přístupu a práce, nikoliv naším prvotním cílem. Více než jakékoliv medaile si cením toho, že je A-STYL již dlouhá léta stabilní školou, kam se každé září vrací na pět stovek dětí,“ komentuje Lucie Jakubcová. Kvalit centra si všimla i produkce České televize. „Ke spolupráci si nás vybral přímo pan režisér Juraj Jakubisko, když hledal šikovné gymnasty a tanečníky do své připravované pohádky Perinbaba 2,“ doplňuje vedoucí lektorka.

Vedle klasických lekcí připravuje centrum pro své kurzisty nejrůznější interní soutěže, výroční show v Home Credit Areně a přes letní prázdniny potom 8 týdnů tematických soustředění a táborů.

Programy i pro školky

A-STYL v rámci sezóny spolupracuje i s dalšími subjekty.  Již 5 let několikrát týdně navštěvují taneční centrum také školky, které zde mají dopolední program složený z bruslení, tančení a pobytu v solné jeskyni. Od letošního září chystá A-STYL také spolupráci se Střední průmyslovou školou textilní, a to v podobě modelingových kurzů, otevřených nejenom studentkám školy, ale všem mladým slečnám, které se chtějí naučit správnému držení těla, chůzi a společenskému chování a v budoucnu se třeba začít věnovat modelingu profesionálně.

Nelehké začátky

Od roku 1998, kdy byl A-STYL založen, prošlo jeho tanečními sály na 5900 kurzistů. „Zní to až neuvěřitelné, ale je to tak. Začínali jsme se čtyřicítkou dětí jako volnočasový kroužek v tělocvičně ZŠ Oblačná. V začátcích mi hodně pomáhal manžel. Přijížděl na každý trénink zapojit aparaturu, protože jsem tenkrát těžké bedny sama neunesla,“ vzpomíná Lucie Jakubcová. Nicméně staré časy jsou ty tam. Dnes najdete A-STYL Centrum, které disponuje vlastními prostory, 4 tanečními sály, perfektním technickým a sociálním zázemím se 4 šatnami, recepcí a solnou jeskyní pro relaxaci, v areálu Sport Parku Liberec.

Vést taneční školu znamená neustále se zdokonalovat. „Všechny tance a sporty všeobecně prošly za ty roky velkým vývojem. Pokud chtějí děvčata a chlapci ve své disciplíně uspět, musí mít větší taneční rozhled a technické dovednost než jejich vrstevníci před dvěma desítkami let. To samozřejmě klade nároky i na jejich lektory,“ upozorňuje lektorka. A jak je to vlastně s dnešními děti a kondicí? „Děti bývají díky současnému stylu života méně obratné a fyzicky zdatné. Chybí jim totiž každodenní všestranný pohyb. Starší generace denně běhala venku, hrála si s obručí, míčem, jezdila na kole, lezla po stromech. Dnes děti často nezvládají v 10 letech ani kotrmelec. Nevinila bych z toho ale je. Záleží na rodičích, jak je ke sportu vedou, a také na učiteli tělocviku, zdali se k těmto aktivitám ve dvou hodinách týdně s žáky vůbec dostane,“ upozorňuje Lucie Jakubcová.

Oslavy v maškarním stylu
Oslava 20. výročí A-STYLU začne již v únoru 2018, a to maškarním bálem v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci. Pokračovat se bude hned v červnu A-STYL Show, která bude pojata jako obří narozeninová party.
Informace o náborech do kurzů najdete na www.astyl.cz
TZ
cyklo
17. 1. 2018 16:03 V Liberci se letos o další kilometr prodlouží oblíbená cyklostezka, která vede z centra kolem řeky Nisa na Machnín. Výstavba bude stát 11 mil. Kč.
kniha
17. 1. 2018 14:34 V Libereckém kraji se bude poprvé soutěžit o knihu roku. Kraj tak chce povzbudit autory a nakladatele k vydávání a šíření regionální literatury.
varhany
17. 1. 2018 13:09 Kompletní opravu potřebují jedny z největších koncertních varhan v ČR, jež jsou v Jablonci n. Nisou. Jinak jim hrozí zánik, sehnat je nutné šest mil.
silnice
17. 1. 2018 08:08 Silničáři v Libereckém kraji kvůli sněžení od 13:30 znovu uzavřou pro nákladní vozy nad 3,5 tuny silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).