reklama

Liberecký A-STYL se protančil do jubilejní 20. sezóny

5. 9. 2017
A-STYL Liberec vstupuje do jubilejní dvacáté sezóny. Centrum, jehož svěřenci sbírají ta nejvyšší ocenění doma i ve světě, nabídne v tomto roce přes tři desítky kurzů – od aerobicu, přes street dance, contemporary až po například cheerleading. Vítáni jsou zde všichni – tříleté děti, náctiletí i dospělí. Tak jestli stále váháte, na jakou volnočasovou aktivitu sebe nebo své dítě přihlásit, pospěšte si a zkuste to s těmi nejlepšími. V A-STYL Centru právě probíhají nábory.
Liberecký A-STYL se protančil do jubilejní 20. sezóny
Foto: A-STYL
„Do dvacáté sezóny vstupujeme s 35 kurzy, což dohromady činí 48 lekcí týdně. Děti i dospělí si ve vybraných dnech v září mohou nezávazně zkusit jakoukoliv ukázkovou hodinu.,“ říká Lucie Jakubcová, zakladatelka a vedoucí celého centra.

Je to o radosti, o medaile jde až v druhé řadě

Svěřenci A-STYLU jsou ve svých disciplínách několikanásobnými mistry ČR, vyhrávají celé seriály závodů a kromě toho stabilně reprezentují naši zemi i na mezinárodní úrovni. Letos si dokonce vybojovali nominaci na Mistrovství světa v cheerleadingu, které se uskuteční v dubnu 2018 v americkém Orlandu na Floridě. „Veškerá ocenění jsou až důsledkem našeho dlouholetého přístupu a práce, nikoliv naším prvotním cílem. Více než jakékoliv medaile si cením toho, že je A-STYL již dlouhá léta stabilní školou, kam se každé září vrací na pět stovek dětí,“ komentuje Lucie Jakubcová. Kvalit centra si všimla i produkce České televize. „Ke spolupráci si nás vybral přímo pan režisér Juraj Jakubisko, když hledal šikovné gymnasty a tanečníky do své připravované pohádky Perinbaba 2,“ doplňuje vedoucí lektorka.

Vedle klasických lekcí připravuje centrum pro své kurzisty nejrůznější interní soutěže, výroční show v Home Credit Areně a přes letní prázdniny potom 8 týdnů tematických soustředění a táborů.

Programy i pro školky

A-STYL v rámci sezóny spolupracuje i s dalšími subjekty.  Již 5 let několikrát týdně navštěvují taneční centrum také školky, které zde mají dopolední program složený z bruslení, tančení a pobytu v solné jeskyni. Od letošního září chystá A-STYL také spolupráci se Střední průmyslovou školou textilní, a to v podobě modelingových kurzů, otevřených nejenom studentkám školy, ale všem mladým slečnám, které se chtějí naučit správnému držení těla, chůzi a společenskému chování a v budoucnu se třeba začít věnovat modelingu profesionálně.

Nelehké začátky

Od roku 1998, kdy byl A-STYL založen, prošlo jeho tanečními sály na 5900 kurzistů. „Zní to až neuvěřitelné, ale je to tak. Začínali jsme se čtyřicítkou dětí jako volnočasový kroužek v tělocvičně ZŠ Oblačná. V začátcích mi hodně pomáhal manžel. Přijížděl na každý trénink zapojit aparaturu, protože jsem tenkrát těžké bedny sama neunesla,“ vzpomíná Lucie Jakubcová. Nicméně staré časy jsou ty tam. Dnes najdete A-STYL Centrum, které disponuje vlastními prostory, 4 tanečními sály, perfektním technickým a sociálním zázemím se 4 šatnami, recepcí a solnou jeskyní pro relaxaci, v areálu Sport Parku Liberec.

Vést taneční školu znamená neustále se zdokonalovat. „Všechny tance a sporty všeobecně prošly za ty roky velkým vývojem. Pokud chtějí děvčata a chlapci ve své disciplíně uspět, musí mít větší taneční rozhled a technické dovednost než jejich vrstevníci před dvěma desítkami let. To samozřejmě klade nároky i na jejich lektory,“ upozorňuje lektorka. A jak je to vlastně s dnešními děti a kondicí? „Děti bývají díky současnému stylu života méně obratné a fyzicky zdatné. Chybí jim totiž každodenní všestranný pohyb. Starší generace denně běhala venku, hrála si s obručí, míčem, jezdila na kole, lezla po stromech. Dnes děti často nezvládají v 10 letech ani kotrmelec. Nevinila bych z toho ale je. Záleží na rodičích, jak je ke sportu vedou, a také na učiteli tělocviku, zdali se k těmto aktivitám ve dvou hodinách týdně s žáky vůbec dostane,“ upozorňuje Lucie Jakubcová.

Oslavy v maškarním stylu
Oslava 20. výročí A-STYLU začne již v únoru 2018, a to maškarním bálem v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci. Pokračovat se bude hned v červnu A-STYL Show, která bude pojata jako obří narozeninová party.
Informace o náborech do kurzů najdete na www.astyl.cz
TZ
svijany
19. 11. 2017 11:04 Zákon, jenž vykázal kuřáky z restaurací, poznamenal podle Pivovaru Svijany spotřebu piva víc než EET. Do srpna byla spotřeba lepší, v září byl propad.
vstupenky
19. 11. 2017 07:42 Vstupenky na čtvrtfinále CHL budou v prodeji od nedělních 14 hodin za 100 Kč, zajistit si je můžete také před utkáním s Kometou Brno. Více čtěte ZDE.
kalendáře
19. 11. 2017 07:39 Příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch opět vydala pět druhů oblíbených kapesních kalendáříků na rok 2018. K dispozici jsou zdarma v IC na náměstí Českého ráje.
baník
18. 11. 2017 18:05 Fotbalová liga: Liberec - Ostrava 2:1 (3. Breite, 71. Voltr - 13. Mičola). Liberec se vrátil v tabulce před Spartu, Ostrava klesla na poslední místo.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
listopad
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).