reklama

Naivní divadlo hrálo Budulínka na náměstí před radnicí v Liberci

8. 7. 2018
Hlavně rodiny s malým dětmi přilákalo na náměstí před radnicí v Liberci sobotní večerní představení místního Naivního divadla. Hrálo oblíbené loutkové představení Budulínek. Inscenace byla součástí prázdninového programu na náměstí, kdy se nějaká akce koná skoro každý den a vstupné se neplatí. Poslední bude v neděli 2. září úspěšná komedie Srnky v podání činohry libereckého divadla F. X. Šaldy.
Naivní divadlo hrálo Budulínka na náměstí před radnicí v Liberci
Foto: Artur Irma, archiv

Podle náměstka primátora pro kulturu Ivana Langra je program Léta na náměstí žánrově pestrý. "Každý si tam něco najde. Jenom z hudby je tam pop, dechovka, folk, jazz, rock či vážná hudba. Vystoupí také divadla, budou tam výtvarné dílny, filmová představení, tančírna, přijedou historická auta," uvedl Langr. V srpnu bude na náměstí i velká výstava fotografií připomínající události z 21. srpna 1968, kdy v Liberci při invazi vojsk Varšavské smlouvy zahynulo devět lidí.

Pro Naivní divadlo jsou vystoupení na náměstí tradičním zakončením sezony, v létě tam hrají od roku 2002. V tomto kromě Budulínka loutkoherci odehrají ještě příští sobotu dvě pohádky - Jak chodil Kuba za Markytou a Tři přadleny. Podle dramaturga divadla Víta Peřiny bývá atmosféra při představeních na náměstí trochu jiná, než když hrají v sále. Jen část diváků totiž přichází cíleně. "Pak je tam dost lidí, co jdou kolem a zastaví se, když zjistí, že se na náměstí něco děje," uvedl Peřina. Tak tomu bylo i v sobotu. Nouze nebývá ani o humorné situace, jež mají většinou na svědomí procházející lidé, kteří jsou rozjaření po návštěvě restaurace. "Zatím to ale nebyla nikdy nějaká divočina, že by to mělo za následek přerušení představení," řekl dramaturg.

Větší obavy mají podle něj z počasí. "Je to vždy napínavé pro naší techniku. Když bychom se netrefili a začalo pršet, byl by to průšvih, neboť ji nemáme zakrytou. Takže sledujeme předpověď a pak se modlíme," dodal Peřina. V minulosti déšť několik představení zhatil, dnes bylo počasí ideální. Diváci mohli sledovat zhudebněnou verzi Budulínka, kterou Naivní divadlo hraje už šest let. Inscenace se řadí mezi nejoceňovanější současná představení divadla. Příběh o zlobivém chlapci vychovávaném prarodiči se v podání libereckých divadelníků od klasické předlohy příliš neliší, má jen modernější kabát.

Léto na náměstí bude pokračovat v neděli od 20:00 koncertem Deutsche Streicherphilharmonie, což je soubor složený z talentovaných hudebníků německých hudebních škol. Příští týden zřejmě největší pozornost přiláká vystoupení špičkových muzikantů putovního festivalu Bohemia jazz fest.

čtk
hokej příprava
16. 7. 2018 12:54 Úvod prázdnin znamenal pro Bílé Tygry poslední dvoutýdenní dovolenou. Dnes tým trenéra Filipa Pešána znovu vyjel na led a odstartoval druhou fázi letní přípravy.
kravaře
16. 7. 2018 12:33 Dopravu na silnici I/15 u Kravař na Českolipsku zkomplikovala výstavba kruhového objezdu. S omezením tam musí řidiči počítat až do poloviny listopadu.
výstaviště
16. 7. 2018 07:04 V areálu bývalého výstaviště v Liberci nadšenci vytvářejí expozici historických tramvají a autobusů. Veřejnosti ji chtějí zpřístupnit do konce léta.
mzdy
16. 7. 2018 06:01 Mzdy v průmyslových podnicích v Libereckém kraji patří k nejvyšším v zemi. V prvním čtvrtletí vyplácely v průměru 32.550 Kč, přesto jim chybí lidé.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).