reklama

Studentská olympiáda zvyšuje prestiž zemědělského školství

23. 4. 2018
Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant uspořádala ve dnech 18.–19.4. 2018 již třináctý ročník Zemědělské olympiády žáků středních škol. Akce proběhla na základě spolupráce mezi Libereckým krajem, Regionální agrární radou a Okresní agrární komorou. Olympiádu podpořily firmy a osoby z Frýdlantska a okolí.
Studentská olympiáda zvyšuje prestiž zemědělského školství
Foto: Jaroslav Appeltauer

„Podobné soutěže zvyšují prestiž zemědělského školství, což je potřeba. Akce tohoto významu Liberecký kraj velmi podporuje. Olympiáda ve Frýdlantu si vybudovala za třináct let svou tradici a jako každý rok, tak i letos se nesla v přátelské atmosféře. Navíc přálo krásné počasí,“  uvedl Jiří Löffelmann, radní Libereckého kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Soutěže se zúčastnilo celkem třicet žáků, z toho tři dívky. Olympiáda prověřila u účastníků nejen teoretické znalosti, ale zejména praktické dovednosti. Kromě písemného testu žáci zkusili řídit kolový traktor s přívěsem, pracovat s manipulátorem, poznávat plodiny, plemena zvířat a typy materiálů. Mezi další disciplíny, které prověřily odvahu a připravenost soutěžících, patřila například výměna pneumatiky, vykování skoby či tzv. sedlácký víceboj. V něm účastníci museli dokázat zručnost v dojení, převozu pytlů kolečkem či odhadnout hmotnost různých věcí bez jakýchkoliv pomůcek.     

Olympiáda proběhla bez komplikací i přesto, že se soutěžící museli vypořádat s omezeními, která si vyžádala stavba Centra odborného vzdělávání ve frýdlantské škole. Při plnění disciplín se setkali žáci, kteří se připravují na budoucí povolání v oblasti zemědělství. Své zkušenosti si vzájemně vyměňovali i pedagogové z různých míst České republiky. Během olympiády probíhal také doprovodný program. Ve čtvrtek mohli návštěvníci zhlédnout výstavu domácích zvířat, která vzbudila velký zájem zejména u dětí z mateřských a základních škol.

Zemědělské olympiády se zúčastnily tyto školy:

SOŠ Frýdek-Místek, ČZA

SŠ Humpolec (pracoviště Humpolec a Světlá nad Sázavou)

Gymnázium a SOŠ Podbořany

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou a SPŠ a SOU Pelhřimov

 

Výsledky družstev:                           Výsledky jednotlivců:

1. SOŠ Frýdek-Místek                       1. Daniel Přibyla, SOŠ Frýdek-Místek

2. SŠHL Frýdlant „A“                       2. Lukáš Baloga, SŠHL Frýdlant

3. SŠHL Frýdlant „B“                       3. Ondřej Krhut, SOŠ Frýdek-Místek

Milan Drechsler, předseda organizačního výboru
divadlo
17. 10. 2018 17:05 Liberecké Šaldovo divadlo uvede britskou komedii Klíčovou dírkou od Joea Ortona. Hra v sobě propojuje prvky konverzační a bláznivé situační komedie.
smog
17. 10. 2018 16:05 Měření Státního zdravotního ústavu ČR ukáže, co obyvatelé Liberce dýchají. Koncentrace nebezpečných látek zjišťují na šesti místech krajského města.
koalice
17. 10. 2018 11:04 Jednání o vzniku široké koalice čtyř stran v Liberci ztroskotala hned na začátku. Liberec otevřený lidem trvá na tom, že nebude v jedné koalici s ODS.
nd
17. 10. 2018 06:29 Naivní divadlo v Liberci pořádá od 18. října 2018 ve foyeru výstavu grafik Vladimíra Komárka. Výstava potrvá v prostorách divadla do konce roku.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).