reklama

Žáci z Kateřinek jsou nejlepší stážisté, libují si lotyšské firmy

1. 6. 2017
Z učiliště v libereckých Kateřinkách jeli budoucí aranžéři, čalouníci a truhláři do lotyšské Rigy ukázat, co umí. A rozhodně se nenechali ničím překvapit! Firmy v Rize si české praktikanty pochvalují – podle nich jde o nejlepší zahraniční stážisty. Další skupina žáků letí do Lotyšska už tuto neděli.
Žáci z Kateřinek jsou nejlepší stážisté, libují si lotyšské firmy
Čalounice Adéla Hrašková

Jde o náš další zahraniční úspěch. Nedávno jsme se představili s módními návrháři v New Yorku a teď nás žáci pro změnu bravurně reprezentovali v Lotyšsku. Těší mě to o to víc, že šlo o žáky učebních oborů, kterých je dnes tak málo. Stáže v Lotyšsku jsme připravili pro tři obory. A na všechny nám přišla skvělá hodnocení od firem, kde žáci pracovali. Čalouníci a truhláři dokázali, že umí skvěle restaurovat i náročné historické kusy, aranžérky pro změnu zvládli práci v designovém studiu,“ říká Václav Tichý, ředitel SOŠ a SOU nábytkářského v Liberci.

A jak sám dodává, tak mezinárodní projekt Erasmus+ u nich na škole přináší jedno podstatné plus. „Jsme jednou z mála škol, která dokáže připravit mezinárodní praxe pro žáky učebních oborů. Sice to stojí více úsilí hlavně v oblasti jazykové přípravy, ale stojí nám za to žákům ukázat, že jejich řemeslná zručnost je oceňována i v zahraničí. Naším cílem je, aby se po absolvování studia oboru dál věnovali a ideálně aby sbírali zkušenosti i jinde po světě. Udělá to z nich mistry své profese a budou úspěšní ať už v podnikání, nebo v zaměstnání. Budujeme tím i jejich stavovskou hrdost. Přeci jen – když přijde pochvala od zahraniční firmy, tak je ta radost ještě o trochu větší,“ usmívá se Tichý. Další skupina žáků zažije praxe v Lotyšsku už příští týden. Žáci do Rigy odlétají už tuto neděli 4. června, aby ve firmách strávili další 2 týdny.

Na příští školní rok si přitom Střední odborná škola a střední odborné učiliště z libereckých Kateřinek chystá další novinku. „Uspěli jsme totiž s projektem pro záchranáře. Ti si pojedou do Lotyšska vyzkoušet takový simulovaný kurz přežití. Myslíme si, že zkušenost se severskou přírodou v naprosto odlišném prostředí bude pro žáky hodně žádanou novinkou,“ dodává Tichý.

O programu Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže, a to v rámci Evropské unie. Umožňuje mj. žákům středních odborných škol absolvovat stáže v zahraničí. Náklady jsou hrazeny z rozpočtu programu Erasmus+. Jde o nástupce Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších. Více informací na www.naerasmusplus.cz

TZ/Jan Pavlů
volby
20. 10. 2017 16:05 V Novém Boru odvolila stotříletá obyvatelka pečovatelského domu. Nejdůležitější podle Anny Hejné je vybrat lidi, kteří pomáhají ostatním.
soš frýdlant
20. 10. 2017 14:05 Střední škola hospodářská ve Frýdlantu na Liberecku vytváří naučnou zemědělskou stezku. Její součástí bude chmelnice, jež nikde jinde v regionu není.
helloween
20. 10. 2017 06:30 Tržiště v Kostelní ulici v Liberci se v neděli 22. října od 11 do 14 hodin promění v helloweenskou dílnu. Náměstí zaplaví více než tuna dýní. Podrobnosti čtěte ZDE.
knihovna
20. 10. 2017 06:25 V pátek 20. 10. na Vás od 17 hodin čeká v knihovně v Liberci vernisáž výstavy a přednáška na téma Via sacra – cestování bez hranic. Přednášku doplní výstava fotografií.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
říjen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).