reklama

Žáci z Kateřinek jsou nejlepší stážisté, libují si lotyšské firmy

1. 6. 2017
Z učiliště v libereckých Kateřinkách jeli budoucí aranžéři, čalouníci a truhláři do lotyšské Rigy ukázat, co umí. A rozhodně se nenechali ničím překvapit! Firmy v Rize si české praktikanty pochvalují – podle nich jde o nejlepší zahraniční stážisty. Další skupina žáků letí do Lotyšska už tuto neděli.
Žáci z Kateřinek jsou nejlepší stážisté, libují si lotyšské firmy
Čalounice Adéla Hrašková

Jde o náš další zahraniční úspěch. Nedávno jsme se představili s módními návrháři v New Yorku a teď nás žáci pro změnu bravurně reprezentovali v Lotyšsku. Těší mě to o to víc, že šlo o žáky učebních oborů, kterých je dnes tak málo. Stáže v Lotyšsku jsme připravili pro tři obory. A na všechny nám přišla skvělá hodnocení od firem, kde žáci pracovali. Čalouníci a truhláři dokázali, že umí skvěle restaurovat i náročné historické kusy, aranžérky pro změnu zvládli práci v designovém studiu,“ říká Václav Tichý, ředitel SOŠ a SOU nábytkářského v Liberci.

A jak sám dodává, tak mezinárodní projekt Erasmus+ u nich na škole přináší jedno podstatné plus. „Jsme jednou z mála škol, která dokáže připravit mezinárodní praxe pro žáky učebních oborů. Sice to stojí více úsilí hlavně v oblasti jazykové přípravy, ale stojí nám za to žákům ukázat, že jejich řemeslná zručnost je oceňována i v zahraničí. Naším cílem je, aby se po absolvování studia oboru dál věnovali a ideálně aby sbírali zkušenosti i jinde po světě. Udělá to z nich mistry své profese a budou úspěšní ať už v podnikání, nebo v zaměstnání. Budujeme tím i jejich stavovskou hrdost. Přeci jen – když přijde pochvala od zahraniční firmy, tak je ta radost ještě o trochu větší,“ usmívá se Tichý. Další skupina žáků zažije praxe v Lotyšsku už příští týden. Žáci do Rigy odlétají už tuto neděli 4. června, aby ve firmách strávili další 2 týdny.

Na příští školní rok si přitom Střední odborná škola a střední odborné učiliště z libereckých Kateřinek chystá další novinku. „Uspěli jsme totiž s projektem pro záchranáře. Ti si pojedou do Lotyšska vyzkoušet takový simulovaný kurz přežití. Myslíme si, že zkušenost se severskou přírodou v naprosto odlišném prostředí bude pro žáky hodně žádanou novinkou,“ dodává Tichý.

O programu Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže, a to v rámci Evropské unie. Umožňuje mj. žákům středních odborných škol absolvovat stáže v zahraničí. Náklady jsou hrazeny z rozpočtu programu Erasmus+. Jde o nástupce Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších. Více informací na www.naerasmusplus.cz

TZ/Jan Pavlů
hokej
24. 5. 2018 07:08 Slovenský hokejový obránce Patrik Maier bude nadále hrát extraligu za Liberec. Jedenadvacetiletý hráč se dohodl s Bílými Tygry na nové roční smlouvě.
skoky
23. 5. 2018 20:01 Kvůli havarijnímu stavu musel být zastaven provoz harrachovských skokanských můstků sloužících jako tréninkové centrum. Jejich užívání je nebezpečné.
maskovka
23. 5. 2018 19:50 Koupaliště v Maškově zahradě v Turnově se kvůli technické závadě otevře se zpožděním. První návštěvníky mělo podle původních plánů přivítat v pátek.
papírák
23. 5. 2018 19:48 Liberec umožní výstavbu kontroverzního bytového domu v centru. Soukromý investor se v dopise zavázal, že bude respektovat doporučení rady architektů.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).