reklama

Zámecký park bude přes léto přístupný, Kostelní ožije

7. 6. 2017
Zahrada u libereckého zámku bude pro obyvatele Liberce a pro turisty otevřena po dobu letní sezóny 2017. Rozhodla tak úterní rada, když souhlasila s usnesením o bezplatné výpůjčce. Po jednání vedení města Liberce se zástupcem majitele zámku dojde k bezplatnému užívání formou výpůjčky, a to od 1. července do 30. srpna 2017.
Zámecký park bude přes léto přístupný, Kostelní ožije
archivní foto Artur Irma

Statutární město Liberec bude po dobu dvou letních měsíců pozemek udržovat. Bezplatná údržba bude zajištěna ze strany Komunitních prací Liberec, o.p.s., a likvidaci odpadu zajistí Technické služby města Liberce, a.s.

"Prvotní investice do údržby zahrady bude zřejmě většího rozsahu, protože na pozemcích byla prováděna pouze minimální údržba, proto jsou nyní v tak zanedbaném stavu. To představuje uklidit plochy plné kup listí, větví, porostů, náletů a proschlých dřevin,“ vyjmenovává náměstkyně Karolína Hrbková. Další prodloužení výpůjčky pozemku v zahradě u libereckého zámku by bylo řešeno případně dodatkem ke smlouvě.

 

Farmářské trhy v Kostelní ožijí doprovodnými akcemi

Rada města Liberce v úterý schválila dotaci ve výši 150 000 Kč na další doprovodné akce v Kostelní ulici u radnice. Materiál ještě projedná červnové zastupitelstvo.

Společnost Elset spustila v dubnu tohoto roku ve spolupráci se statutárním městem Liberec Farmářské trhy v Kostelní ulici. Na místě, kde bývala tradiční městská tržnice je tak každý čtvrtek postaveno téměř 20 stánků, které nabízejí regionální i „přespolní“ produkty, především od prvopěstitelů. Trhy si zakládají na pestrosti nabídky a čerstvosti produktů.

Za necelý měsíc svého fungování našly trhy v Kostelní ulici příznivce z řad občanů. Elset zajistil prodejce ze širokého okolí a snaží se dlouhodobě udržet kvalitu prodávaného zboží, co nejširší sortiment a adekvátní propagaci celého trhu, jako i její odpovídající organizační zajištění,“ komentuje primátor města Tibor Batthyány.

V současné době jsou trhy, právě s ohledem na zachování kvality a pestrosti, pořádány jednou týdně, a to každý čtvrtek. Snahou a záměrem je oživit tuto lokalitu dalšími projekty, které by zajímavým způsobem doplnily dění v centru města a místo samotné. Jedná se o tematické dny na trhu v Kostelní. Pro rok 2017 to bude celkem 5 takových akcí, které budou zaměřené na sezónní komoditu či sezónní aktivity.

Na měsíc červen je připravena Jahodová neděle, na které návštěvníci ochutnají nejrůznější výrobky právě z jahod, nakoupí si z výběru kvalitních jahod. Celá akce bude doplněna doprovodným programem. Součástí pak bude samozřejmě i prodej dalších výrobků či produktů, které jsou na Farmářském trhu v Kostelní obvyklé,“ popisuje Michal Buzek, ředitel společnosti Elset.

Dalšími náměty bude například grilování, švestky, jablka a podobně. Všechny tyto mimořádné akce budou pořádány o nedělích, aby oživily město i o víkendech.

Pořádání akcí s sebou nese náklady, které není možné hradit z výnosů samotných trhů, proto nyní žádáme město o finanční podporu ve formě dotace ve výši 30 tisíc na jednu akci, pro rok 2017 tedy o celkem o 150 000 Kč,“ dodává Michal Buzek.

 

 

 

MML/Jana Kodymová
voda
22. 5. 2018 07:05 Obyvatelé Libereckého kraje mají nejdražší vodu v Česku. Za metr krychlový platili loni na vodném a stočném 84,90 Kč. Celostátní průměr je 70 korun.
šerm
22. 5. 2018 06:38 Kordista Jiří Beran se stal posedmé českým mistrem a s klubem SC Praha získal v Liberci titul v družstvech. Mezi kordistkami uspěla Kateřina Došková.
jn
22. 5. 2018 06:35 Jablonec nad Nisou připravuje opravu stoletého mostu v Lidické ulici. Práce za 13 milionů korun zkomplikují v létě přístup do domů v sousedství.
ralsko
21. 5. 2018 17:05 Liberecká univerzita zpracuje pro Liberecký kraj studii rozvoje a dalšího využití bývalého vojenského prostoru Ralsko. Hotova by měla být do podzimu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).