reklama

Deskové hry M. Veselého jsou vítězem lib. kola Rozjedů

5. 5. 2018
Liberecké kolo soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy vyhrál Matyáš Veselý z Liberce, který navrhuje jedinečné deskové hry. Na druhém místě skončila Jana Eichlerová Ruská se stoly a obklady Chimeara (Nový Bor) a třetí místo patří Markétě Brabencové z Turnova a jejím doplňkům pro pejsky. Zvítězili v konkurenci 13 projektů.
Deskové hry M. Veselého jsou vítězem lib. kola Rozjedů
Foto: od autorky TZ

1. místo – Matyáš Veselý, Maty Games (Liberec)

Matyáš Veselý se od 15 let pohyboval ve vrcholném světě soutěží v deskových hrách a nyní přechází k jejich návrhům a výrobě. V současné době testuje několik prototypů jedinečných her a chystá se na sériovou výrobu.

2. místo - Jana Eichlerová Ruská, Chimeara (Nový Bor)  

Jana Eichlerová Ruská vyrábí ze skla, pryskyřice a přírodních materiálů obklady, sprchové kouty nebo desky stolů. Její výrobky přinášejí do interiérů dotek přírody a díky použití sklad jsou také velmi odolné.  

3. místo – Markéta Brabencová, Pelemoon (Turnov)

Majitelka dvou psů nemohla sehnat estetické a funkční pelíšky podle svých představ a tak je se svým přítelem začala vyrábět. Jednoduchý elegantní design i barevnost odlišují jejich výrobky od běžné produkce.

 Do osmého ročníku T-Mobile Rozjezdů se přihlásilo 483 nápadů. Největší konkurence je v hlavním městě (123 přihlášek), Jihomoravském kraji (70 projektů) a v Moravskoslezském kraji (47 přihlášek).

Soutěž hledá nejen neotřelé nápady, ale zároveň podnikatele, kteří mají se svým nápadem reálnou šanci uspět. „Matyáš Veselý porotu oslnil odborností i nadšením pro hry i znalostí této scény,“ říká Martina Kemrová, manažerka firemní komunikace T-Mobile, předsedkyně poroty.

 Matyáš Veselý si díky výhře odnese od T-Mobile 50 000 Kč na rozvoj firmy a balíček telekomunikačních služeb.  

Všichni regionální vítězové postupují do celostátního online hlasování veřejnosti, kde jde o 100 000 Kč v hotovosti a další telekomunikační balíček, který pomůže při startu podnikání. O druhém celostátním vítězi pak rozhoduje odborná porota, vybírá z těch nejlepších v každém kraji. Vítěz Ceny poroty mj. získá 200 tisíc Kč.

 

T-Mobile Rozjezdy

T-Mobile Rozjezdy jsou dlouhodobým programem na podporu začínajících podnikatelů. Nabízejí bezplatné regionální semináře v oblastech týkajících se začátku podnikání, druhou částí projektu je soutěž o nejlepší realizaci podnikatelského nápadu. Od ledna do března se mohou ti, kteří ještě vůbec nepodnikají, nebo se soutěžním nápadem nepodnikají déle než rok, přihlásit do soutěže na www.rozjezdy.cz. V každém kraji mohou vyhrát tři vítězové, kteří získají finanční odměnu, podporu expertů na různé aspekty podnikání, balíčky služeb a věcné ceny, které pomohou s rozjezdem podnikání. O celostátním vítězi rozhoduje porota. Kromě toho může veřejnost rozhodnout o vítězi Ceny veřejnosti prostřednictvím on-line hlasování. Bezplatné regionální semináře otevřené široké veřejnosti se konají v dubnu a květnu.

TZ
soud
19. 10. 2018 16:05 Liberecký soud obdržel zatím 14 stížností v souvislosti s komunálními volbami. Stěžovatelé napadají volby v deseti obcích včetně Liberce či Jablonce.
bezdomovci
19. 10. 2018 15:05 Bezdomovci v Jablonci nad Nisou přišli o osadu na Prosečském hřebeni. Město ji na žádost Lesů ČR zlikvidovalo. Odvezli odtud čtyři náklaďáky odpadu.
lanovka
19. 10. 2018 14:04 Kabinová lanovka na Ještěd v Liberci nebude kvůli pravidelné revizi po státním svátku 12 dnů v provozu. Odstávka potrvá od 29. října do 9. listopadu.
hrady a zámky
19. 10. 2018 06:51 Sezóna na hradech a zámcích končí, už ale plánují vánoční a adventní akce pro návštěvníky. Více ZDE.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).