reklama

KNL po rekonstrukci otevírá oddělení gastroenterologie

10. 11. 2017
Tři a půl měsíce trvající modernizace Gastroenterologie v Krajské nemocnici Liberec, a.s. přinesla pohodlnější zázemí pro pacienty i personál, a to v podobě klimatizovaných a moderně zařízených a vybavených prostor. Hlavně se ale díky ní rozšířil počet vyšetřoven, výsledkem kompletní rekonstrukce jsou navíc jedna endoskopická a jedna sonografická vyšetřovna. Všechny endoskopické vyšetřovny jsou vybaveny kompletním zázemím pro provádění endoskopických výkonů v celkové anestezii.
KNL po rekonstrukci otevírá oddělení gastroenterologie
Ilustrační foto

celkové náklady na rekonstrukci převýšily 10 milionů Kč

oddělení díky rekonstrukci zvýšilo své kapacity a má nejkratší objednací lhůty v kraji

liberecká gastroenterologie jako jediná v kraji umí provádět elastografické vyšetření jaterní tkáně

„Především ale u nás máme nejmodernější sonografický přístroj, který umožňuje elastografické vyšetření jaterní tkáně. To v Libereckém kraji zatím nikdo jiný nemá a minimálně do konce příštího roku mít nebude. Přínosem modernizace bude také zvýšení naší kapacity pro endoskopické výkony, kde již nyní máme termíny nejkratší v celém kraji, a to k nám jezdí pacienti nejen z Liberce, ale i z Frýdlantu, České Lípy a dalších koutů regionu,“ říká MUDr. Karel Dvořák, Ph.D., primář gastroenterologického oddělení Krajské nemocnice Liberec, a.s.

 Po dokončené modernizaci disponuje oddělení celkem třemi zákrokovými sály, přičemž jeden z nich je vybaven rentgenovým C-ramenem. Dále je zde vyšetřovna SONO, dospávací pokoj, recepce s kartotékou, čistící místnost, denní místnost pro personál, čekárna, sociální zázemí pro personál a pacienty, přičemž pro pacienty je v bezbariérové variantě, a skladovací prostory.

 Celkové náklady na modernizaci dosáhly částky ve výši zhruba 10,3 milionů korun, kdy na 9,5 milionu vyšly stavební práce, a 800 tisíc investovala nemocnice do vybavení v podobě instrumentačních a zdravotnických vozíků, nerezových prvků, jako jsou digestoř, skříně či pojízdné dřezy, nábytek a transportní lehátka. Veškeré finanční prostředky investovala nemocnice ze svého.

 „Dnes otevírané zrekonstruované oddělení gastroenterologie je názorným příkladem úspěšnosti liberecké nemocnice“, říká MUDr. Luděk Nečesaný, MBA, generální ředitel Krajské nemocnice Liberec. „Každoročně investujeme 150 milionů korun do stavebních oprav i nových přístrojů z vlastních peněz, bez jakýchkoliv úvěrů. A díky dobrému jménu a medicínským úspěchům naší nemocnice jsme schopni do Liberce lákat renomované zkušené lékaře, kteří dělají špičkovou medicínu a také vědecký výzkum“, dodal ředitel Nečesaný.

 Gastroenterologickému oddělení šéfuje více než rok primář MUDr. Karel Dvořák, Ph.D. Do Liberce přišel po dvanáctiletém působení na interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakultě UK, při kterém absolvoval i roční stáž na univerzitní klinice J. W. Goethe Universitaet ve Frankfurtu nad Mohanem.

„Mým hlavním zájmem jsou jaterní choroby – hepatologie, a cílem našeho oddělení je kromě gastroenterologické problematiky poskytovat také komplexní péči pacientům s jaterními chorobami,“ dodává primář.

 Péči pacientům s problémy trávícího traktu, zejména nespecifickými střevními záněty poskytuje také IBD centrum v nemocnici Turnově, která je součástí KNL. Obě oddělení poskytují péči pacientům ze severních, části středních a východních Čech.

TZ KNL/Václav Řičář
referendum
18. 9. 2018 11:05 Liberec podá kasační stížnost na postup soudu, který rozhodl o konání referenda spolu s komunálními volbami. Stížnost asi neovlivní termín hlasování.
cyklojízda
18. 9. 2018 06:36 Sdružení Český ráj zve všechny cyklisty na letošní cyklojízdu, která se uskuteční v rámci Týdne mobility v sobotu 22. září od 10.00 hodin v úseku Líšný – Železný Brod. Více ZDE.
hejtman
18. 9. 2018 06:28 Pravidelný seriál výjezdů Martina Půty do obcí Libereckého kraje se po prázdninách vrací. Ve středu 19. září zavítá hejtman do Vratislavic nad Nisou.
pomník
17. 9. 2018 18:05 V Hrádku n. N. odhalili pomník Rudolfu Zárybnickému. Jde o jeden z tragických příběhů, jež se odehrály v pohraničí před podepsáním mnichovské dohody.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).