reklama

Dělání mrtvého brouka může soud ocenit až dvěma lety

11. 6. 2017
14. prosince loňského roku a potom ještě letos 4. ledna udělal 20letý mladík z České Lípy chybu při zadávání platebního příkazu na internetu a poslal tak na nesprávný účet celkem 12 600 korun. Když svůj omyl zjistil, požádal o pomoc svou banku. Ta sama po prověření všech podkladů písemně vyzvala majitele účtu, aby neoprávněně získané peníze vrátil, a to samé udělal i oznamovatel.
Dělání mrtvého brouka může soud ocenit až dvěma lety
ilustrační foto
Majitel účtu, na který částka 12 600 korun  došla, ale teď dělá "mrtvého brouka" a na výzvy k navrácení peněz nijak nereaguje. Muž z České Lípy na něj proto už podal trestní oznámení a policisté případ prověřují pro důvodné podezření ze spáchání přečinu podvodu. Peníze bude muset stejně nakonec vrátit a navíc ho soud může za jeho jednání poslat až na dva roky do vězení.

V půl druhé odpoledne upozornili občané policisty prostřednictvím tísňové linky 158  na 64letého řidiče osobního vozidla, který zaparkoval  na benzinové čerpací stanici Kontakt v Ohrazenicích. Jeden z volajících byl svědkem toho, jak hned po příjezdu na benzinku naboural do obrubníku na parkovišti. Pak stál na parkovacím místě s nastartovaným motorem a rozsvícenými světly a měl nahlas puštěné rádio.

Přivolaní policisté se ho nejprve zeptali, zda nemá zdravotní problémy. Tato jejich obava se ale rozplynula v momentě, kdy promluvil, protože z něj byl silně cítit alkohol.  Jeho konzumaci před policisty nijak nepopíral a přiznal se k tomu, že vypil "nějaké kořalky a piva", konkrétněji se nevyjádřil. V průběhu komunikace usínal,  a když mu policisté podali přístroj Drager, aby provedl dechovou zkoušku,  přikládal si ho k ústům jako lahev kořalky a snažil se z něj napít.  Vysvětlit mu, jak má provést dechovou zkoušku, vyžadovalo opravu velkou trpělivost policistů. Nakonec se to ale přeci jenom povedlo a přístroj ukázal, že má v sobě 2,94 promile alkoholu.

Alkohol ochromil nejen schopnost jeho uvažování ale i jeho pohybovou soustavu. Ze sedadla řidiče téměř nebyl schopen vstát a  zhruba šest metrů od auta k sanitce přešel jen s asistencí,  zdravotníci ho pak převezli na vyšetření do nemocnice.  Policisté mu pochopitelně na místě zadrželi řidičský průkaz a také ho nemine trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil tím, že od svého známého v Ohrazenicích odjel na místní  benzinku opilý. To, že cestou na silnici nikomu neublížil, je jenom náhoda.

Kolem půl šesté nad ránem objevil člen mysliveckého spolku Honební společenstvo Štědrá Doksy mezi Kovářským vrchem a Vejražkovým polem poblíž Skalky u Doks mrtvého daňka skvrnitého. Bližším ohledáním zjistil, že zvíře někdo střelil do břicha. Podle  paroží odhaduje jeho věk na tři až čtyři roky. Mysliveckému spolku tak neznámý lovec způsobil škodu ve výši 26 300 korun a navíc spáchal přečin pytláctví, za který ho v případě dopadení může soud poslat až na dva roky do vězení. Případ budou vyšetřovat policisté obvodního oddělení policie v Doksech.

Mezi 12.30 a 14.00 ztratila 44letá žena  na pracovní cestě mezi Libštátem a Kunčicemi  obálku s hotovostí 60 000 korun. Peníze převzala od svého kolegy v Libštátu a měla je doručit na jinou  pobočku firmy. Vložila si ji do kabelky a ten den se zastavila ještě v několika kancelářích a vyřídila si nějaké další pracovní věci. Teprve na cestě domů si vzpomněla na obálku s penězi. Jakési zlé tušení ji přimělo k tomu, aby si obsah kabelky zkontrolovala. Záhy zjistila, že obálku nemá. Doufala, že se najde v některé z kanceláří, které před tím navštívila, ale to se nestalo. Vzniklou škodu ve výši 60 000 korun bude muset svému zaměstnavateli uhradit. Policisté nyní mají zjistit, kde nebo u koho obálka s penězi skončila.


mluvčí PČR
voda
22. 5. 2018 07:05 Obyvatelé Libereckého kraje mají nejdražší vodu v Česku. Za metr krychlový platili loni na vodném a stočném 84,90 Kč. Celostátní průměr je 70 korun.
šerm
22. 5. 2018 06:38 Kordista Jiří Beran se stal posedmé českým mistrem a s klubem SC Praha získal v Liberci titul v družstvech. Mezi kordistkami uspěla Kateřina Došková.
jn
22. 5. 2018 06:35 Jablonec nad Nisou připravuje opravu stoletého mostu v Lidické ulici. Práce za 13 milionů korun zkomplikují v létě přístup do domů v sousedství.
ralsko
21. 5. 2018 17:05 Liberecká univerzita zpracuje pro Liberecký kraj studii rozvoje a dalšího využití bývalého vojenského prostoru Ralsko. Hotova by měla být do podzimu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).