reklama

Do Jablonce přijede Dynamo Kyjev a stovky jeho fanoušků

2. 10. 2018
Ve čtvrtek 4. října 2018 ve 21.00 hodin začne na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou zápas Evropské ligy mezi mužstvy FK Jablonec a Dynamo Kyjev. Tento zápas je ze strany Policie České republiky vyhodnocen jako vysoce rizikový, čemuž bude odpovídat i opatření, na které se policisté připravují.
Do Jablonce přijede Dynamo Kyjev a stovky jeho fanoušků
Ilustrační foto
Cílem bezpečnostního opatření je zejména:
  • zajistit klid a pořádek ve městě Jablonci nad Nisou, jeho okolí a stadionu Střelnice
  • zajistit bezpečnost a plynulost silniční dopravy v Jablonci nad Nisou a na příjezdové komunikaci I/65
  • zajistit klidný průběh přepravy fanoušků přes území České republiky
  • zamezit výtržnostem fotbalových fanoušků a případné protiprávní jednání důrazně řešit
  • a v neposlední řadě informovat veřejnost o možných omezeních v dopravě

V souvislosti s tímto opatřením budou v den zápasu v pohotovosti policisté z pořádkové, dopravní i kriminální služby. V terénu budou také členové Antikonfliktního týmu, kteří budou důležitým komunikačním prostředníkem pro nizozemské fanoušky. Do tohoto opatření jsou začleněni i strážníci jablonecké Městské policie.

Na stadionu bude z důvodu zajištění bezpečnosti také zvýšený počet pořadatelů a pracovníků bezpečnostní agentury, kteří budou v úzkém kontaktu s policisty.

Čtvrteční fotbalový zápas a příjezd stovek fanoušků do Jablonce částečně omezí i dopravní obslužnost ve městě, zejména v blízkosti a okolí stadionu. Z tohoto důvodu informujeme občany Jablonce nad Nisou, aby očekávali jistá momentální omezení, která budou nutná pro doprovod fanoušků na stadion. Z tohoto důvodu dojde v pozdních odpoledních  a večerních hodinách k omezení dopravy na ulici Turnovská, Pražská, Vrkoslavická, U Stadionu i přilehlých komunikacích. Policisté budou stovky fanoušků pravděpodobně doprovázet přímo na stadion.

Dále upozorňujeme všechny občany na dočasnou úpravu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která bude platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení. Z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se toto opatření dotkne, aby jej respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni. Na místě budou i hlídky dopravních policistů, kteří budou rovněž na tuto dočasnou změnu v dopravě upozorňovat.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení.

S ohledem na tyto skutečnosti žádáme občany Jablonce nad Nisou, aby 4. října v inkriminovaný čas využili pokud možno ke své jízdě jiné trasy mimo okolí fotbalového stadionu. To proto, aby nedocházelo ke zbytečným kolizním situacím a nemuseli čekat v kolonách.  

Cílem všech těchto dočasných jednodenních dopravních opatření je udržet fanoušky jednotné a bez zbytečných problémů je dopravit na fotbalový stadion Střelnice.

Rovněž předpokládáme, že přijedou i ti fanoušci ukrajinského týmu, kteří nebudou mít na utkání vstupenku. Pokud nebudou vstupenky vyprodané, budou se prodávat i v den zápasu - viz. informace na oficiálních stránkách FK Jablonec. Z tohoto důvodu bude v ulicích Jablonce nad Nisou zvýšený počet policistů z pořádkových sil, kteří budou monitorovat situaci ve městě a dohlížet na veřejný pořádek

Žádáme všechny Jablonečany, aby byli shovívaví a respektovali v den fotbalového utkání mezi celky FK Jablonec a  Dynamo Kyjev veškerá dočasná opatření, která policie chystá z důvodu zajištění bezpečnosti ve městě. Opatření tohoto typu jsou nutná s ohledem na masivní počty fanoušků zejména hostujícího týmu, kteří se do Jablonce nad Nisou chystají.

Další informace v souvislosti s opatřeními ve městě a příjezdem fanoušků připravujeme. Sledujte tento web.
PČR/Dagmar Sochorová
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
masopust
18. 2. 2019 16:05 K tradičnímu pojetí masopustu pro severovýchodní Čechy se letos vrátí Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Závěrečným obřadem bude soud s masopustem.
technoparty
18. 2. 2019 13:01 V Libereckém kraji se zřejmě na přelom dubna a května připravuje další obří technoparty. Zájem projevilo 12.000 lidí. Liberec chystá novou vyhlášku.
tygři soud
18. 2. 2019 13:00 V Č. Lípě výslechy svědků pokračoval soud v případě nelegálního zabíjení tygrů. Veterináři někdy úhyn u Berouska potvrzovali, i když zvířata neviděli.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).