reklama

Policie varuje před množícími se kapesními krádežemi

1. 1. 2019
Za uplynulý víkend vyšetřují policisté čtyři případy krádeží peněženek s doklady a finanční hotovostí. S povánočními slevami a akcemi se roztrhl pytel. Lákavé možnosti pořízení levnějšího zboží dokáží oslovit velké množství lidí. To má za následek, že se v krátké době seskupí na relativně malém prostoru masa lačných nakupujících. Nevyhnutelně tak dochází k tlačenicím, frontám, ztrátě pozornosti a neopatrnosti.
Policie varuje před množícími se kapesními krádežemi
ilustrační foto: PČR
Toho využívají různí asociálové, kteří do přeplněných obchoďáků rozhodně za nákupem nemíří. Jejich cílem je využít nepozornosti slevami ošáleného kupujícího a připravit jej v mžiku o peněženku a cennosti. Nejsou to ale jen nákupní centra, jsou to také různé kulturní a společenské akce či kdejaká sportovní klání, ale i prostředky pro hromadnou přepravu osob.

Čtyři případy krádeží, ke kterým došlo během uplynulého víkendu, vyšetřují policisté v Liberci.

Scénář u všech skutků je v podstatě stále stejný. Batoh nesený na zádech nebo kabela zavěšená na rameni, uvnitř kterých má majitel peněženku s doklady a finanční hotovostí. Nepozornost, tlačenice v prostředku hromadné přepravy osob nebo v obchodním či zábavním centru, a poté již jen nemilé překvapení, když po nějaké chvilce majitel zjistí, že úložný prostor onoho zavazadla je otevřený a prázdný.

V těchto čtyřech případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. U jednoho ze skutků pak zahájili úkony z přečinu zatajení nálezu. V případě dopadení a uznání viny tak pachateli může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Celková škoda přesáhla 12 tisíc korun.

Policisté radí:
Nemáte-li možnost vyhnout se tlačenicím v obchodech, nákupních centrech, dopravních prostředcích, ale také na kulturních akcích, mějte cenné věci u sebe vždy tak, že je budete mít neustále pod kontrolou. Batohy, tašky a kabelky nenechávejte ledabyle zavěšené na rameni nebo na zádech bez toho, aniž byste je uzavřeli. Přesuňte si je na přední část těla tak, aby pro vás byly vždy viditelné. Uzavírejte si svá příruční zavazadla. Zámečky, zipy, přezky – věnujte několik vteřin zajištění vnitřních prostor vašich příručních zavazadel. Několik takových vteřin vám ušetří hodiny strávené běháním po úřadech, bankách a pojišťovnách.

PČR/Vojtěch Robovský
mýdlový princ
21. 1. 2019 17:06 V sobotu 26. ledna se koná v Home Credit Areně unikátní muzikál s hity Václava Neckáře Mýdlový princ. Začátek je v 19:00 hodin.
jablonec
21. 1. 2019 16:03 Jablonec nad Nisou rozdělí na dotacích na podporu sociálních služeb, vzdělávání, kultury a sportu přes 11 mil.Kč. Nejvíc peněz je pro sociální služby.
bezdomovci
21. 1. 2019 12:04 Když nestačí lůžka, nabízejí centra Naděje v Jablonci nad Nisou a Liberci v mrazivých dnech bezdomovcům na přenocování alespoň "horké židle".
fotbal
21. 1. 2019 11:04 S fotbalisty Liberce neodcestoval na soustředění konžský útočník Elvis Mashike Sukisa, který míří zpět do Českých Budějovic na půlroční hostování.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).