reklama

Řidič kamionu do tachografu vložil kartu jiného kolegy

10. 10. 2017
Včera policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení sdělili 45letému muži podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, kterého se týž den dopustil. To byl dopoledne krátce po deváté hodině kontrolován hlídkou celní správy v Desné při řízení nákladního vozu Scania s návěsem.
Řidič kamionu do tachografu vložil kartu jiného kolegy
ilustrační foto: www.logistika.cz
Provedenou kontrolou bylo totiž zjištěno, že v digitálním tachografu vozidla má vloženou kartu jiného řidiče a na tuto byly uloženy údaje o jízdě podezřelého. Tomu nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 21letému mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustil 6. října letošního roku v prodejně Billa v Jablonci nad Nisou. Tehdy kolem osmnácté hodiny v ní odcizil 13 čokolád v celkové hodnotě 714,- Kč. V okamžiku, kdy s nimi procházel bez zaplacení prostorem kolem pokladen, byl přistižen pracovníkem ostrahy prodejny. Uvedeného jednání se podezřelý dopustil i přesto, že byl za takový čin již Okresním soudem v Jablonci nad Nisou v uplynulých třech letech pravomocně odsouzen. Vzhledem k této skutečnosti mu nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Ve středu 20. září, krátce po jedné hodině ranní, prováděla hlídka obvodního oddělení v Novém Boru běžnou silniční kontrolu a dohled nad veřejným pořádkem. V centru města, nedaleko benzinové čerpací stanice, zaznamenali policisté pomalu projíždějící automobil značky Ford. Rozhodli se proto vůz a osádku zkontrolovat. Ford na pokyn policejní hlídky zastavil, a mohlo tak dojít k běžné silniční kontrole. Za volantem sedící mladá žena z Českolipska předložila své doklady potřebné k řízení motorových vozidel a byla policisty vyzvána k podrobení se testu na návykové látky. Výsledek testu na přítomnost návykových látek byl u mladé ženy pozitivní. Následně byla 24letá řidička vyzvána k provedení lékařského vyšetření, což však odmítla.

Tentýž den, jen o hodinu a půl později, nedaleko místa prvotní kontroly, byla mladá žena za volantem Fordu kontrolována opět. Policisté z oddělení hlídkové služby spatřili nedaleko náměstí v Novém Borupohybovat se stříbrný Ford. V tuto brzkou ranní hodinu se rozhodli ke kontrole.
I přes to, že v prvním případě byla mladé ženě zakázána další jízda, neboť byla pod vlivem návykových látek, stejně usedla zpět za volant. Výsledky provedených orientačních zkoušek na přítomnost návykových látek byly pozitivní. I v tomto případě se mladá řidička odmítla podrobit lékařskému vyšetření.

Paradoxní na obou případech je nejen to, že je někdo schopen opakovaně usednout za volant tzv. „pod vlivem“, ale zejména v tak krátké časové odmlce od předchozího případu, při němž byl policií řešen. Další neuvěřitelnou věcí v obou případech je také fakt, že 24letá žena z Českolipska měla vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel.

mluvčí PČR
hygiena
19. 7. 2018 11:02 Hygienici nedoporučují koupání v přírodním koupališti u kempu v Sedmihorkách v Českém ráji. Voda kvůli přemnoženým sinicím není vhodná ke koupání.
phm
19. 7. 2018 10:55 V Libereckém kraji od minulého týdne zlevnil benzin, nafta o haléř zdražila. Litr Naturalu 95 se prodává v průměru za 33,18 Kč, nafta je po 32,27 Kč.
dokumenty
19. 7. 2018 09:20 Pomník zajatců ve Frýdlantu na Liberecku ukrýval zinkovou schránku s dokumenty. Nalezené listiny je nutné nejprve zrestaurovat, zatím nejsou čitelné.
papírna
18. 7. 2018 17:06 Na záchraně barokní papírny v Hamru na Jezeře pracuje její majitel přes 20 let. Koupil ji jako ruinu. Obnovil plášť a čeká ho rekonstrukce interiérů
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).