reklama

Špatné přecházení silnice řidič seniorům vysvětlil ručně

5. 6. 2017
Mimo přechod pro chodce se vydal na druhou stranu komunikace v ulici Emila Filly starší pár. Než stačili přejít, zastavil u nich automobil a řidič je začal nejdříve verbálně napadat, posléze došlo i na strkanici, při níž muž upadl na zem a pohmoždil si ruku.
Špatné přecházení silnice řidič seniorům vysvětlil ručně
ilustrační foto

Přivolaná hlídka strážníků Městské policie Česká Lípa ihned vyslechla i svědka, který potvrdil slova manželů. Podle registrační značky vyhledali strážníci řidiče, který je z České Lípy, a také jej ihned kontaktovali. Na otázku, proč se choval hrubě, uvedl, že manželé přecházeli v místě, kam je chodcům vstup zakázaný a že je na vozovce téměř srazil. To ho tak rozčílilo, že muže poslal k zemi při výměně názorů. Jeho chování projedná správní orgán.

V sobotu kolem jedné hodiny nad ránem ulehl na lavičku v českolipském parku pod středním odborným učilištěm v ulici 28. října 46letý muž, který se stal čerstvým bezdomovcem. Do České Lípy přišel zhruba před rokem z Liberecka a po celou dobu  bydlel v jednom českolipském ubytovacím zařízení. Odtud ale musel 26. května letošního roku odejít a od toho dne žije na ulici. Tento stav bere jako přechodné období, protože si zařizuje nové bydlení na jiné ubytovně v České Lípě.

V sobotu kolem půl čtvrté ráno ho spícího na lavičce okradl neznámý zloděj. Ten mu vytrhnul z pod hlavy tašku, na které ležel,  a utekl s ní. Oznamovatel v ní měl doklady a hotovost 350 korun. Byly to jeho poslední peníze.  Doběhnout ho nemohl, protože je po operaci nohy a nosí ortézu.  Později našel svou již prázdnou peněženku v odpadkovém koši na Palackého náměstí  a poblíž parku na zemi zase pohozenou jeho tašku s doklady. Oznamovatel doufá, že se mu brzy podaří získat bezpečnější bydlení na ubytovně. Po totožnosti zloděje policisté pátrají.

V pátek kolem 19. hodiny přicestovala 29letá žena autobusem z Plzně do Turnova, kde vystoupila na hlavním autobusovém nádraží. Zde ji měla vyzvednout babička, na kterou čekala přibližně deset minut. Měla s sebou červený kufr, který si postavila na chodník a sedla si na něj. Jakmile spatřila auto babičky, nastoupila do něj a odjela. Teprve po několika minutách jízdy si uvědomila, že u autobusového nádraží na chodníku zapomněla svůj kufr. I když se pro něj  s babičkou hned vrátily, už ho tu nenašly. Přivlastnil si ho nepoctivý nálezce, který si z něj vzal hodnotnější věci a pak ho pohodil na zem poblíž nádraží, kde ho policisté našli. Oznamovatelku připravil o kosmetiku, značkové oblečení a obuv za celkem 11 400 korun. Po jeho totožnosti nyní policisté pátrají.

 

mluvčí PČR, MP CL
barták
23. 8. 2017 12:05 Soud zrušil další stíhání lékaře Bartáka odsouzeného již dříve celkem na 20 let za znásilňování a plánování vražd, uvedl ČRo. Stíhán byl za korupci.
školy
23. 8. 2017 11:02 Zájem o střední školy v Libereckém kraji se v souvislosti s jednotnými přijímacími zkouškami a povinnou maturitou z matematiky výrazně nezměnil.
c
23. 8. 2017 06:24 Bílé Tygry povede do nadcházející sezóny nový kapitán Martin Ševc. Obránce s reprezentačními zkušenostmi přebírá kapitánské „C“ po Branku Radivojevičovi. Více ZDE.
výživné
23. 8. 2017 06:15 35letý muž z Jablonce neplatí od roku 2015 výživné na svou dceru. Dluh je téměř 40 000 Kč.  Za neplnění vyživovaví povinnosti mu hrozí až dva roky vězení.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).