reklama

Špatné přecházení silnice řidič seniorům vysvětlil ručně

5. 6. 2017
Mimo přechod pro chodce se vydal na druhou stranu komunikace v ulici Emila Filly starší pár. Než stačili přejít, zastavil u nich automobil a řidič je začal nejdříve verbálně napadat, posléze došlo i na strkanici, při níž muž upadl na zem a pohmoždil si ruku.
Špatné přecházení silnice řidič seniorům vysvětlil ručně
ilustrační foto

Přivolaná hlídka strážníků Městské policie Česká Lípa ihned vyslechla i svědka, který potvrdil slova manželů. Podle registrační značky vyhledali strážníci řidiče, který je z České Lípy, a také jej ihned kontaktovali. Na otázku, proč se choval hrubě, uvedl, že manželé přecházeli v místě, kam je chodcům vstup zakázaný a že je na vozovce téměř srazil. To ho tak rozčílilo, že muže poslal k zemi při výměně názorů. Jeho chování projedná správní orgán.

V sobotu kolem jedné hodiny nad ránem ulehl na lavičku v českolipském parku pod středním odborným učilištěm v ulici 28. října 46letý muž, který se stal čerstvým bezdomovcem. Do České Lípy přišel zhruba před rokem z Liberecka a po celou dobu  bydlel v jednom českolipském ubytovacím zařízení. Odtud ale musel 26. května letošního roku odejít a od toho dne žije na ulici. Tento stav bere jako přechodné období, protože si zařizuje nové bydlení na jiné ubytovně v České Lípě.

V sobotu kolem půl čtvrté ráno ho spícího na lavičce okradl neznámý zloděj. Ten mu vytrhnul z pod hlavy tašku, na které ležel,  a utekl s ní. Oznamovatel v ní měl doklady a hotovost 350 korun. Byly to jeho poslední peníze.  Doběhnout ho nemohl, protože je po operaci nohy a nosí ortézu.  Později našel svou již prázdnou peněženku v odpadkovém koši na Palackého náměstí  a poblíž parku na zemi zase pohozenou jeho tašku s doklady. Oznamovatel doufá, že se mu brzy podaří získat bezpečnější bydlení na ubytovně. Po totožnosti zloděje policisté pátrají.

V pátek kolem 19. hodiny přicestovala 29letá žena autobusem z Plzně do Turnova, kde vystoupila na hlavním autobusovém nádraží. Zde ji měla vyzvednout babička, na kterou čekala přibližně deset minut. Měla s sebou červený kufr, který si postavila na chodník a sedla si na něj. Jakmile spatřila auto babičky, nastoupila do něj a odjela. Teprve po několika minutách jízdy si uvědomila, že u autobusového nádraží na chodníku zapomněla svůj kufr. I když se pro něj  s babičkou hned vrátily, už ho tu nenašly. Přivlastnil si ho nepoctivý nálezce, který si z něj vzal hodnotnější věci a pak ho pohodil na zem poblíž nádraží, kde ho policisté našli. Oznamovatelku připravil o kosmetiku, značkové oblečení a obuv za celkem 11 400 korun. Po jeho totožnosti nyní policisté pátrají.

 

mluvčí PČR, MP CL
voda
22. 5. 2018 07:05 Obyvatelé Libereckého kraje mají nejdražší vodu v Česku. Za metr krychlový platili loni na vodném a stočném 84,90 Kč. Celostátní průměr je 70 korun.
šerm
22. 5. 2018 06:38 Kordista Jiří Beran se stal posedmé českým mistrem a s klubem SC Praha získal v Liberci titul v družstvech. Mezi kordistkami uspěla Kateřina Došková.
jn
22. 5. 2018 06:35 Jablonec nad Nisou připravuje opravu stoletého mostu v Lidické ulici. Práce za 13 milionů korun zkomplikují v létě přístup do domů v sousedství.
ralsko
21. 5. 2018 17:05 Liberecká univerzita zpracuje pro Liberecký kraj studii rozvoje a dalšího využití bývalého vojenského prostoru Ralsko. Hotova by měla být do podzimu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).