reklama

Bílí Tygři opět uspěli v anketě Sportovci Liberecka za r. 2017

1. 2. 2018
Rok 2017 sice neměl v podání Tygrů mistrovskou tečku, i tak se ovšem jednalo o historicky druhou nejúspěšnější sezónu, na jejímž konci Liberečtí podruhé za sebou ovládli základní část a následně dokráčeli až do finále play-off. Úspěchy samozřejmě nezůstaly nepovšimnuty a jména libereckých hokejistů opět zazněla na galavečeru Sportovec roku Liberecka 2017.
Bílí Tygři opět uspěli v anketě Sportovci Liberecka za r. 2017
archivní foto u oslav konce sezony 2017

Hned na úvod na pódium vystoupil teprve sedmnáctiletý útočník Jan Jeník, jenž obsadil čtvrté místo v mládežnické kategorii jednotlivců. Mladý talent na sebe upozornil především v srpnu uplynulého roku, kdy reprezentoval Českou republiku v kategorii U18 na Memoriálu Ivana Hlinky a stal se nejlepším střelcem tohoto turnaje.

Poté přišla řada na Filipa Pešána, jenž v kategorii Nejlepší trenér – profesionál obhájil své prvenství z roku 2016. I tentokrát překonal Michala Nekolu, jenž má na starost neméně úspěšnou volejbalovou Duklu. Kromě stříbrného úspěchu Tygrů si lodivod liberecké střídačky zasloužil ocenění také za vedení reprezentační dvacítky, s kterou na přelomu roku obsadil skvělé čtvrté místo na světovém šampionátu juniorů.

Za dlouholetou práci v mládeži Bílých Tygrů byl oceněn kouč Jiří Zobín, jenž už téměř čtyřicet let pomáhá těm nejmenším hokejistům s prvními krůčky a vysloužil si tak druhé místo v kategorii amatérských trenérů.

Martin Bakoš

"Byl to krásný večer libereckého regionu, hokej je tu opravdu fenomén. Příjemně mě překvapila už nominace. Velmi mě překvapilo, když mi tiskový mluvčí pověděl, že mám na galavečer přijít. Popravdě jsem vůbec nevěděl, o co se jedná. Jsem šťastný, že nás lidi takto vnímají, deváté místo je pro mě krásné. Jsem poctěn.

Doufal jsem, že se umístím na 7. až 10. místě, protože člověk nemusel nic říkat a neptali se mě na písmeno „ř“ (smích)."

Bílí Tygři ale nemohli chybět ani v hlavních kategoriích. V top desítce nejúspěšnějšího sportovce roku 2017 zazněla hned tři jména spjatá s libereckým hokejem. Na devátém místě se umístil slovenský reprezentant Martin Bakoš, jenž se do města pod Ještědem vrátil po roční pauze na začátku probíhající sezóny. Osmá příčka náležela brankáři Romanu Willovi. Ten si ocenění vysloužil především za základní část minulého extraligového ročníku, v níž vévodil brankářským statistikám.

Nejvýše byl vyhlášen Radim Šimek, konkrétně obsadil šestou pozici. Mladý obránce se ovšem slavnostního večera nezúčastnil, jelikož aktuálně nastupuje v zámoří. Cenu tak za něj převzal jeho otec Martin Šimek.

Největší úspěch přišel symbolicky v samotném závěru večera. Extraligový titul sice Bílí Tygři neobhájili, kategorii nejúspěšnějšího kolektivu Liberecka ale ano. Minulý rok cenu převzal Radim Šimek, letos se této pocty chopil trenér Filip Pešán. Společně s ním na pódim vystoupali i již dříve ocenění Roman Will a Martin Bakoš.

Trenér Filip Pešán

"Vážím si jakéhokoliv ocenění, ať už od veřejnosti nebo od odborníků. Individuální ceny jsou příjemné, ale především si vážím toho, že jsme zvítězili jako kolektiv. Na Liberecku je vždy velká konkurence kvůli mnoha úspěšným reprezentantům v zimních sportech, kteří tu působí. O to víc mě těší, že jsme se mezi nimi prosadili i my. Ocenění pro nejlepšího trenéra si samozřejmě rovněž velmi vážím, je to ale jednoznačně práce všech mých kolegů, nejen má. Měli by tady stát se mnou."

 

www.hcbilitygri.cz
václavice
16. 11. 2018 16:05 Větrný park s 13 věžemi za miliardu Kč je dnes ve Václavicích u Hrádku na Liberecku rok v provozu. Obavy místních ze zvýšeného hluku se nenaplnily.
sloup
16. 11. 2018 15:05 V Liberci dokončují obnovu barokního morového sloupu v zahradě Kostela Nalezení sv. Kříže. Sloup je nejvýznamnější figurální památkou ve městě.
sněhurka
16. 11. 2018 12:17 v sobotu 17. 11. se v Home Credit Areně odehraje muzikál Sněhurka na ledě. Pohádkový příběh na ledě se vyznačuje kouzelnou atmosférou a živou hudbou. Začátek je v 17 hodin.
listopad
16. 11. 2018 11:38 Při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii pořádá Město Liberec a TUL v sobotu 17. listopadu od 10.00 hodin vzpomínkové shromáždění u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).