reklama

Bílí Tygři s florbalkami pomohli malému Filípkovi

5. 6. 2018
Hokejka nebo florbalka? Bílí Tygři ukázali, že válet umí s oběma. V sobotu se zúčastnili charitativního florbalového turnaje v Benátkách nad Jizerou, jehož výtěžek putoval na konto sedmiletého Filípka Sršně, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Společně s dalšími účastníky turnaje se podařilo získat více než 200 tisíc korun.
Bílí Tygři s florbalkami pomohli malému Filípkovi
Foto: www.hcbilitygri.cz
Malému Filípkovi byla už v prvním roce života diagnostikována dětská mozková obrna. Sedmiletý bojovník se však s nemocí statečně pere, chodí do školy a má stejné zájmy, jako ostatní kluci v jeho věku. Zákeřná choroba ho ale stále omezuje, Filípek trpí zhoršenou hybností levé ruky a má problémy s chůzí.


Dvakrát ročně proto absolvuje speciální léčbu v Klimkovicích. Jde však o velmi nákladnou záležitost, vždyť Filípkovi rodiče na každou léčbu po příspěvku pojišťovny doplácejí dalších 50 tisíc korun ze svého. Úkolem charitativního florbalového turnaje, který pořádá sportovní redaktor Českého rozhlasu Pavel Petr, bylo rodičům s tímto údělem pomoci.

S florbalkami pro Filípka

Na dvoudenní turnaj se do Benátek nad Jizerou sjela celá řada zajímavých osobností. V pátek vyběhl na palubovky například známý tým Real Top Praha s Robertem Zárubou, hercem Jiřím Mádlem nebo fotbalistou Danielem Pudilem, podpořit Filípka přijela také olympijská vítězka Eva Samková.

V sobotu pak kromě hokejistů Mladé Boleslavi nebo zástupců České televize přiložili ruku k dílu také Bílí Tygři Liberec. Florbalek se chopili Roman Will, Marek Schwarz nebo mladíci Tomáš Hanousek a Tomáš Havlín. Tygří dres oblékl také loňský kapitán Martin Ševc, který v současnosti zvažuje pokračování své hokejové kariéry.

Ti všichni ukázali, že si s florbalovými holemi velmi dobře rozumí. Projevila se i nastavená Tygří cesta spočívající ve vychovávání budoucích hráčů - vždyť po boku Martina Ševce a Marka Schwarze nastoupili také jejich synové!

Především se však i díky Bílým Tygrům podařilo zajistit pro malého Filípka prostředky na čtyři léčby v Klimkovicích. Celkem se během dvoudenního florbalového klání podařilo získat 202 500 Kč. Podílela se na tom také celá kabina A-týmu, která mezi sebou vybrala 17 500 Kč, jež na místě rodině hráči předali.

Tygři si účast na charitativním turnaji velmi pochvalovali. "Je super, že sem jako organizace můžeme každý rok přijet a trochu pomoct," usmíval se Roman Will, který zároveň pochválil atmosféru akce: "Turnaj je super v tom, že všichni vědí, že jde hlavně o dobrou věc. Věřím, že jsme všichni alespoň trochu Filípkovi a jeho rodině pomohli."

Vybrané prostředky rodině malého Filipa rozhodně pomohou. S dobrým pocitem pocitem se však z turnaje vraceli všichni jeho účastníci. Jedno je jisté, Bílí Tygři si nenechají ujít ani další ročník této akce.

www.hcbilitygri.cz
busy
22. 8. 2018 06:32 Od září přibudou v Libereckém kraji nové autobusové spoje. V Lomnici nad Popelkou obnoví spojení do Košova, přibude spoj z Českého Dubu do Hodkovic. Více ZDE.
semily
21. 8. 2018 15:05 Muzeum v Semilech má k roku 1968 výstavu a film, vydá i knihu. Věnuje se nejen srpnové okupaci, ale také tomu, co se dělo ve městě předtím a potom.
sklizeň
21. 8. 2018 14:05 Na většině Libereckého kraje sklizeň obilovin a řepky skončila. O tři týdny dřív než loni. Posekat zbývá 80 ha obilí, to je méně než procento ploch.
srpen
21. 8. 2018 05:45 Vzpomínkové shromáždění k 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do republiky začíná dnes v 9.00 hodin u Pomníku obětem okupace 1968 na náměstí Dr. E. Beneše.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).