reklama

Češi i přes nezdar proti Rusku ovládli Beijer Hockey Games

11. 2. 2019
Česká hokejová reprezentace po dlouhých 25 letech opět ovládla švédský podnik Euro Hockey Tour. Na Beijer Hockey Games se představili hned čtyři Tygři, kteří se podíleli na výsledném triumfu. Trenér Miloš Říha si do svého výběru zvolil hned čtyři Tygry. V původní nominaci se nacházeli Marek Kvapil, Radan Lenc, Tomáš Filippi a Michal Birner.
Češi i přes nezdar proti Rusku ovládli Beijer Hockey Games
Foto: www.hcbilitygri.cz
Poslední jmenovaný se sice ze zdravotních důvodů omluvil, stejně tak učinil ovšem také Patrik Bartošák z Vítkovic, kterého tak v národním týmu nahradil Roman Will.

Zatímco Will zůstal ve čtvrtečním souboji se Švédskem pouze na střídačce, zbylé trio se představilo na ledě a Marek Kvapil se hned zapsal do statistik, když ve druhé třetině srovnával na 1:1. I díky němu nakonec český výběr otočil vývoj a zvítězil jednoznačně 5:2. Černou kaňkou duelu bylo zranění Tomáše Filippiho, který musel po zápasu odcestovat zpět do Čech a podle prvních odhadů bude mimo hru dva až tři týdny.

Do sobotního utkání s Finskem již do branky nastoupil Roman Will, který si odbyl reprezentační premiéru. A vedl si skvěle. Hned v první třetině zlikvidoval několik velkých šancí Finska, na jeho vynikající zásahy navíc navázali i jeho spoluhráči z národního týmu a nakonec Finsko porazili 3:1. Will si navíc odnesl cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Vzhledem k tomu, že ve zbylých soubojích nejprve Rusko porazilo po nájezdech Finsko a Švédové následně v základní hrací době vyzráli na Švédy, měli již Češi po dvou hracích dnech jistý triumf v celém turnaji, což se jim povedlo poprvé po dlouhých 25 letech.

Do nedělního souboje s Ruskem tak Česká republika vstupovala s klidem na hokejkách, o celkové prvenství ji již nemohl nikdo připravit. Zohorna sice otevřel skóre, Rusové však ještě v průběhu druhé třetiny otočili a nakonec se radovali z vítězství. Na českém úspěchu to ale nic nezměnilo.

I díky výkonům kvarteta Tygrů si Češi letos po nevydařených turnajích ve Finsku a v Rusku vylepšili renomé. V rámci Euro Hockey Tour už zbývá odehrát pouze Carlson Hockey Games, po nichž již bude následovat vrchol sezony v podobě mistrovství světa. Podaří se některému z Bílých Tygrů vybojovat si místo také v závěrečné nominaci na světový šampionát?

 

 

www.hcbilitygri.cz
tibet
21. 2. 2019 17:05 Jablonec nad Nisou po třech letech znovu vyvěsí vlajku pro Tibet. V Libereckém kraji se zatím ke kampani kromě kraje připojilo 39 měst a obcí.
jablonec
21. 2. 2019 16:05 Jablonec nad Nisou plánuje letos rekordní výdaje 1,26 miliardy Kč, příjmy budou o 270 milionů nižší. Do investic letos půjde více než 370 mil. Kč.
fotbal
21. 2. 2019 14:03 Fotbalisty Liberce posílili krátce před koncem přestupního období šestadvacetiletý brankář Milan Knobloch a o čtyři roky mladší útočník Ju Kang-hjon.
top
21. 2. 2019 11:05 TOP 09 v Libereckém kraji zvolila nové vedení. Krajským předsedou je Martin Chroust, v čele organizace vystřídal válečného veterána Františka Gábora.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).