reklama

Dominik Lakatoš: Slavit můžeme až po play-off

11. 3. 2018
Závěrečná bitva předkola se Spartou byla dlouho bezbranková. Až ve třetí třetině zavelel k výhře důležitým gólem Dominik Lakatoš. "Byl to šťastný gól. Prostě jsem to zkusil nahodit z otočky na branku," usmívá se mladý střelec.
Dominik Lakatoš: Slavit můžeme až po play-off
Foto: www.hcbilitygri.cz

Co páteční duel na ledě Sparty rozhodlo?
Oba týmy dlouho předváděly výborný organizovaný výkon. My i Sparta jsme předváděli parádní hru a nakonec to bylo vyrovnané až do konce. Nakonec jsme dali jeden šťastný gól a odrazili jsme se od něj. Sparta musela otevřít hru a my jsme si s tím poradili.

Jak bys svou trefu, která zápas zlomila, popsal?
Takové střely trénuju na tréninku pořád, mám to nacvičené... (smích) Ne, byl to prostě šťastný gól. Z otočky jsem pálil do hráčů a nějak to tam propadlo. Vždyť já ani nevěděl, že šel puk do branky, radoval jsem se až ve chvíli, kdy se radovali spoluhráči.

Hodně práce při něm udělal také Jaroslav Vlach, který stínil brankáři, souhlasíš?
Jednoznačně. Jarda je vynikající hráč do předbrankového prostoru. Mým úkolem bylo nahodit nějak puk do brankoviště a i díky němu to proklouzlo do sítě.

Věřil bys před sérií, že bude hotovo už po třech zápasech?
Všichni víme, jak kvalitní kádr mají. Štěstí tentokrát stálo při nás, tak to v hokeji už bývá. Pro nás je to jedině dobře. Byla to taková rekapitulace předloňského finále. Klíčové bylo, že jsme zvládli už ten třetí zápas, protože kdyby Sparta vyhrála, mohlo je to nakopnout a kdo ví, jak by to potom bylo. Díky bohu za to. Vyšlo to přesně tak, jak jsme si přáli. Máme dost času na regeneraci. Od pondělí už se budeme naplno připravovat na sérii s Hradcem Králové.

Jak moc vám v celé sérii pomohl Roman Will, který podával skvělé výkony?
Je úžasné, když máte za sebou gólmana, který dokáže pochytat velkou spoustu šancí. To je základ úspěchu. Máte se o koho opřít. Brankář je základ a my máme za zády opravdu obrovskou oporu. Romanovi všichni věříme.

Páteční zápas byl mnohem klidnější, než ten středeční. Čím to bylo?
Ono to ani nešlo, aby to byla zase taková řež. Sparta chtěla vyhrát, my jsme také nechtěli nechat nic náhodě. Emoce jsme nechali doma. Jakmile skončí zápas, je to za námi. Věděli jsme, pro co si do Prahy jedeme. Nejeli jsme se sem rvát, jeli jsme postoupit.

Jak se těšíš na čtvrtfinálovou sérii s Hradcem Králové?
Je před námi další kvalitní soupeř. Všichni víme, jak silný mají tým a jak dobře hrají. Ale my se soustředíme na naši hru, jako to děláme vždy. Nechceme se přizpůsobovat soupeři, naopak.

www.hcbilitygri.cz
cl
18. 12. 2018 16:16 Českolipská teplárenská zdraží v příštím roce teplo v České Lípě o 3,6 pct. Pro průměrnou domácnost to znamená zaplatit navíc zhruba 600 korun za rok.
skipas
18. 12. 2018 16:15 Skipas na celou sezonu na Ještědu v Liberci neplatí pro večerní lyžování. Provozovatel areálu TMR Ještěd tím rozčílil některé lyžaře, výtky odmítá.
jn lb
18. 12. 2018 15:11 Liberec chce od Jablonce dvakrát víc peněz na zajištění provozu tramvajové tratě, která spojuje obě města. Ročně by mělo jít zhruba o 22 milionů Kč.
volfová
18. 12. 2018 15:10 Jitka Volfová (ANO) zvolená starostkou České Lípy, bude dál i v radním Libereckého kraje, ale neuvolněným. Zůstane v pozici statutárního náměstka.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).