reklama

Gryf veze z MČR devět medailí, kolekce kovů je kompletní

5. 12. 2017
Dva mistrovské tituly, tři stříbrné a čtyři bronzové medaile si přivezl liberecký oddíl Gryf z Mistrovství České republiky v karate, které se o víkendu uskutečnilo v Karlových Varech. Ve vysoké konkurenci 87 klubů skončil Gryf Liberec celkově na osmém místě. Matěj Říha si díky juniorskému titulu mistra republiky vybojoval nominaci na mistrovství Evropy WKF.
Gryf veze z MČR devět medailí, kolekce kovů je kompletní
Foto: od autorky TZ

Z Gryfu se MČR zúčastnilo celkem 14 závodníků. Z katařů zazářil Matěj Říha, který vybojoval juniorský titul mistra republiky a v kategorii seniorů skončil na třetím místě. „Matěj prokázal svou stoupající formu, nezaváhal a suverénním výkonem si došel pro zlatou medaili,“ hodnotí jeho výkon trenér Martin Rethy. Říha zároveň získal nominaci na ME WKF karate, které se bude na začátku února konat v ruské Soči.

Na bodované 5. místo dosáhla v kata Míša Vaškovská. Přes eliminační kola se bohužel nepodařilo projít nejmladší účastnici – devítileté Sofii Mazur. Zkušený katařský tým ve složení David Vedral, Filip Flajšinger a Marek Frinta pak obsadil v soubojích týmů 5. místo.

O zlato se úspěšně popral František Chudoba

Do finálových bojů v kumite se z Gryfu podařilo probojovat čtyřem závodníkům, zlato si však nakonec odvezl jen jeden, a to František Chudoba, který se stal mistrem republiky v kategorii dorostenců +70 kg. „Fany dokázal na tatami skvěle zúročit své dosavadní závodnické zkušenosti, předvedl sebejisté zápasy a zaslouženě si tak vybojoval mistrovský titul,“ říká Martin Rethy.

Juniorským vicemistrem v kategorii -76 kg se stal Vojtěch Boura, který po velmi dobrých výkonech v eliminačních kolech nestačil ve finálovém zápase na Filipa Černíka, a z Karlových Varů si tak nakonec odváží stříbrnou medaili. V nejlehčí mužské váze si zopakoval finále z loňského roku Filip Dittrich. Ten podlehl Markovi Pohankovi a získal tak pro Gryf další stříbro.

Přes těžkého pavouka se probojovala do finále mladších žákyň Míša Vaškovská, kterou ve velmi vyrovnaném zápase nakonec porazila Nela Rosvaldová z Českých Budějovic. „Věděli jsme o ní, že je velmi silná v kopech, a ten se nám také stal osudným 20 sekund před koncem, kdy jsme bohužel ztratili zápas,“ komentuje výsledek Míši trenér Lukáš Honzík.

Tři třetí místa v kumite

V kategorii muži U21 uspěl v boji o bronzovou medaili Vojtěch Boháč, v kategorii starších žáků brali bronz po náročných zápasech ještě Marek Boura (-52 kg) a Jakub Mikule (-60 kg). Bodované 7. místo v kategorii mladších žáků patřilo Ondřeji Filipovi.

 „Všechny naše závodníky musím pochválit za bojovné výkony a skvělou reprezentaci našeho oddílu, i když ne všem přálo letos štěstí,“ uzavírá Martin Rethy. „O tom, že máme dobře našlápnuto, svědčí zisk devíti cenných kovů a 8. místo v celkovém žebříčků týmů, a to přesto, že jako klub existujeme teprve čtyři roky.“ Závodníky Gryfu čeká v příštích dnech odpočinek a sportovně-zábavný program, trenéry zase podrobné vyhodnocení všech výsledků. Od ledna pak všichni společně napřou síly do nové závodní sezóny.

 

www.gryfliberec.cz

TZ
jn
18. 12. 2018 12:18 Přestože fotbalisté Jablonce zakončili podzimní část první ligy dvěma prohrami v Karviné a se Slavií, trenér Petr Rada je na hráče hrdý.
bus
18. 12. 2018 09:10 FlixBus bude cestou do polské Vratislavi od pátku stavět i v Jablonci nad Nisou. Zatím jde o čtyři víkendové spoje, na jaře slibuje dopravce další.
silnice
18. 12. 2018 07:02 Na horských silnicích nižších tříd v Libereckém kraji je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Jinak jsou povrchy vozovek mokré, teploty kolem nuly.
zavřeno
18. 12. 2018 06:58 Magistrát města Liberec bude v sobotu 29. 12. a v pondělí 31. 12. 2018 uzavřen. 15. ledna mezi 14-16 hod. mají lidé možnost sejít se s primátorem J. Zámečníkem v jeho kanceláři.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).