reklama

Hlavní úkol během pauzy je dobře zregenerovat, říká Karel Mlejnek

9. 2. 2018
Startuje reprezentační přestávka, která potrvá téměř tři týdny. Ani během ní ovšem nebudou Bílí Tygři zahálet. "Chceme, aby kluci nabrali chuť do závěrečné fáze sezony," vysvětluje asistent trenéra Karel Mlejnek. Tomu přizpůsobil realizační tým program.
Hlavní úkol během pauzy je dobře zregenerovat, říká Karel Mlejnek
Foto: www.hcbilitygri.cz

Prakticky od Vánoc hraje váš tým tři zápasy týdně. Jak podle vás hráči tuto zátěž zvládli?
Nechci se moc vracet do historie, přeci jen žijeme hlavně současností. Myslím si, že kolem Vánoc, než přijel zbytek realizačního týmu z mistrovství světa do 20 let, jsme statisticky udělali stejných 1.3 bodu na zápas, jako do té doby. Alespoň se nám podařilo udržet určitý standard, ale pořád jsme doufali v trochu více. Během ledna jsme se po ne zrovna úspěšných výsledcích s Vítkovicemi a v Hradci Králové mobilizovali a zvládli čtyři domácí a jeden venkovní zápas v řadě.

Jak se ukázalo, tato šňůra vám umožnila vrátit se do pozic zajišťující play-off.
Před klukama smekám klobouk, zvládli to skvěle. Myslím si, že nám tato minisérie dala naději bojovat klidně i o tu vytouženou šestku. Jsme ve fázi, kdy spousta mužstev hraje o jednu přímou místenku do čtvrtfinále. Naštěstí jsme mezi nimi.

Sledujete v tuto chvíli také matematiku, kolik bylo kdy potřeba bodů k postupu do play-off?
Nevím sice úplně přesně, kolik bývalo historicky potřeba na šesté místo, ale na desátou příčku to bývalo vždy kolem 72 či 73 bodů. To je teď přimární cíl všech mančaftů, které se v našem okolí pohybují. I Mladá Boleslav a Chomutov stále bojují o play-off, je nás sedm klubů na pět míst. Dá se očekávat, že to bude souboj až do konce.

Zažil jste někdy podobně náročný program, jaký vás čekal v úvodu tohoto roku?
Není to v českém hokejovém kalendáři příliš běžné. Tím, že jsme postoupili do semifinále hokejové Ligy mistrů, byl náš lednový program extrémně náročný. Od nějakého 20. prosince, kdy jsme hráli doma s Mladou Boleslaví, měli kluci volno tak akorát na Štědrý den a na Silvestra. Jinak jeli v podstatě nonstop.

Pomohla vám v této době existence farmy?
Myslím si, že ano. Už jenom tím, že jsme mohli v případě potřeby doplnit kádr o kluky z Benátek. Příkladem jsou Ondra Chrtek nebo Patrik Maier, kteří nám extrémně pomohli. No a v Champions Hockey League jich hrálo ještě víc. Měli jsme vždy kam sáhnout.

Nyní vás čeká takřka třítýdenní pauza. Odehrajete během ní nějaká přípravná utkání?
Po velkých diskuzích jsme se s kolegy domluvili, že potřebujeme především to, aby kluci pořádně zregenerovali a získali chuť do závěru sezony. Víme, že někteří soupeři z okolí mají naplánované přípravné zápasy s týmy z KHL, Třinec či Vítkovice dokonce vyrážejí na turnaje. My se rozhodli, že především dobře potrénujeme.

Jak konkrétně bude toto období ve vašem podání vypadat?
Po zápase s Pardubicemi mají kluci pět dní volna. Poté absolvujeme dva čtyřdenní tréninkové bloky, po nichž budou mít kluci trochu volna. Ve druhém tréninkovém bloku, který ukončíme ve středu 21. února, uvažujeme nad nějakým modelovým utkáním s Benátkami nad Jizerou. Po jednodenním volnu se od pátku 23. února začneme chystat na dvojzápas s Jihlavou. Budeme mít tři dny na vyladění formy a nachystání na závěr základní části.

Po třech týdnech volna pro změnu sehrajete čtyři zápasy během sedmi dní. To bude skok z extrému do extrému, že?
Rozhodně. Proto v posledním čtyřdenním bloku uvažujeme nad tím modelovým utkáním, aby hráči získali nějaký rytmus. Herní nácvik bude i součástí tréninku, takže z toho kluci úplně nevypadnou, ale pořád to bude velmi náročné. Hlavně v prvních dvou po sobě jdoucích zápasech budeme potřebovat od začátku chytit dobrý herní rytmus. Půjde o nesmírně důležitá utkání, souboj o klíčové body. Doufám, že se nám vydaří.

V tomto týdnu začíná velký sportovní svátek, vypuknou olympijské hry. Budete společně jako tým během pauzy sledovat olympijský hokejový turnaj?
To naplánované zatím nemáme. Olympiádu, a nejen hokej, ale i ostatní sporty, samozřejmě bude sledovat asi každý z nás. Určitě to bude hlavní téma všech rozhovorů, kluci budou důkladně rozebírat Martina Bakoše, který tam bude hrát za Slovensko. (úsměv) Jestli se na něco budeme třeba dívat společně, to se teprve uvidí.

www.hcbilitygri.cz
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
masopust
18. 2. 2019 16:05 K tradičnímu pojetí masopustu pro severovýchodní Čechy se letos vrátí Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Závěrečným obřadem bude soud s masopustem.
technoparty
18. 2. 2019 13:01 V Libereckém kraji se zřejmě na přelom dubna a května připravuje další obří technoparty. Zájem projevilo 12.000 lidí. Liberec chystá novou vyhlášku.
tygři soud
18. 2. 2019 13:00 V Č. Lípě výslechy svědků pokračoval soud v případě nelegálního zabíjení tygrů. Veterináři někdy úhyn u Berouska potvrzovali, i když zvířata neviděli.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).