reklama

Hoříme v koncovce, má jasno Bílý Tygr Ladislav Šmíd

1. 11. 2017
Zase ta finální fáze! Bílí Tygři v prvním osmifinále prestižní CHL těsně podlehli švédské Frölundě a bezprostředně po utkání hledali hlavní příčinu v neproměňování šancí. S receptem na úspěch přišel obránce Ladislav Šmíd. „Musíme dát ošklivé góly,“ vypadlo z opory libereckých zadních řad.
Hoříme v koncovce, má jasno Bílý Tygr Ladislav Šmíd
Foto: www.hcbilitygri.cz

Co říct o zápase s Indians? Přinesl něco pozitivního?
Klasika. Odehráli jsme hodně solidní utkání proti jednomu z nejlepších týmů Evropy. Do poslední chvíle jsme s nimi drželi krok, ale znovu nás zbrzdil problém s neproměňováním vyložených šancí. Táhne se to s námi od začátku sezóny, a tak se nad tím musíme zamyslet. Výsledek 2:3 není úplně špatný, máme ještě příležitost zabojovat ve Švédsku. Doufám, že postoupíme. Musíme se ale taky podívat na pátek. Hrajeme s Třincem a musíme udělat body!

Je ta koncovka důsledkem toho, že se nedaří ideálně?
Já nevím. Možná je to takové utrápené. Máme vyloženou možnost a netrefíme bránu, nebo to hodíme brankáři do břicha. Musíme se víc tlačit do brány. Občas to tam bolí, ale musíme to tam ustát a dát nějaké ošklivé góly. Ne vždycky vyjde souhra do prázdné brány.

Ty jsi hodně zkušený hráč. Snažíš se to nějak pozitivně ovlivnit?
Každý to ví. Říkáme si to v kabině i na tréninku každý den. Filip nám to cpe do hlavy na každém videu. Všichni víme, jaký je problém. Je to škoda. Ubírá to hodně sil. Dřeme jako blázni, blokujeme střely a celkově to děláme, jak máme. Akorát v té koncovce hoříme.

Je to teď víc na vás zkušených?
Tak samozřejmě. Teď to my starší kluci musíme vzít na sebe a zlomit to. Jinak to nejde. Sezóna za chvilku bude v polovině a už není kam koukat. Jsme poslední, ale chceme do play-off. Ten tým tady na to je. V předchozích zápasech jsme soupeře přehrávali. My to víme, ale prostě to tam nepadá.

Sleduješ tabulku?
Nedívám se na to každý den, protože nechci být v depresi, ale určitě víme, kde zhruba jsme. Díváme se, kdo je před námi. Každý zápas je pro nás za šest bodů a my zkrátka potřebujeme vítězit.

Byla konfrontace se Švédy určitým rozptýlením?
Dokázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv. Mají výborný tým s řadou reprezentantů Tre Kronor. Bylo to minimálně vyrovnané.

Co jsi říkal na teprve šestnáctiletého Rasmuse Dahlina?
Neskutečné! To se vidí málokdy. Frajer to hraje v suchém triku, má přehled a myslí tak trochu jinak než ostatní hráči. Je to radost sledovat. Asi příští jednička draftu.

www.hcbilitygri.cz
volby
22. 10. 2018 10:01 Soud v Liberci se bude nakonec zabývat 15 stížnostmi v souvislosti s komunálními volbami. V pátek odpoledne přišla ještě jedna a týká se Jablonce..
lanovka
22. 10. 2018 07:25 Kabinová lanovka na Ještěd v Liberci nebude kvůli pravidelné revizi po státním svátku 12 dnů v provozu. Odstávka potrvá od 29. října do 9. listopadu.
tramvaj
22. 10. 2018 06:39 Včera kolem 10.45 v Masarykově ulici v Liberci střetla Škoda Codiaq s tramvají. Při srážce utrpěla zranění 77letá spolujezdkyně z auta a ZZS ji převezla sanitou do nemocnice.
fotbal
21. 10. 2018 20:02 Fotbalová liga: Liberec - Slavia 0:1 (3. Stoch). Hosté hráli od 12. minuty přesilovku po vyloučení Jana Mikuly a vedou ligu o dva body před Plzní.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).