reklama

Hoříme v koncovce, má jasno Bílý Tygr Ladislav Šmíd

1. 11. 2017
Zase ta finální fáze! Bílí Tygři v prvním osmifinále prestižní CHL těsně podlehli švédské Frölundě a bezprostředně po utkání hledali hlavní příčinu v neproměňování šancí. S receptem na úspěch přišel obránce Ladislav Šmíd. „Musíme dát ošklivé góly,“ vypadlo z opory libereckých zadních řad.
Hoříme v koncovce, má jasno Bílý Tygr Ladislav Šmíd
Foto: www.hcbilitygri.cz

Co říct o zápase s Indians? Přinesl něco pozitivního?
Klasika. Odehráli jsme hodně solidní utkání proti jednomu z nejlepších týmů Evropy. Do poslední chvíle jsme s nimi drželi krok, ale znovu nás zbrzdil problém s neproměňováním vyložených šancí. Táhne se to s námi od začátku sezóny, a tak se nad tím musíme zamyslet. Výsledek 2:3 není úplně špatný, máme ještě příležitost zabojovat ve Švédsku. Doufám, že postoupíme. Musíme se ale taky podívat na pátek. Hrajeme s Třincem a musíme udělat body!

Je ta koncovka důsledkem toho, že se nedaří ideálně?
Já nevím. Možná je to takové utrápené. Máme vyloženou možnost a netrefíme bránu, nebo to hodíme brankáři do břicha. Musíme se víc tlačit do brány. Občas to tam bolí, ale musíme to tam ustát a dát nějaké ošklivé góly. Ne vždycky vyjde souhra do prázdné brány.

Ty jsi hodně zkušený hráč. Snažíš se to nějak pozitivně ovlivnit?
Každý to ví. Říkáme si to v kabině i na tréninku každý den. Filip nám to cpe do hlavy na každém videu. Všichni víme, jaký je problém. Je to škoda. Ubírá to hodně sil. Dřeme jako blázni, blokujeme střely a celkově to děláme, jak máme. Akorát v té koncovce hoříme.

Je to teď víc na vás zkušených?
Tak samozřejmě. Teď to my starší kluci musíme vzít na sebe a zlomit to. Jinak to nejde. Sezóna za chvilku bude v polovině a už není kam koukat. Jsme poslední, ale chceme do play-off. Ten tým tady na to je. V předchozích zápasech jsme soupeře přehrávali. My to víme, ale prostě to tam nepadá.

Sleduješ tabulku?
Nedívám se na to každý den, protože nechci být v depresi, ale určitě víme, kde zhruba jsme. Díváme se, kdo je před námi. Každý zápas je pro nás za šest bodů a my zkrátka potřebujeme vítězit.

Byla konfrontace se Švédy určitým rozptýlením?
Dokázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv. Mají výborný tým s řadou reprezentantů Tre Kronor. Bylo to minimálně vyrovnané.

Co jsi říkal na teprve šestnáctiletého Rasmuse Dahlina?
Neskutečné! To se vidí málokdy. Frajer to hraje v suchém triku, má přehled a myslí tak trochu jinak než ostatní hráči. Je to radost sledovat. Asi příští jednička draftu.

www.hcbilitygri.cz
el
15. 7. 2018 20:05 Fotbalisté Liberce ve druhé sezoně po sobě nebudou startovat na evropské scéně, v nadcházejícím ročníku ligy se tak chtějí vrátit na pohárové příčky.
fotbal
15. 7. 2018 17:05 Fotbalisté Liberce remizovali v generálce na start nové sezony s polským Slaskem Vratislav 1:1. Za Slovan se trefila posila Martin Koscelník.
silnice
15. 7. 2018 15:05 O týden dříve skončila v Liberci oprava frekventované křižovatky ulic Švermova a Uralská. Lidem to zjednoduší cestu za prací do průmyslové zóny.
mzdy
15. 7. 2018 13:01 Mzdy v průmyslových podnicích v Libereckém kraji patří k nejvyšším v zemi. V prvním čtvrtletí vyplácely v průměru 32.550 Kč, přesto jim chybí lidé.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).