reklama

Mladí kluci se předvedli velmi dobře, chválí spoluhráče Plutnar

12. 10. 2017
V třiadvaceti letech patřil Michal Plutnar v Davosu mezi nejzkušenější Tygry. Za výkon omlazeného kádru se však rozhodně nemusel stydět. "Je jen škoda, že jsme nevybojovali nějaké body. Měli jsme na to," mrzí ho.
Mladí kluci se předvedli velmi dobře, chválí spoluhráče Plutnar
Foto: www.hcbilitygri.cz

Prezentovali jste se solidním výkonem, na body to však nestačilo. Jaké dojmy si ze zápasu v Davosu odnášíš?
Zápas jsme začali velmi dobře, byla na nás vidět chuť zvítězit. Když jsme s nimi hráli pět na pět, bylo to dobré. Jenže pak jsme udělali dva hloupé fauly, které potrestali. Rázem jsme museli dotahovat a už to bylo těžké. Je škoda, že jsme neuhráli alespoň nějaké body, protože jsme na ně podle mě měli.

Co říkáš na výkony mladíků, kteří vás v Davosu doplnili?
Myslím si, že se předvedli velmi solidně. Všichni mají sen prosadit se do áčka a tady si mohli vyzkoušet, co to obnáší. Je to pro ně jedině dobře. Čuchli si k elitnímu evropskému hokeji, Davos je přeci jen švýcarský mistr. Může jim to do budoucna velmi pomoct.

Na náboji utkání nebylo příliš znát, že už je o postupu rozhodnuto, souhlasíš?
Rozhodně. Kluci bojovali, na ledě jsme nechali vše a chtěli jsme zvítězit. Sice jsme měli jistý postup, ale nepřipadalo v úvahu, že bychom do toho šli třeba na půl plynu. Kdybychom neudělali ty zbytečné fauly, mohlo to být celé jinak.

Na ledě jsi strávil více než 28 minut, což je pořádná dávka ice-timu. Jaká to pro tebe byla zkušenost?
Bylo to trochu zapřičiněné tím, že se nám na ranním rozbruslení zranil Honza Bednář. Dostal nepříjemnou trefu pukem do nohy a do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli bude moct nastoupit. Nebylo to jednoduché, ale zase jsem se díky tomu lépe držel v tempu a cítil jsem se docela dobře.

Uzavřeli jste skupinovou fázi, kterou jste zakončili postupem. Považuješ to za splněný cíl?
To sice ano, ale tím naše cíle nekončí. Chceme postoupit co nejdál. Teď budeme čekat, koho nám určí do osmifinále. Věřím, že máme na to porvat se o postup s prakticky každým soupeřem.

Nabitý program však pokračuje už v pátek utkáním v Plzni. Může na vás být znát dlouhé cestování?
Není to nic lehkého, ale my uděláme vše pro to, abychom se s cestováním vypořádali a v pátek naskočili na led v co nejlepší formě.

Co by na Plzeň mohlo platit?
Bude to znít jako klišé, ale je to tak. Hlavně musíme dávat góly. Připravujeme se perfektně, do zápasů třeba vstoupíme velmi dobře, ale zatím nám to tam zkrátka nepadalo. Podle mě potřebujeme dát jeden dva odražené góly a může se to zlomit. Doufám, že se to povede už v Plzni.

Část týmu před zápasem dostala volno a připojí se k vám až v Plzni. Nezáviděl jsi jim?
To určitě ne. Davos je nádherné město s krásnou halou. Každý by si tu určitě chtěl alespoň jednou v životě zahrát. Možná, že i někteří z kluků, kteří zůstali doma, trošku litovali. (úsměv)

V pátek budou rozlosovány osmifinálové dvojice. Přál by sis nějakého konkrétního soupeře? Nabízí se například britský Nottingham.
Myslím si, že je to úplně jedno. Nottingham vyhrál svou skupinu a ukázal, že může porazit každého. Tady nezáleží na tom, koho dostanete. Ambice bude mít každý, ať už je ze Švédska nebo z Anglie. V play-off už to bude velmi vyrovnané. Náš cíl je každopádně postoupit co nejdál.

www.hcbilitygri.cz
kosmos
20. 7. 2018 17:10 Spojení s Mezinárodní kosmickou stanicí dnes navázaly děti, které jsou na letní kosmické škole v Liberci. Šlo o první spojení v ČR s ruskou částí ISS.
jn fot
20. 7. 2018 16:25 Jablonecký fotbalový klub dotáhl před startem sezony přestup uruguayského záložníka Rafaela Acosty z Brna a podepsal s ním smlouvu na tři roky.
jn mš
20. 7. 2018 11:30 Jablonec n. Nisou připravuje výstavbu mateřské školy pro stovku dětí. Už není kde rozšiřovat současné kapacity. Náklady se odhadují na 25 až 30 mil.Kč
slovan
20. 7. 2018 11:29 Fotbalisté Liberce získali posilu do středu pole. Na sever Čech přestoupil z druholigové Jihlavy třiadvacetiletý guinejský záložník Kamso Mara.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).