reklama

Roman Will si odbude premiéru v reprezentaci, do Švédska neletí Birner

6. 2. 2019
Už ve čvrtek odstartují Beijer Hockey Games ve Švédsku a Tygři budou na tomto podniku Euro Hockey Tour mít hned čtyři zástupce. Původně nominované Tomáše Filippiho, Marka Kvapila a Radana Lence doplnil nově Roman Will. Naopak z nominace vypadl Michal Birner.
Roman Will si odbude premiéru v reprezentaci, do Švédska neletí Birner
Foto: zdroj: www.hcbilitygri.cz

Trenér Miloš Říha musel před startem švédského turnaje počítat ztráty, mezi něž se zařadil také brankář Patrik Bartošák. Toho na Beijer Hockey Games nahradí liberecký gólman Roman Will. Opora Bílých Tygrů už sice několik zkušeností v reprezentačním A-týmu má například díky absolvování letního kempu, ovšem dosud nikdy nenaskočil do utkání.

To by se mělo na švédském turnaji změnit. Roman Will vytvoří brankářskou dvojici s Šimonem Hrubcem, gólmanem Třince. Trenér Říha předem avizoval, že chce dát oběma šanci v jednom utkání s tím, že se následně trenérský tým rozhodne, kdo dostane prostor ve zbylém nedělním souboji.

Na turnaj naopak neodcestuje Michal Birner, který figuroval v původní nominaci. Trenérovi Říhovi se omluvil ze zdravotních důvodů. V sestavě tak zůstává tygří kvarteto. Kromě Romana Willa vyrazí do Švédska také útočníci Marek Kvapil, Tomáš Filippi a Radan Lenc.

Reprezentace se ve čtvrtek utká ve Stockholmu od 19 hodin s domácími Švédy, v sobotu vyzve Finsko a turnaj tradičně uzavře v neděli utkáním s Ruskem. Jak si český národní tým i s čtveřicí Tygrů povede?

Nominace na Beijer Hockey Games

Brankáři:
Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec), Roman Will (Bílí Tygři Liberec).

Obránci:
Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Marek Hrbas (Chabarovsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Jan Štencel (HC Kometa Brno), Milan Doudera, David Musil (oba HC Oceláři Třinec), Petr Zámorský (Mountfield HK), Jakub Galvas (HC Olomouc).

Útočníci:
Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Jan Kovář, Milan Gulaš (oba HC Škoda Plzeň), Marek Kvapil, Tomáš Filippi, Radan Lenc (všichni Bílí Tygři Liberec), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Petr Holík, Martin Zaťovič (oba HC Kometa Brno), Patrik Zdráhal (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Stránský (Mora, Švédsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha).

www.hcbilitygri.cz
tibet
21. 2. 2019 17:05 Jablonec nad Nisou po třech letech znovu vyvěsí vlajku pro Tibet. V Libereckém kraji se zatím ke kampani kromě kraje připojilo 39 měst a obcí.
jablonec
21. 2. 2019 16:05 Jablonec nad Nisou plánuje letos rekordní výdaje 1,26 miliardy Kč, příjmy budou o 270 milionů nižší. Do investic letos půjde více než 370 mil. Kč.
fotbal
21. 2. 2019 14:03 Fotbalisty Liberce posílili krátce před koncem přestupního období šestadvacetiletý brankář Milan Knobloch a o čtyři roky mladší útočník Ju Kang-hjon.
top
21. 2. 2019 11:05 TOP 09 v Libereckém kraji zvolila nové vedení. Krajským předsedou je Martin Chroust, v čele organizace vystřídal válečného veterána Františka Gábora.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).