reklama

Šmíd: Budeme-li disciplinovaní, můžeme porazit každého

11. 10. 2018
Ladislav Šmíd zatím patří v této sezoně k nejvytěžovanějším Tygrům. Na ledě stráví průměrně přes 23 minut, proti Olomouci to bylo dokonce téměř půl hodiny. "Také jsem byl v neděli rád, že jsem mohl dát nohy na stůl a odfrknout si," usmívá se zkušený zadák.
Šmíd: Budeme-li disciplinovaní, můžeme porazit každého
Foto: www.hcbilitygri.cz

Jak těžké je tuto porci minut na ledě zvládat?
Pro mě je to dobré, cítím se být v zápase. Rozhodně si to tempo užívám! (úsměv) Snažím se týmu co nejvíce pomoct a jsem rád, že cítím důvěru našeho trenérského štábu.

Jsi připravený v takovém zápřahu pokračovat také ve zbytku sezony?
Teď jsme měli zraněné Lukáše Dernera a Matěje Stříteského, takže připadlo více času na mě a na Martina Ševce. Uvidíme, jak to bude dál. Snažím se soustředit na každý zápas. Myslím si, že fyzičku mám dobrou, celé léto jsem na ní v Kanadě makal. Když to bude potřeba, věřím, že to zvládnu.

Proti Olomouci jsi dokonce strávil na ledě 28 minut. To je skoro polovina celého zápasu. Zažil jsi už někdy něco podobného?
Pár podobných zápasů už jsem asi zažil, ale teď ve Varech a proti Olomouci už toho bylo opravdu docela dost. Musím říct, že po těch dvou utkáních ve dvou dnech jsem byl rád, když jsem v neděli mohl dát nohy na stůl a trochu si odfrknout.

Byl dvojzápas v Karlových Varech a proti Olomouci ve dvou dnech fyzicky náročnější, než když se hraje tradičně v pátek a v neděli?
Podle mě to teď na začátku sezony zas tak jiné není. Teď jsou ještě všichni plní sil. Navíc, dokud se zatím hrají jen dva zápasy týdně, máme v podstatě dalších čtyři pět dní, abychom se z toho dostali a potrénovali. Třeba ke konci sezony už to bude víc znát, ale teď to je zatím v pohodě.

V pátek vás po krátkém volnu čeká další zápas. Vyrazíte do Hradce, který vás v poslední sezoně vyřadil ve čtvrtfinále play-off. Jak těžké utkání to podle tebe bude?
Máme s nimi nevyřízené účty, za play-off jim to budeme chtít vrátit. Trochu pozměnili tým, ale také tentokrát mají kvalitní a dobře organizovaný kádr. Bude to o tom, kdo bude víc disciplinovaný. Ani jeden z nás nebude chtít soupeři dát zbytečně výhodu hrát v přesilovce. Především se chceme soustředit na svůj výkon, protože proti Olomouci to v prvních dvou třetinách mělo k dokonalosti hodně daleko a zbytečně jsme ztráceli puky. Když se tomu vyvarujeme, můžeme podle mě hrát s každým a především porazit každého.

Následně v neděli po souboji s Hradcem vyzvete Litvínov, který je momentálně lídrem tabulky. Během tří dnů tak narazíte na první i druhý tým. Jde z takového dvojutkání respekt?
Bude to pro nás především vynikající test. Ukážeme si, na čem jsme. Oba týmy jsou velmi kvalitní a jsou na vítězné vlně, ale jak jsem říkal, máme natolik silný kádr, že pokud zůstaneme disciplinovaní, můžeme porazit kohokoliv.

Myslíš tím disciplinovanost ve smyslu trestů?
Nejen to. Mluvím třeba i o tom, že jede jeden hráč do tří, ztratí puk a valí se to zpět na nás. Tahle disciplína je také velice důležitá a právě s Olomoucí jsme s tím měli problém. Ztráceli jsme puky, vracelo se to k nám do pásma. Proto jsme dvě třetiny nemohli se soupeřem hnout.

Právě proti Olomouci jste se přitom jinak nechali pouze třikrát vyloučit a soupeře jste prakticky nepouštěli do přesilovek.
Jistě, o vylučování se ani nemusíme bavit, i když minule se nám paradoxně v oslabení podařilo vyrovnat. Ale já sám se už musím trochu uklidnit. Mám dva desetiminutové tresty, což určitě není ideální. (Pokud hráč nastřádá čtyři desetiminutové tresty, nesmí v dalším utkání nastoupit, pozn. red.) Mluvili jsme o tom i s Filipem, budu si na to dávat pozor. Každopádně bych řekl, že jsme se oproti minulému roku poučili a našich trestů ubylo. Musíme v tom pokračovat, protože přesilovky mohou rozhodovat zápasy.

www.hcbilitygri.cz
cl
18. 12. 2018 16:16 Českolipská teplárenská zdraží v příštím roce teplo v České Lípě o 3,6 pct. Pro průměrnou domácnost to znamená zaplatit navíc zhruba 600 korun za rok.
skipas
18. 12. 2018 16:15 Skipas na celou sezonu na Ještědu v Liberci neplatí pro večerní lyžování. Provozovatel areálu TMR Ještěd tím rozčílil některé lyžaře, výtky odmítá.
jn lb
18. 12. 2018 15:11 Liberec chce od Jablonce dvakrát víc peněz na zajištění provozu tramvajové tratě, která spojuje obě města. Ročně by mělo jít zhruba o 22 milionů Kč.
volfová
18. 12. 2018 15:10 Jitka Volfová (ANO) zvolená starostkou České Lípy, bude dál i v radním Libereckého kraje, ale neuvolněným. Zůstane v pozici statutárního náměstka.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).