reklama

Souboj loňských finalistů! Bílí Tygři míří na led prvního Brna

5. 10. 2017
Po výhře nad švýcarským Davosem čeká Bílé Tygry opět utkání v rámci české extraligy. Svěřenci trenéra Filipa Pešána totiž vyráží na jih Moravy, kde se střetnou s brněnskou Kometou, které podlehli v loňském finále. Naše mužstvo bude chtít letos konečně zvítězit na ledě soupeře, v Brně ho ovšem nečeká vůbec nic jednoduchého!
Souboj loňských finalistů! Bílí Tygři míří na led prvního Brna
Foto: www.hcbilitygri.cz

Bílí Tygři Liberec versus HC Kometa Brno

Počet zápasů: 32
Bilance: 12 – 2 – 0 – 2 – 16
Skóre: 67:89

Tygři zabrali

Svěřenci trenéra Filipa Pešána měli za sebou nepříjemnou sérii, když prohráli tři zápasy v řadě. Následně ovšem přišlo zlepšení. Liberečtí si na domácím ledě poradili s pardubickým Dynamem, který po zodpovědném a bojovném výkonu porazili poměrem 4:1. Touto výhrou získali Tygři nejen důležité tři body, ale především sebevědomí, což potvrdili i v následujícím střetnutí.

V úterý se po měsíci opět rozjela hokejová Liga mistrů a i v ní oslavilo naše mužstvo důležitý trimuf. Před svými fanoušky totiž v nádherném a dramatickém utkání porazili Severočeši HC Davos a s předstihem si tak zajistili postup do vyřazovací části evropské soutěže. Zároveň švýcarskému celku oplatili vyřazení z osmifinále CHL staré dva roky. Poslední duel základní skupiny E sehrají Tygři na ledě Davosu příští středu, nyní je ovšem opět čeká extraliga a velmi těžký soupeř – HC Kometa Brno!

Opět na vrcholu

Kometa v úvodu nového ročníku doslova září. Moravskému klubu se přes léto podařilo v kádru udržet hlavní opory, včetně Martina Erata, a zatím jasně ukazuje, že i letos bude patřit mezi kandidáty na extraligový titul. Z devíti odehraných zápasů prohráli Brňané pouze dva a s jednadvaceti body vedou tabulku české nejvyšší soutěže. Na první pozici se vyhoupli v osmém kole, ve kterém si poradili s Pardubicemi a přeskočili do té doby první Chomutov, jenž zaváhal v souboji s Plzní.

Hokejová Liga mistrů se samozřejmě týká i brněnské Komety. Ta si postup do vyřazovací části zajistili o jedno kolo dříve než Bílí Tygři. V posledním střetnutí přivítala na svém ledě švédské Malmö, nad kterým vedla na začátku třetího dějství už 4:1. Hosté ovšem vyrovnali a zápas dospěl do prodloužení, v němž pro sebe nakonec bonusový bod uzmuli čeští obhájci titulu.

Souboj finalistů!

Souboj Tygrů s Kometou bude mít i trochu speciální náboj. Jedná se totiž o první letošní setkání loňských finalistů. Liberečtí mají svému soupeři co oplácet, neboť v bojích o titul nevyzráli na Brno ani jednou.

Na dubnové finále ovšem svěřenci trenéra Filipa Pešána pravděpodobně myslet nebudou. „Pro nás je to zkrátka další zápas, který chceme vyhrát. V současné chvíli nemůžeme přemýšlet nad tím, zda proti nám stojí Brno, Plzeň nebo Davos. S každým chceme uspět. Stejný cíl jsme měli před úterním zápasem. Ligy mistrů,“ svěřil se brankář Roman Will.

Podaří se Tygrům na horkém ledě Komety uspět? To se dozvíme v pátek večer, úvodní buly padne v brněnské DRFG aréně přesně v 18:00!

www.hcbilitygri.cz
el
15. 7. 2018 20:05 Fotbalisté Liberce ve druhé sezoně po sobě nebudou startovat na evropské scéně, v nadcházejícím ročníku ligy se tak chtějí vrátit na pohárové příčky.
fotbal
15. 7. 2018 17:05 Fotbalisté Liberce remizovali v generálce na start nové sezony s polským Slaskem Vratislav 1:1. Za Slovan se trefila posila Martin Koscelník.
silnice
15. 7. 2018 15:05 O týden dříve skončila v Liberci oprava frekventované křižovatky ulic Švermova a Uralská. Lidem to zjednoduší cestu za prací do průmyslové zóny.
mzdy
15. 7. 2018 13:01 Mzdy v průmyslových podnicích v Libereckém kraji patří k nejvyšším v zemi. V prvním čtvrtletí vyplácely v průměru 32.550 Kč, přesto jim chybí lidé.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).