reklama

Tygři se už těší na čtvrtfinále CHL, změří síly s Curychem

8. 11. 2017
Skvělý úspěch! Bílí Tygři jako první tým v historii hokejové Ligy mistrů vyřadili dvojnásobné vítěze, Frölundu, dříve než ve finále. Díky tomu si premiérově zahrají čtvrtfinálovou fázi soutěže! Byla to tuhá bitva. Po domácí prohře 2:3 bylo vše otevřené, což se potvrdilo také v odvetném utkání na ledě švédského týmu.
Tygři se už těší na čtvrtfinále CHL, změří síly s Curychem
Foto: www.hcbilitygri.cz
Frölunda Indians
Bílí Tygři Liberec
4:6
(1:1, 1:0, 2:4 - 0:1)
 
Branky a nahrávky: 7. Widerström (Hjalmarsson, Stålberg), 32. Oloffson (Lasch, Almquist), 51. Grundström (Lundqvist, Lasch), 55. Lasch (Lundqvist, Grundström) – 19. Ševc (Bakoš, Krenželok), 44. Šmíd (Krenželok, Jašek), 49. Plutnar (Ordoš), 51. Vantuch (Ševc, Havlín), 60. Bakoš (Ševc, Jelínek), 62. Bulíř (Bakoš, Ševc) Rozhodčí: Nikolić, Vinnerborg – Pihlblad, Waldejer Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1570. Střely na branku: 44:22. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6.
Dvojnásobní šampioni Champions Hockey League si sice v domácím prostředí vytvořili převahu, ale díky neuvěřitelnému dramatickému závěru nakonec Tygři poslali utkání do prodloužení.

V něm během přesilové hry 4 na 3 poslal Martin Bakoš puk na pravé křídlo, kde se Michal Bulíř dlouho nerozmýšlel. Zamířil a hbitě poslal kotouč do horního rohu branky. Postupová radost mohla vypuknout, naopak Indiáni poprvé v CHL poznali hořkost vyřazení.

Tygři proti Lvům

Díky skvělému výkonu nyní mohou Bílí Tygři vyhlížet své čtvrtfinálové soupeře. Mezi osmi nejúspěšnějšími celky Evropy se mohou těšit na konfrontaci se švýcarským Zürich Lions. Celek z Curychu prošel ze skupiny H, kterou ovládl právě předchozí soupeř našeho týmu - Frölunda. Lvi posbírali 11 bodů za tři výhry, dvě prohry v prodloužení a jednu porážku.

V osmifinále vyřadili největší překvapení skupinové fáze soutěže, Nottingham Panthers. Panteři sice vzdorovali i v osmifinále, nicméně po úvodní prohře 1:3 ve Švýcarsku nezvládli ani domácí odvetu a se soutěží se rozloučili. Curyšské Lvy tak čeká další souboj s týmem kočkovitých šelem.

Čtvrtfinálový souboj se odehraje nejprve 5. či 6. prosince, odveta je pak na pořadu dne 12. prosince. Jak Curych, tak Liberec skončily ve svých skupinách na druhém místě, Lvi však získali o bod více, měli by tedy mít výhodu odvety na svém ledě. O konkrétních termínech a prodeji vstupenek na čtvrtfinále vás budeme včas informovat.

Martin Ševc: Postup? Obrovský úspěch pro celou organizaci!

Göteborg - Kapitán Martin Ševc byl s 4 body jedním z hlavních strůjců postupu přes švédskou Frölundu. Nyní věří, že se od skvělého výkonu podaří týmu odrazit. "Tenhle počin nám může dodat sebevědomí," hlasí zkušený bek.

Postupu přitom v úvodu předcházel drtivý tlak Frölundy. Bylo ti v tu chvíli těžko?
Nevyvíjelo se to pro nás moc dobře. Všude jsme byli o krok, možná dokonce o dva pomalejší. Naštěstí jsme dostali pouze jeden gól a v první přesilovce jsme srovnali. Třetinu jsme dohráli 1:1 a pak už se to zlepšovalo. Ve druhém dějství to z naší strany sice nebylo kdovíjak geniální, ale už jsme se trošku zvedali. Musím samozřejmě uznat kvalitu soupeře, která je neskutečná, ale bojovností a konečně také proměňováním šancí jsme se dostali zpět do hry a v prodloužení jsme využili přesilovku. Pro celou organizaci je to obrovský úspěch.

Věříš, že se v sezoně začíná štěstí přiklánět na vaši stranu?
Doufám v to. Není to jenom o štěstí, hlavně tomu jdeme také naproti. Už v několika posledních zápasech v lize jsme si vedli mnohem lépe, v Chomutově jsme dali čtyři branky a doma pět. Cpeme se do předbrankového prostoru, tlačíme se tam. Neříkám, že jsou to krásné góly, ale i takové branky platí. Musíme se posunout a třeba pak přijde čas i na krásné góly.

Může být postup přes jeden z nejlepších týmů Evropy důležitým impulsem k dalším dobrým výkonům?
Věřím, že ano. Teď nás čeká volno, ale tenhle počin nám může dodat obrovské sebevědomí. Musíme si to přenést do dalších zápasů.

Připsal sis hned čtyři kanadské body. To tě jistě také těší?
Těší mě to, ale není to to nejdůležitější. Jde o týmový výkon, nehrajeme přeci tenis. Myslím si, že jsme podali skělý kolektivní výkon. A kanadské body... Hraju přesilovky, které jsme dnes hned třikrát využili, takže bych je sbírat měl. Je to zásluhou celé naší pětky.

Kdy se vlastně podle tebe zápas lámal?
Rozhodlo to, že jsme přežili první třetinu. Teprve jsme se rozkoukávali a byli pod tlakem, ale přesto skončila remízou. Tak to v hokeji je. V této sezoně se nám už několikrát stalo, že jsme soupeře přehráli, ale místo toho jsme inkasovali. Teď to bylo naopak.

Co je nyní v Lize mistrů vaším cílem?
Uvidíme. Od záčátku jsme říkali, že chceme hlavně postoupit ze skupiny a pak už půjdeme zápas od zápasu. Teď nás čeká Curych, jsme ve fázi, kdy se nedá mezi soupeři vybírat. Ale naším cílem bude samozřejmě postoupit!

www.hcbilitygri.cz
referendum
18. 9. 2018 11:05 Liberec podá kasační stížnost na postup soudu, který rozhodl o konání referenda spolu s komunálními volbami. Stížnost asi neovlivní termín hlasování.
cyklojízda
18. 9. 2018 06:36 Sdružení Český ráj zve všechny cyklisty na letošní cyklojízdu, která se uskuteční v rámci Týdne mobility v sobotu 22. září od 10.00 hodin v úseku Líšný – Železný Brod. Více ZDE.
hejtman
18. 9. 2018 06:28 Pravidelný seriál výjezdů Martina Půty do obcí Libereckého kraje se po prázdninách vrací. Ve středu 19. září zavítá hejtman do Vratislavic nad Nisou.
pomník
17. 9. 2018 18:05 V Hrádku n. N. odhalili pomník Rudolfu Zárybnickému. Jde o jeden z tragických příběhů, jež se odehrály v pohraničí před podepsáním mnichovské dohody.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).