reklama

www.sport.cz: Sparta vykoupila Jablonec, má Lischku i Hanouska

7. 1. 2019
ČT24 a další celostátní média krátce po poledni uvedla, že fotbalový Jablonec řeší na začátku zimní přípravy nečekanou situaci. Fotbalová Sparta se po zpackaném podzimu snaží posílit. Nakupovat se rozhodla v Jablonci, z kterého si bere hned dva obránce jeho základní sestavy. Na Letnou přestoupil levý bek Matěj Hanousek a stoper David Lischka, napsal mj. www.sport.cz.
www.sport.cz: Sparta vykoupila Jablonec, má Lischku i Hanouska
Archivní foto: Artur Irma
„Nabídka Sparty byla ekonomicky nadstandardní a navíc jsme také uplatnili opci na Davida Hovorku, který se brzy stane naším hráčem," prozradil šéf sportovnímu portálu severočeského klubu Miroslav Pelta. Podle informací Sport.cz přesahuje přestupová částka za každého hráče třicet milionů korun.
 

„Vím, že je složité, když odejdou hráči ze základní sestavy, ale jsme připraveni tyto odchody nahradit. Jak z aktuálního kádru, tak i doplněním dalších hráčů. Davidovi s Matějem děkuji za výkony v Jablonci a přejeme jim hodně štěstí v další kariéře," komentuje velkou transakci pro www.sport.cz Miroslav Pelta. Sparta potvrzuje, že kluby jsou na přestupech domluvené. Teď se na Letné jedná s hráči o jejich smlouvách. Příchod nových posil by měl být zpečetěn ještě dnes.

Matěj Hanousek patřil na podzim k nejvytěžovanějším hráčům Severočechů, když v domácí i Evropské lize nechyběl na levé straně ani jednou v základní sestavě týmu Petra Rady a prakticky odehrál všechny minuty. Pro zelenobílý tým jde už o třetí citelný zásah do podzimní základní sestavy. Už v prosinci odešel do Slavie Lukáš Masopust.

„Hráli jsme Evropskou ligu a o hráče byl zájem, což se dalo čekat. Zatím odešli tři hráči základní sestavy, což je podle mě dost na to, že máme před jarní částí krátkou přípravu. Musíme se s tím vyrovnat. Trenéři se tím sice dostávají na tenký led, ale to je život," je smířený s oslabením jablonecký trenér Petr Rada.

Ve hře je však navíc odchod špílmachra Michala Trávníka. „Pokud by měl ještě někdo odejít, tak pak během tohoto nebo ještě příštího týdne. Pak bych s tím už nesouhlasil, protože doba na posílení by už byla hodně krátká," uzavřel Rada na startu přípravy na jarní část.

www.sport.cz, lo
mýdlový princ
21. 1. 2019 17:06 V sobotu 26. ledna se koná v Home Credit Areně unikátní muzikál s hity Václava Neckáře Mýdlový princ. Začátek je v 19:00 hodin.
jablonec
21. 1. 2019 16:03 Jablonec nad Nisou rozdělí na dotacích na podporu sociálních služeb, vzdělávání, kultury a sportu přes 11 mil.Kč. Nejvíc peněz je pro sociální služby.
bezdomovci
21. 1. 2019 12:04 Když nestačí lůžka, nabízejí centra Naděje v Jablonci nad Nisou a Liberci v mrazivých dnech bezdomovcům na přenocování alespoň "horké židle".
fotbal
21. 1. 2019 11:04 S fotbalisty Liberce neodcestoval na soustředění konžský útočník Elvis Mashike Sukisa, který míří zpět do Českých Budějovic na půlroční hostování.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).