reklama

Nový Bor opět chystá masopust v duchu brazilského karnevalu

3. 2. 2019
Brazilské rytmy již potřinácté rozproudí Nový Bor. Od 8. do 9. února se můžeme těšit na bubeníky Miloše Vacíka Tam Tam Batucadu spolu s brazilskými tanečnicemi, na fotografické výstavy, film, pestrobarevné kostýmy, temperamentní rytmy, masopustní dobroty a speciality brazilské kuchyně.
Nový Bor opět chystá masopust v duchu brazilského karnevalu
archivní foto

Dvoudenní program zahájí v Městském kině v Novém Boru páteční vernisáž výstavy fotografií geologa Ondřeje Prosického „Tropickou přírodou“ a Filipa Vonky „Brazílie“. Spisovatel Pavel Šembera představí svou novou knihu Obchodníkem po Latinské Americe. Letošním hudebním hostem bude brazilský rodák Devanil dos Santos, který si zahraje spolu s bubeníky Tam Tam Batucadou a chybět nebude ani brazilská tanečnice Viviane.

Labužníci si užijí ochutnávku brazilských specialit, například pravé brazilské kávy, Ballantines whiskey s příměsí kůry z brazilských limetek, míchaný nápoj Caipirinha, povzbuzující čaj Yerba maté s kůrou stromu Muira Puama, sýrové bochánky Pao di queijo či kukuřičný zákusek Bolo di milho podle Ricarda Hoineffa.

Od 20 hodin budou moci diváci zhlédnout dokumentární film Batalives: Baťovské životy. Nejzajímavějším hrdinou snímku je mladík z brazilského města Bataypora. Ten se zamiloval do České republiky a chce se sem odstěhovat, pochopit naši kulturu, vidět sníh a líbat se s blondýnkami. Po skončení projekce proběhne beseda s hostem.

Dvoudenní oslavy vyvrcholí karnevalovým průvodem městem. Sobota 9. února bude již tradičně patřit fantazii, pestrým kostýmům, kejklířům a recesistům. Každý, kdo má chuť se přidat k průvodu masek, je vítán. Sraz je ve 13:30 hodin u městského kina, odkud vyjde průvod v čele s Milošem Vacíkem a jeho bubeníky Tam Tam Batucady, krásnou brazilskou tanečnicí, klubem otužilců, Novoborskými mažoretkami, tanečním souborem Boráček, DDM Smetanka, Kejklíři Vagabundus Colective, historickými lyžníky, klubu Volejbalistů, Zumbou a dalšími. Na náměstí Míru dorazí kolem 14. hodiny.

Kromě hudební produkce a tanečních vystoupení mohou návštěvníci na náměstí sledovat i recesistické závody na historických lyžích, které pořádá SKI Polevsko. Máte-li doma staré „práskačky“, neváhejte a přijďte si zazávodit. Hodnotí se nejen rychlost, ale i styl a švihácký ohoz. Soutěžit se bude o hodnotné ceny ze sklářské firmy Glassbor. Požitkáři si nenechají určitě ujít některou z masopustních a zabíjačkových dobrot, které provoní náměstí. Účast přislíbila brazilská restaurace Ambix bar, kde budou k dostání vybrané lahůdky.

Ilona Rejholcová, Kultura Nový Bor, s.r.o.
tibet
21. 2. 2019 17:05 Jablonec nad Nisou po třech letech znovu vyvěsí vlajku pro Tibet. V Libereckém kraji se zatím ke kampani kromě kraje připojilo 39 měst a obcí.
jablonec
21. 2. 2019 16:05 Jablonec nad Nisou plánuje letos rekordní výdaje 1,26 miliardy Kč, příjmy budou o 270 milionů nižší. Do investic letos půjde více než 370 mil. Kč.
fotbal
21. 2. 2019 14:03 Fotbalisty Liberce posílili krátce před koncem přestupního období šestadvacetiletý brankář Milan Knobloch a o čtyři roky mladší útočník Ju Kang-hjon.
top
21. 2. 2019 11:05 TOP 09 v Libereckém kraji zvolila nové vedení. Krajským předsedou je Martin Chroust, v čele organizace vystřídal válečného veterána Františka Gábora.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).