reklama
Informační servis
Pro kamiony se uzavřela silnice do Polska přes Harrachov
14. 12. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Pro nákladní auta nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů je od půlnoci uzavřená silnice 10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem. Důvodem je očekávané intenzivní sněžení, řekl večer ČTK Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK, která...
Frýdlant připravuje s Libereckým krajem obnovu Kodešovy ulice
14. 12. 2017 Město Frýdlant ve spolupráci s Libereckým krajem připravuje rekonstrukci Kodešovy ulice, která je součástí krajské silnice třetí třídy na Višňovou. Frekventovaná komunikace je ve špatném stavu a radnice o její obnovu léta usiluje. Na její rekonstrukci by se měla podílet také Frýdlantská vodárenská společnost. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by rekonstrukce Kodešovy ulice začít v roce 2020, řekl ČTK frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS). Náklady se...
Liberecká nemocnice chce nové pracoviště k diagnostice nádorů
14. 12. 2017 Krajská nemocnice Liberec chce do roku 2020 vybudovat nové pracoviště, které jí pomůže při diagnostice nádorových onemocnění. Takzvané PET centrum zatím nemá a pacienti na specializované vyšetření musí jezdit 100 kilometrů do Prahy, Ústí nad Labem či Hradce Králové. Novináře o tom informoval lékařský ředitel nemocnice Richard Lukáš.
Je to neskutečné, radoval se ze semifinále LM liberecký Bakoš
14. 12. 2017 Slovenský útočník Martin Bakoš se trefil při každém startu v této sezoně Ligy mistrů a má výrazný podíl na historickém postupu hokejistů Liberce do semifinále. V úterý na ledě Curychu v odvetě čtvrtfinále zaznamenal rozhodující trefu v rozstřelu při výhře 2:0 po samostatných nájezdech a Bílí Tygři díky němu postoupili i po domácí porážce 0:1. Teď se mohou těšit na soupeře ze základní skupiny Växjö.
Hejničtí psovodi předvedli svoji práci klientům Jedličkova ústavu
13. 12. 2017 Tělocvična Jedličkova ústavu v Liberci hostila v pondělí 11. prosince psovody jednotky sboru dobrovolných hasičů z Hejnic. Zájemcům z řad klientů a zaměstnanců ústavu představili svou činnost a své chlupaté spolupracovníky.
Řidič za jízdy usnul, vyjel ze silnice a přetočil se přes střechu
13. 12. 2017 V sobotu 9. prosince se krátce před polednem stala na silnici první třídy číslo deset v katastru Železného Brodu dopravní nehoda. Řidič s vozidlem Peugeot jel ve směru od Turnova do Železného Brodu, kde se nevěnoval řízení, při řízení usnul, vyjel vlevo mimo komunikaci na zídku proti sesuvu půdy, přetočil se přes střechu a skončil na kolech opět na silnici.
Kraj odmění žáky za znalosti o internetové bezpečnosti
13. 12. 2017 Liberecký kraj ocení letošní vítěze online kvízů s tematikou internetové bezpečnosti, které byly jednou z částí projektu „Kraje pro bezpečný internet“. Hodnotné ceny úspěšným žákům základních a středních kol předají hejtman Martin Půta a zástupce firmy Microsoft v pondělí 18. prosince ve 13:00 hodin v zasedací místnosti ve 3. patře krajského úřadu.
Liberecká iQLANDIA nabízí originální vánoční Živák
13. 12. 2017 V Planetáriu liberecké iQLANDIE opět startuje tolik oblíbený vánoční Živák „Jež(íš)kovy voči“. Ten zde na vlastní oči můžete zkouknout před každým filmem od 16. do 26. prosince, a věřte, je na co se těšit. V zábavném, živě komentovaném pořadu se totiž místní planetárníci zaměří na hlavní představitele českých a amerických Vánoc a vědecky je porovnají. Kdo si tak z pomyslného badatelského ringu odnese body, a kdo schytá pořádné K. O.?...
Zdravotníky v České lípě hlídají  nová bezpečností tlačítka
13. 12. 2017 Českolipská nemocnice ke konci roku spustila nový systém bezpečnostních opatření. Na všech odděleních nemocnice, lůžkových i nelůžkových, v ambulancích, na chodbách a dalších frekventovaných místech jsou nově instalována bezpečnostní tlačítka. Ta slouží v případě vážného ohrožení k okamžitému napojení na pult centrální ochrany a bezprostřednímu výjezdu bezpečnostní agentury nemocnice. Ta bude v areálu maximálně do 5 minut od podání...
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
prosinec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).