reklama
Informační servis
Multimediální sál Krajského úřadu znovu ožil Velikonočními trhy
22. 3. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Ručně malované kraslice, kuřátka uháčkovaná z vlny, ptáčci z nejrůznějších materiálů, pomlázka a další symboly Velikonoc zaplnily ve středu 21. března multimediální sál Krajského úřadu Libereckého kraje. Své výrobky zde vystavovali a prodávali...
Sport Park Liberec v sobotu čeká rekordní nápor diváků a sportovců
21. 3. 2018 Tuto sobotu 24. března čeká Sport Park Liberec i Home Credit Arenu zkouška ohněm. V jeden den v moderním komplexu bude probíhat několik velkých akcí najednou. Na venkovních plochách budou Liberecké Všeho Trhy, ve stejném čase se zahájí i rozhodující utkání Bílých Tygrů o semifinále hokejové extraligy, stejně  tak Pohárové závody ve skocích na trampolínách, celostátní  turnaj  hokejových přípravek a večerní očekávaný souboj Night off Warriors...
V Chotyni dnes v noci hořelo v domě s pečovatelskou službou
21. 3. 2018 Dnes krátce před půl čtvrtou hodinou ráno přijali policisté na operační středisko z tísňové linky 112 oznámení o požáru v domě s pečovatelskou službou v Chotyni. Na místo kromě hasičů a lékařů vyjela i hlídka z obvodního oddělení Hrádek nad Nisou. Hrádečtí policisté evakuovali z domu přes dvě desítky osob. Jeden z policistů se při záchraně seniorky z pokoje sám nadýchal kouře.
Malí podnikatelé se představili na jarmarku v centru Jablonce
21. 3. 2018 Jablonecké děti se jako první v kraji zapojily do vzdělávacího programu Abeceda peněz. Jejich výuka finanční gramotnosti vyvrcholila v úterý, kdy se malí podnikatelé představili na veřejném jarmarku v centru města. Výrobou a prodejem velikonočního zboží i pečených dobrot, ale i hudebním vystoupením, se pokusili vydělat své první peníze.
Nehod i zraněných v kraji ubylo, obětí bylo stejně jako loni
21. 3. 2018 Do konce února vyšetřovala Policie ČR v Libereckém kraji celkem 616 dopravních nehod, dvě osoby při nich přišly o život, dalších šest bylo zraněno těžce a 112 lehce. „Meziročně bylo nehod o 103 méně, rovněž tak se snížil počet lehce zraněných, a to o 30. Mrtvých i těžce zraněných bylo stejně,“ uvádí Vlasta Suchánková, vedoucí oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství PČR Libereckého kraje.
Vstupenky na 6. čtvrtfinále jsou v prodeji od středečního rána
21. 3. 2018 Série s Hradcem Králové se ještě jednou vrátí do Home Credit Areny. Nenechte si utkání 6. čtvrtfinále ujít! Prodej vstupenek startuje už ve středu v 7:00 předprodejem pro majitele permanentních vstupenek, v pátek na něj naváže volný prodej!
Hrad Trosky láká na Čertovu mřížku i na robota Čendu
21. 3. 2018 Hrad Trosky v Českém ráji bude v této sezoně lákat na únikovou hru nazvanou Čertova mřížka. Roli průvodce po šifrovaných stezkách a místech bude zastávat robot Čenda. Hra bude spuštěna zřejmě už během května, řekl ČTK kastelán Lubomír Martínek mladší. Trosky jsou nejnavštěvovanějším hradem v Libereckém kraji. Na zříceninu nedaleko Turnova vyšlo loni přes 112.000 turistů.
Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky
21. 3. 2018 Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo“ z galerií a muzeí v České republice. Dochází k tomu údajně mimo jiné i díky záměně inventárních čísel u kusů zapůjčených do kanceláří čelných představitelů krajů. Zápůjčky uměleckých děl z Oblastní galerie Liberec Libereckému kraji však probíhají standardním způsobem, a stejně jako v jiných případech je tento vztah smluvně podložen.
Liberecký Roman Will byl po čistém kontu vděčný spoluhráčům
21. 3. 2018 Brankář libereckých hokejistů Roman Will vyzdvihl po výhře Bílých Tygrů ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání extraligy nad Hradcem Králové 3:0 týmový výkon. Sám se pod vítězství podepsal 21 úspěšnými zákroky a prvním čistým kontem v letošním play off. Severočeši i díky pětadvacetileté opoře v brankovišti zvládli i druhý domácí duel a vyrovnali sérii na 2:2 na zápasy.
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).