reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 27. červen 2017
Svátek má: Den památky obětí komunistického režimu, Ladislav
Informační servis
V gangu „hluchoněmých“ podvodníků je i žena
26. 6. 2017 Strážníci městské policie v České Lípě zadrželi další členku skupiny cizinců, kteří po celé České republice vybírají od důvěřivých občanů příspěvky na hluchoněmé. A protože by každý okamžitě poznal, že přijeli z ciziny, vydávají se sami za takto...
Pro návštěvníky Liberce a Jablonce je nová mapa Direction
26. 6. 2017 Na světě je třetí díl unikátní mapy Directon. Mapuje místa zajímavá pro dospělé návštěvníky – turisty. Která místa to jsou, o tom jste rozhodli možná i vy. Každý, kdo cestuje, ví, že lepší než rada z oficiálního průvodce je dobrý tip od místních obyvatel. A právě to je smyslem série map Direction – zprostředkovat turistům osobní zkušenosti a zážitky nebo jim pomoci objevit místa, o kterých se nikde ani nepíše.
Tragický víkend se dvěma mrtvými a dvěma popálenými
26. 6. 2017 Poslední předprázdninový víkend byl nejen na silnicích Libereckého kraje kritický. V sobotu na Českolipku zemřel za řidítky svého stroje motocyklista, o pár hodin později nepřežil pád z elektrokola na Jablonecku cyklista. V neděli u hodkovického letiště spadlo historické letadlo. O všech událostech jsme aktuálně informovali, zde jsou aktualizace:
Dopravu v Libereckém kraji komplikují rekonstrukce silnic
26. 6. 2017 Dopravu v Libereckém kraji komplikují rekonstrukce komunikací. Jen Liberecký kraj má letos v plánu zrekonstruovat 69 úseků dohromady za 807 milionů korun. Pracuje se ale i na státních silnicích první třídy a dopravu v městech a obcích komplikují rekonstrukce vodovodů a kanalizací, zjistila ČTK.
Liberec chce opravit pomníky na vojenském hřbitově
26. 6. 2017 S restaurováním pomníků na Vojenském hřbitově v Ruprechticích chce začít v příštím roce město Liberec. Radnice nechala vypracovat posudek, který stav areálu hřbitova a všech pomníků a sousoší zhodnotil. Současný stav si vyžádá odborný zásah a náklady ve výši cca 406 tisíc korun.
U Hodkovic spadl historický Piper J-4 vyrobený v roce 1944
25. 6. 2017 Dnes ve 14:00 hodin přijalo operační středisko hasičů informaci o nehodě a požáru sportovního letounu (Piper) v Hodkovicích nad Mohelkou. Na místo byly vyslány 4 jednotky hasičů. Jako první na místo dorazili hodkovičtí dobrovolní hasiči, kteří ihned začali s hasebními pracemi.
Využití předkupního práva na permanentky se počítá na hodiny
25. 6. 2017 Už více než čtyři týdny si můžete zajistit své místo v Home Credit Areně na domácích zápasech Bílých Tygrů v sezoně 2017/18! Zejména majitelé permanentek z předchozího ročníku by neměli otálet, předkupní právo jim vyprší 30. června! Pokud jste si tedy dosud nezajistili svou permanentku, rozhodně neváhejte.
V Jenišovicích cyklista spadl z elektrokola, na místě zemřel
25. 6. 2017 Policisté vyšetřují pád 57letého cyklisty na silnici v Jenišovicích. V sobotu 24. června kolem 23. hodiny přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje od zdravotnické záchranné služby informaci o tom, že jejich sanita vyjíždí do Jenišovic do ulice U Rokle 40, kde se na silnici nachází cyklista bez známek života.
Liberec chystá na léto prohlídky i zábavu na náměstí s pláží
25. 6. 2017 Liberec chystá na letní prázdniny prohlídky a takřka každodenní program na náměstí u radnice. Stejně jako loni i letos bude na náměstí písečná pláž s palmami, lehátky a barem, uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová. Pláž loni vyvolala rozporuplné reakce, kritici ji posměšně nazývali pískoviště, podle radnice ale převažovaly kladné ohlasy. "Smyslem pláže na náměstí není suplovat skutečnou pláž někde u vody, ale zpestřit kulturní program a...
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
Bydlim na frantaku a vydeseny jsem teda byl kdyz vim co se tam vyrabi a z ceho.
Plameny děsí okolí? Tak to je novácky přehnané. Požár byl ukázkově...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).