reklama
Jablonec nad Nisou
Jablonecká energetická míří do Liberce s cenou 430 Kč za GJ
21. 2. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Jablonecká energetická rozšířila své služby do sousedního Liberce. Do správy převzala plynové kotelny v prvních bytových domech. Za gigajoule tepla tam odběratelům účtuje včetně DPH kolem 430 korun. Majitelům objektů s vlastní plynovou kotelnou nejen v...
V Lib. kraji je nejlepším místem k podnikání opět Jablonec n.N.
19. 2. 2018 Nejlepším místem pro podnikání v Libereckém kraji je opět Jablonec nad Nisou. Město obhájilo loňské prvenství. Jablonec obsadil první místo v obou hlavních oblastech hodnocení, jak v podnikatelském prostředí, tak v přístupu veřejné správy, sdělil ČTK za organizátory David Pavlát. Na druhém místě skončil podle výzkumu, který zpracovala agentura Datank, stejně jako loni Železný Brod. Třetí je krajské město Liberec. Podnikatelský potenciál 205 měst a...
Nový nemocniční pavilon se v Jablonci začne stavět na jaře
18. 2. 2018 Nový pavilon intenzivní péče v městské nemocnici v Jablonci nad Nisou se začne stavět letos na jaře. Výstavba bude stát přes 150 milionů korun a potrvá dva roky. Novinářům to řekl náměstek primátora Miloš Vele (ODS). O zakázku podle něj usilovaly čtyři firmy, nejlepší nabídku dala společnost Metrostav. "Příští týden bychom měli podepsat smlouvu, pokud se někdo neodvolá," dodal Vele.
 Jablonec nad Nisou počítá s rekordními výdaji 1,195 miliardy
16. 2. 2018 Jablonec nad Nisou počítá letos s rekordními výdaji 1,195 miliardy korun. Příjmy budou o 281 milionů korun nižší. Schodek bude kryt zůstatkem na účtech a fondech města, řekl ČTK náměstek primátora Miloš Vele (ODS), který rozpočet zastupitelstvu předkládal. Jablonec tradičně zahájil letošní rok s rozpočtovým provizoriem, město tímto způsobem hospodaří už více než 20 let. Loni hospodařil s rozpočtem 860 milionů korun, investice dosáhly 108 milionů.
Podobu dopravního terminálu vybere Jablonec z devíti návrhů
15. 2. 2018 Podobu nového dopravního terminálu v Kamenné ulici bude Jablonec nad Nisou vybírat z devíti návrhů. Architektonickou soutěž na řešení prostoru v blízkosti centra města radnice vyhlásila loni v září. Ke každému z došlých návrhů teď musí znalci zpracovat odborné posudky, které porota dostane na konci února. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Terminál chce radnice stavět v letech 2020 až 2022, náklady odhaduje na 150 až 200 milionů Kč.
Soud zamítl všechny návrhy na neplatnost referenda v Jablonci
13. 2. 2018 Krajský soud v Liberci zamítl všechny stížnosti na platnost referenda o výherních automatech v Jablonci nad Nisou. Zabýval se pěti návrhy. Jeden odmítl, protože byl podán pozdě. Zbývající čtyři návrhy neshledal jako důvodné a zamítl je. Proti rozhodnutí soudu lze podat do dvou týdnů od doručení kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.
V Bedřichově volební výsledek vytvořily jen jedničky a osmičky
29. 1. 2018 Neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše volilo v jizerskohorském Bedřichově 81,18 procenta lidí, kteří přišli v pátek nebo v sobotu k urnám. Jeho protivníka a pozdějšího vítěze volby Miloše Zemana preferovalo jen 18,81%. Rekordní byla i účast. Druhého kola se zúčastnilo 93,06% voličů. Vysoké procento z prvního kola tak narostlo o dalších necelých pět procent.
Kokonínská čistička, kvůli níž se konalo i referendum, nebude
19. 1. 2018 Čistírna odpadních vod v Jablonci - Kokoníně se stavět nebude. Plánovanou výstavbu léta kritizovali místní obyvatelé, a dokonce se kvůli tomu před šesti lety konalo referendum o odtržení této čtvrti od Jablonce. Město se nakonec se Severočeskou vodárenskou společností (SVS) dohodlo na vybudování kanalizace a stoky, která tuto část Jablonce napojí na čistírnu odpadních vod v nedalekém Rychnově a umožní další rozvoj lokality. Smlouvu o spolupráci s SVS...
Referendum hazard nevymýtí, casina v Jablonci zůstanou
14. 1. 2018 Pro zrušení výherních automatů hlasovalo v Jablonci nad Nisou 87,95 procenta účastníků místního referenda. Úplný konec hazardu by to ale znamenat nemělo, kasina zůstanou. Do hlasování se ve druhém největším městě v Libereckém kraji zapojilo 39,37 procenta oprávněných lidí. Zhruba třetina těch, kdo šli k prezidentským volbám, se tak do referenda nezapojila, řekla ČTK mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová. Je to už třetí referendum, které se...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Každému se základními znalostmi fyziky a technickým myšlením musí...
Škoda, že Korytář prodal město teplárně na 10 let. Škoda.
Kdyz se to umi, tak to jde. Vzpominam ze i v jbc meli teplarnu a czt a spoust...
Měli byste sem zase dát tu fotku s tím krásným zadkem, co byla u...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
únor
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).