reklama
Jablonec nad Nisou
Jablonec tradičně zahájí nový rok s rozpočtovým provizoriem
15. 12. 2017 Jablonec nad Nisou zahájí rok 2018 jako tradičně s rozpočtovým provizoriem, rozhodli o tom jablonečtí zastupitelé. V lednu bude zastupitelstvo rozhodovat o investičních akcích, o samotném rozpočtu se bude jednat až v únoru. Tento postup město uplatňuje už více než 20 let a...
Po letech smrků bude stát před jabloneckou radnicí jedle
27. 11. 2017 Jablonec bude mít letos zbrusu novou vánoční výzdobu. Nově osvětlená bude radnice i sloupy veřejného osvětlení na pěší zóně, nová světýlka dostane i vánoční strom. Vánoční strom se bude na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou instalovat v pondělí 27. listopadu.
Totálně zdevastované sídlo pánského spolku Schlaraffia v Jablonci se přestěhuje
21. 11. 2017 Bývalé sídlo pánského spolku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou se bude stěhovat. Společnost Royal Castle development, která ho koupila, chce zdevastovaný zámeček rozebrat kámen po kameni a znovu postavit na jiném místě ve městě. Historickou budovu hodlá firma obnovit a zpřístupnit turistům. Bude místem pro expozici o spolku Schlaraffia, restauraci a pravděpodobně tam vznikne i minipivovar, řekla ČTK jednatelka společnosti Natalija Makovniková.
Šámalova chata začala hořet od kotle, škoda je za milion Kč
19. 11. 2017 Po pátečním požáru oblíbené Šámalovy chaty v Bedřichově v Jizerských horách zůstaly škody za milion korun. Oheň vypukl v technické místnosti s kotlem a saunou. Jen díky rychlému zásahu hasičů se nerozšířil na ubytovací část objektu. Uchráněn tak byl majetek za 25 milionů korun. Příčinou požáru je zřejmě nevhodně řešený odvod spalin z kotelny, řekla dnes ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková. Hasiči...
Aktivisté chtějí zakázat jenom automaty, ostatní hazard nevadí
20. 10. 2017 O budoucnosti výherních automatů v Jablonci nad Nisou rozhodne referendum. Uskuteční se v době prvního kola prezidentských voleb 12. a 13. ledna příštího roku. Rozhodli o tom včera zastupitelé v Jablonci nad Nisou. Žádný konec hazardu ve městě ale referendum nepřinese.
Tendr na nemocniční pavilon v Jablonci se musí zopakovat
20. 10. 2017 Jablonec nad Nisou musí znovu vypsat soutěž na výstavbu nového pavilonu intenzivní péče v areálu městské nemocnice. Rozhodli o tom zastupitelé. Zakázku na stavbu získala už loni v soutěži firma Metrostav, do konce září ale stavbu nezahájila, žádala víc peněz. Smlouva nezahájením stavby skončila a radnice připravuje nové výběrové řízení. Vypsat by ho měla počátkem listopadu.
Podpisů pro konání referenda o hazardu v Jablonci je dostatek
7. 10. 2017 Návrhem na konání referenda o zákazu výherních automatů v Jablonci nad Nisou se budou městští zastupitelé zabývat za dva týdny, ve čtvrtek 19. října. Magistrát kontrolou zjistil, že pod peticí je dostatek podpisů. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Markéta Hozová. Organizátoři referenda požadují úplný zákaz pro všechny druhy hracích automatů na území pětačtyřicetitisícového města. Na radnici přinesli 500 podepsaných archů a uváděli, že...
Jablonec a Č. Lípa zvažují založení vlastních dopravních podniků
25. 9. 2017 Jablonec nad Nisou zvažuje založení vlastního dopravního podniku. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými 0,38 procenta akcií. Smlouva s podnikem na zajištění dopravy ale končí v roce 2019 a Jablonec nemá podle právníků možnost ji obnovit. Město tak bude muset na zajištění dopravy vyhlásit veřejnou soutěž, nebo si založit vlastní podnik, řekl...
Jablonec vyhlásil architektonickou dvoukolovou soutěž na terminál
20. 9. 2017 Jablonec vyhlásil architektonickou soutěž na podobu dopravního terminálu s parkovištěm v Kamenné ulici. Návrhy je možné podávat letos do 8. prosince. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Terminál s parkovištěm pro zhruba 200 vozů a bezbariérovým propojením s vlakovou zastávkou chce radnice stavět v letech 2020 až 2022. Náklady na stavbu město odhaduje na 150 až 200 milionů korun, většina z toho by se měla zaplatit z evropské dotace.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
chata je tam nova..., ale jestli je uz v provozu nevim, ceka se prave az na...
Myslím, že informace, kam se ten trpaslík přestěhuje je dost podstatná
Máte pravdu, nebyl jsem tam roky, naposledy když tam stála ruina staré...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
prosinec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).