reklama
Jablonec nad Nisou
V Jablonci začne demolice dvou domů na Ostrém rohu
15. 8. 2017 V Jablonci nad Nisou začne ještě v tomto týdnu demolice dvou domů na nepřehledné křižovatce Ostrý roh. Na jejím místě by příští rok měla vzniknout okružní křižovatka, kterou plánuje Krajská správa silnic Libereckého kraje. Na demolici získal Jablonec milionovou dotaci z...
O dostavbu muzea v Jablonci za 60 milionů neměly firmy zájem
12. 8. 2017 Do soutěže na vybudování přístavby muzea v Jablonci nad Nisou za 60 milionů korun se nikdo nepřihlásil. Muzeum musí výběrové řízení vypsat znova, což oddálí zahájení výstavby o několik měsíců. "Chtěli bychom začít stavět ještě letos," řekla ČTK ředitelka muzea Milada Valečková. Výstavba měla začít původně v září, v té době se ale budou teprve vyhodnocovat nabídky.
Jablotron miliardáře Dalibora Dědka projevil zájem o areál bývalé porodnice v Jablonci
11. 8. 2017 Jablonecký výrobce zabezpečení Jablotron, který patří do podnikatelského impéria miliardáře Dalibora Dědka, uvažuje o koupi areálu bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou. Rozhodnout by se měl do konce letošního roku. Vyplývá to z dohody o spolupráci, kterou schválilo jablonecké zastupitelstvo. Dohodu by měl podepsat Jablotron, město a Liberecký kraj, kterému nevyužívaný objekt v Turnovské ulici patří.
Radniční věž v Jablonci zůstane i letos pro turisty uzavřená
5. 6. 2017 Věž radnice v Jablonci nad Nisou patří k oblíbeným vyhlídkovým místům. Letos v létě se však kvůli opravám fasády pro návštěvníky neotevře. Práce zde pokračují již druhým rokem. Sezónní informační servis v přízemí radnice bude i přesto turistům plně k dispozici. S teplejším počasím přichází do Jablonce nad Nisou více turistů. Pro zvýšení jejich komfortu otevírá od 1. června Jablonecké kulturní a informační centrum, sídlící v Domě...
Mincovna vydává investičního Českého lva za 1,098 milionu
23. 5. 2017 Jablonecká společnost Česká mincovna nově nabízí kilogramovou investiční zlatou minci Český lev za 1,098 milionu korun. Firma to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. Podle mincovny taková mince na českém trhu zatím chyběla. Má se zařadit k zahraničním investičním mincím, jako je American Eagle nebo Wiener Philharmoniker. Česká mincovna vyrábí oběžné mince pro Českou národní banku i pamětní mince či zlaté investiční slitky.
Výstavba sportovního areálu Jablonec vyjde na 18 milionů
23. 5. 2017 Na zanedbaném pozemku v Sokolí ulici v Jablonci nad Nisou postaví město sportovní areál za 18 milionů korun. Sloužit bude nedaleké základní škole v ulici 5. května i dětem v mateřské škole Lovecká, ale také obecně veřejnosti, protože v této lokalitě zatím sportoviště chybí, řekla ČTK mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová. Práce potrvají dva roky.
Rýnovická věznice se přes víkend stala atrakcí, mediální blamáž roku pokračuje
22. 5. 2017 Málokterý mediální výstup je o tom, že se nic nestalo. Výjimku tvoří zpráva o nepropuštění vězně Jiřího Kájinka z rýnovické věznice. Po celý víkend, už od čtvrtka, před ní hlídkovali novináři se zadáním zachytit jeho první kroky na svobodě. Kájinek se odchodu z věznice zatím nedočkal, protože prezident Miloš Zeman, který mu milost veřejně slíbil, držel víkend. Stejně tak příslušné soudy. Mediální blamáž roku se tak přehoupla do dalšího...
Jablonec nad Nisou hospodařil loni s přebytkem 98 milionů Kč
19. 5. 2017 Loňské hospodaření Jablonce nad Nisou skončilo přebytkem 98 milionů korun. O rok dříve bylo druhé největší město v Libereckém kraji v deficitu bezmála 42 milionů korun, to bylo ale zaviněno pozdním proplacením dotací. Příjmy Jablonce přesáhly loni 842 milionů korun, výdaje byly 744 milionů. Na jednání zastupitelstva o tom informovala vedoucí odboru ekonomiky magistrátu Renata Vítová.
Šéf Fotbalové asociace Pelta je ve vazbě. Jen jsem lobboval, tvrdí
5. 5. 2017 AKTUALIZOVÁNO: V noci na pátek ČTK vydala zprávu, že žalobci navrhli vazbu i pro předsedu Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu v souvislosti s vyšetřováním dotací z ministerstva školství na sport. Oznámila to v prohlášení fotbalová asociace, která bude situaci řešit na mimořádném zasedání výkonného výboru v pondělí 8. května.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kde jsou ty doby, kdy platy v podnikatelské sféře, která tvoří HDP...
Taky si myslim ze to nekdo spatne spocital a nikdo se do ceny nevejde. Doby...
"většina firem je na dovolených" - to si snad děláte srandu,ne? Pes bude...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).