reklama
Jablonec nad Nisou
Koalice ANO chce v Jablonci n. N. zachovat kontinuitu, radniční zemětřesení nechystá
16. 10. 2018 Nová radniční koalice v Jablonci nad Nisou, vedená hnutím ANO, jež ve volbách skončilo druhé, chce na radnici zachovat kontinuitu. Koalice vznikla koncem minulého týdne, tvoří ji ANO, Piráti, uskupení Společně pro Jablonec a připojil se i jeden ze dvou zastupitelů za Novou...
J. Zeman z ODS svůj senátoský mandát obhájil, získal 56,42%
14. 10. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Senátorské křeslo za Jablonec obhájil dosavadní senátor Jaroslav Zeman (ODS). V druhém kole senátních voleb porazil právničku Michaelu Tejmlovou (Senátor 21) se ziskem 56,42 procenta hlasů. K volbám ve druhém kole přišlo 19,53 procenta voličů. Zeman jde do Senátu se stejným cílem jako před šesti lety, když vyhrál na Jablonecku poprvé.
V Jablonci je vítězná ODS mimo, koalici vytvoří ANO, Piráti a SpJ
13. 10. 2018 AKTUALIZOVÁNO: V Jablonci se na vytvoření koalice dohodlo ANO, Piráti a Společně pro Jablonec a podporuje je ještě jeden ze dvou zvolených zastupitelů za Novou budoucnost pro Jablonec. Koaliční smlouvu podepsali zástupci stran ve čtvrtek. Primátorem by se měl stát Milan Kroupa (ANO), koalice má podporu 17 z 30 zastupitelů. ČTK to dnes řekl Kroupa. "Jsem rád, že jsme se s našimi koaličními partnery v relativně krátké době shodli v personálních otázkách i na...
Neúspěšní kandidáti do senátu podporují na Jablonecku obhajujícího Jaroslava Zemana
12. 10. 2018 Dnes v jabloneckoém volebním obvodě č. 35 začíná druhé kolo senátní volby. Volební místnosti se otvírají tradičně ve 14 hodin, rozhodnuto bude o 24 hodin později. Podporu kandidátů, kteří neuspěli v prvním kole senátních voleb na Jablonecku a části Semilska, má dosavadní senátor Jaroslav Zeman (ODS). Zeman prvního kolo vyhrál s 34,31 procenta hlasů, ve druhém se utká s právničkou Michaelou Tejmlovou (Senátor 21).
Kdo bude v koalici v Jablonci nad Nisou je zatím záhadou
9. 10. 2018 Lídr kandidátky ANO v Jablonci nad Nisou Milan Kroupa předpokládá, že by už tento týden mohli zástupci stran uzavřít koaliční smlouvu. Nechtěl zatím sdělit, kdo by ji měl podle něj tvořit. Podle lídrů dalších stran jsou ale jednání teprve na počátku. ANO v Jablonci ve volbách skončilo druhé, když ve třicetičlenném zastupitelstvu bude mít sedm mandátů. "Jednání pokračují. Myslím si, že jsme před nějakým finišem," řekl dnes Kroupa ČTK....
V Jablonci se o Senát utkají Zeman (ODS) a Tejmlová (Senátor 21)
7. 10. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Jablonec nad Nisou postoupili dosavadní senátor Jaroslav Zeman (ODS) a právnička Michaela Tejmlová (Senátor 21). Vítěz Zeman získal 34,31 procenta hlasů, druhá Tejmlová dostala 22,21 procenta voličů. Vyplývá výsledků sčítání na www.volby.cz. Voleb se zúčastnilo 44,38 procenta voličů. Na třetím místě skončil Josef Chuchlík (ANO) s 17,61 procenta hlasů.
Za projekt na terminál zaplatí Jablonec téměř 24 milionů Kč
26. 9. 2018 Za projekt na nový dopravní terminál zaplatí Jablonec nad Nisou téměř 24 milionů korun. Zpracuje ho pro město pražský ateliér DOMYJINAK, který vyhrál architektonickou soutěž. Smlouvu s ateliérem schválili jablonečtí zastupitelé. Cena je výhodná, je zhruba o čtvrtinu nižší než možná cena podle honorářových řádů České komory architektů, řekl na jednání náměstek primátora Lukáš Pleticha (ČSSD). Celkové náklady na přípravu a realizaci...
 Lídrem ODS v Jablonci pro obecní volby je Miloš Vele
31. 8. 2018 Jablonecká ODS jde do komunálních voleb s jiným lídrem než v předchozích dvou volebních obdobích. V čele kandidátky je místo primátora Petra Beitla jeho současný náměstek Miloš Vele. Po 24 letech na kandidátce chybí bývalý předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta, který je obviněn z ovlivňování dotací na sport z ministerstva školství. Prioritou programu je udržet zdravé financování města, řekl Vele novinářům při zahájení kampaně.
 V Jablonci začínají práce na obnově severní fasády radnice
12. 8. 2018 V Jablonci nad Nisou začínají práce na obnově severní fasády radnice, hotová by měla být až v příštím roce. Pokračují i práce na rekonstrukci sálu zastupitelstva. V rozpočtu na to město letos vyčlenilo 17 milionů korun. Hotová už je západní, jižní a východní část fasády a také radniční věž. Práce na severní straně začnou v nejbližších dnech, už jsou tam zábory prostranství a staví se lešení, řekl ČTK náměstek primátora Lukáš Pleticha.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
I ten ufoun michalek, kdyz ho prevalcoval mlady a krasny hilscher rekl, ze on...
Na brno se v liberci jen vymlouvali nebot nechteli priznat, ze v ano probehl...
V Brně to byl dle Andreje megapodraz, když udělali koalici bez vítěze...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).