reklama
Jablonec nad Nisou
Aktivisté chtějí zakázat jenom automaty, ostatní hazard nevadí
20. 10. 2017 O budoucnosti výherních automatů v Jablonci nad Nisou rozhodne referendum. Uskuteční se v době prvního kola prezidentských voleb 12. a 13. ledna příštího roku. Rozhodli o tom včera zastupitelé v Jablonci nad Nisou. Žádný konec hazardu ve městě ale referendum nepřinese.
Tendr na nemocniční pavilon v Jablonci se musí zopakovat
20. 10. 2017 Jablonec nad Nisou musí znovu vypsat soutěž na výstavbu nového pavilonu intenzivní péče v areálu městské nemocnice. Rozhodli o tom zastupitelé. Zakázku na stavbu získala už loni v soutěži firma Metrostav, do konce září ale stavbu nezahájila, žádala víc peněz. Smlouva nezahájením stavby skončila a radnice připravuje nové výběrové řízení. Vypsat by ho měla počátkem listopadu.
Podpisů pro konání referenda o hazardu v Jablonci je dostatek
7. 10. 2017 Návrhem na konání referenda o zákazu výherních automatů v Jablonci nad Nisou se budou městští zastupitelé zabývat za dva týdny, ve čtvrtek 19. října. Magistrát kontrolou zjistil, že pod peticí je dostatek podpisů. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Markéta Hozová. Organizátoři referenda požadují úplný zákaz pro všechny druhy hracích automatů na území pětačtyřicetitisícového města. Na radnici přinesli 500 podepsaných archů a uváděli, že...
Jablonec a Č. Lípa zvažují založení vlastních dopravních podniků
25. 9. 2017 Jablonec nad Nisou zvažuje založení vlastního dopravního podniku. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými 0,38 procenta akcií. Smlouva s podnikem na zajištění dopravy ale končí v roce 2019 a Jablonec nemá podle právníků možnost ji obnovit. Město tak bude muset na zajištění dopravy vyhlásit veřejnou soutěž, nebo si založit vlastní podnik, řekl...
Jablonec vyhlásil architektonickou dvoukolovou soutěž na terminál
20. 9. 2017 Jablonec vyhlásil architektonickou soutěž na podobu dopravního terminálu s parkovištěm v Kamenné ulici. Návrhy je možné podávat letos do 8. prosince. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Terminál s parkovištěm pro zhruba 200 vozů a bezbariérovým propojením s vlakovou zastávkou chce radnice stavět v letech 2020 až 2022. Náklady na stavbu město odhaduje na 150 až 200 milionů korun, většina z toho by se měla zaplatit z evropské dotace.
Uspořádání referenda k hazardu Jablonec vyjde asi na 900 tisíc
19. 9. 2017 Návrh na vypsání referenda o zákazu výherních automatů v Jablonci nad Nisou podepsalo 4666 lidí, potřeba bylo 3600 podpisů. Přípravný výbor návrh předal na radnici a jako termín pro konání navrhuje první kolo volby prezidenta v lednu příštího roku. "Konání referenda společně s volbami je pro jeho úspěch totiž zcela klíčové," uvedla mj. zmocněnkyně přípravného výboru Anna Strnadová.
Další části radnice v Jablonci se vrátily do původní podoby
15. 9. 2017 Další části historické radnice v Jablonci nad Nisou se vrátily do původní podoby z 30. let minulého století. Cennou funkcionalistickou budovu zbavuje město postupně nevzhledného umakartu a dřevotřískových obkladů použitých při necitlivé rekonstrukci v 70. letech a vrací jí podobu navrženou architektem Karlem Winterem. Dokončena teď byla obnova dvou zasedacích místností, která stála téměř tři miliony korun, řekl ČTK tajemník magistrátu Marek Řeháček.
V Jablonci začne demolice dvou domů na Ostrém rohu
15. 8. 2017 V Jablonci nad Nisou začne ještě v tomto týdnu demolice dvou domů na nepřehledné křižovatce Ostrý roh. Na jejím místě by příští rok měla vzniknout okružní křižovatka, kterou plánuje Krajská správa silnic Libereckého kraje. Na demolici získal Jablonec milionovou dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, zhruba půl milionu přidá radnice ze svého. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
O dostavbu muzea v Jablonci za 60 milionů neměly firmy zájem
12. 8. 2017 Do soutěže na vybudování přístavby muzea v Jablonci nad Nisou za 60 milionů korun se nikdo nepřihlásil. Muzeum musí výběrové řízení vypsat znova, což oddálí zahájení výstavby o několik měsíců. "Chtěli bychom začít stavět ještě letos," řekla ČTK ředitelka muzea Milada Valečková. Výstavba měla začít původně v září, v té době se ale budou teprve vyhodnocovat nabídky.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
To je debilní otázka! Kdybych byl jablonečák, tak kvůli tomu k referendu...
nebo účtenkovku na katastru města. To je hazard s osobními údaji jak kráva
líp bych to nenapsal, chrumko, napsala jste to i za mě
Co to je za otázku? To je nesrozumitelné pro kohokoli kdo nemá VŠ...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
říjen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).