reklama
Jablonecko
O jabloneckou Křehkou krásu byl letos opět větší zájem
22. 8. 2017 Výstava Křehká krása má již své věrné příznivce, přesto ji každým rokem objevují noví a noví lidé. Tento trend se potvrdil i letos, když současnou sklářskou a bižuterní expozici vidělo zhruba o 30 procent lidí více než v loňském roce.
Projekt Na kole jen s přilbou u jablonecké přehrady
17. 8. 2017 I v letošním roce se jablonečtí cyklisté setkali s prázdninovou preventivní akcí v úterý 15. srpna od 9.00 do 14 hodin, a to na cyklostezce u jablonecké přehrady. Městští strážníci a Tým silniční bezpečnosti poradili, jak má být vybaveno jízdní kolo, aby bylo bezpečné. Pozornost byla zaměřena i na správné používání cyklistických přileb.
Letos si na přehradě mohou nově zachytat ryby i turisté
16. 8. 2017 Jablonecká přehrada v létě láká nejen plavce, ale i rybáře. Letos nově si mohou zachytat i turisté, pro které bylo výrazně zjednodušeno získání rybářských povolenek. Po dohodě s Českým rybářským svazem jablonecké turistické infocentrum na zkoušku do prodeje převzalo rybářské povolenky pro mimopstruhové i pro pstruhové revíry.
Mapy už Jablonci ostudu nedělají, lákají ale vandaly
16. 8. 2017 Pro lepší orientaci návštěvníků Jablonce nad Nisou je po městě rozmístěno šest velkých map včetně abecedního rejstříku ulic. Bohužel se opakovaně stávají terčem vandalů. O jejich obnovu se stará turistické infocentrum.
Miliontého návštěvníka jablonecký Central přivítal už za 133 dní
14. 8. 2017 Obchodně-společenské centrum Central Jablonec skupiny Crestyl přivítalo v pátek svého miliontého návštěvníka, pouhých 133 dní od svého otevření veřejnosti. Jubilejním návštěvníkem se stala Michaela Korcová z Jablonce nad Nisou v doprovodu své sedmileté dcery. Milionová hranice návštěvníků byla pokořena v pátek 11. srpna v 15:31.
Jablonecké kino Radnice už nebude mít parní vytápění
14. 8. 2017 Jablonecké kino Radnice už nebude mít parní vytápění. Rekonstrukce topení v horním patře sálu a další práce v kině by měly skončit ještě v srpnu. ČTK o tom za kino informovala Barbora Irglová. Kino, které se nachází v budově radnice, patřilo podle ní k posledním v republice, kde bylo parní vytápění. "Předpokládáme, že původní parní topení bylo v radnici už od její stavby a je tedy původní," uvedla. Kino Radnice je v provozu od roku 1932, tehdy s...
Štěpánka a Slovanka mají narozeniny ve stejný den
14. 8. 2017 Rozhledna Slovanka na stejnojmenném vrchu u osady Hrabětice nedaleko Lučan nad Nisou v Jizerských horách je první stavbou svého druhu v Čechách zhotovenou ze železa. První návštěvníky přivítala rozhledna v nadmořské výšce 820 metrů nad mořem před 130 lety, 14. srpna 1887. Výstavbu rozhledny iniciovaly jablonecká, janovská a josefodolská sekce Německého horského spolku pro Ještědské a Jizerské hory.
Jablonecké kino Radnice se dočkalo další rekonstrukce
10. 8. 2017 V Kině Radnice probíhá v měsíci srpnu dlouho plánovaná rekonstrukce. Divákům hlavně přinese lepší filmové zážitky a zvýší jejich komfort při sledování. Práce v kině započala již začátkem srpna a týká se především výměny topení v horním patře sálu. Kino Radnice bylo jedním z posledních v republice, kde bylo parní vytápění a připojení k modernějšímu ústřednímu teplovodnímu topení bylo tedy již nevyhnutelné.
Již po šesté se předvedou skláři a výrobci bižuterie na Křehké Kráse
8. 8. 2017 Pod názvem Křehká krása se v jabloneckém Eurocentru uskuteční výstava skla a bižuterie. Její návštěvníky od čtvrtka do neděle bude provázet nejen nádhera skla a ozdob všeho druhu, ale i bohatý doprovodný program. Tato akce je na seznamu významných událostí regionu podporovaných Libereckým krajem.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).