reklama
Jablonecko
Jablonec se rozloučí s letošním trienále skla a bižuterie
21. 10. 2017 Vystoupení unikátní skleněné harfy, Mirror Man či beseda s nejuznávanějším současným designérem Maximem Velčovským – to vše je připraveno v sobotu 28. října v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie. Ve velkém stylu se tak ukončí rozsahem jedinečný výstavní projekt, na...
Štola pod “jabloneckým mořem” se na jeden den otevře lidem
14. 10. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Výstava “Jablonecké moře” věnovaná zdejší přehradě se pro neutuchající zájem návštěvníků prodlužuje až do listopadu. Velký zájem organizátoři očekávají i o doprovodnou akci k výstavě – v sobotu 21. října se díky vstřícnosti Povodí Labe lidé podívají do štoly pod hrází vodní nádrže.
Liglass chce s kyrgyzskou vládou dál jednat o elektrárnách
11. 10. 2017 Ani přes problémy se česká společnost Liglass Trading CZ (LTD CZ) nechce vzdát miliardové zakázky na výstavbu kaskády vodních elektráren v Kyrgyzstánu. Firma chce dál jednat s tamní vládou, pomoci při řešení sporu by mělo vytvoření pracovní skupiny. Zároveň se připravuje dodatek k investiční smlouvě, který bude obsahovat řešení diskutované problematiky, uvedla česká firma na svých internetových stránkách. Podle serveru Aktuálně.cz ale kyrgyzská...
Geotermální vrty v Tanvaldu získaly územní rozhodnutí
11. 10. 2017 Geotermální vrty pro výstavbu elektrárny v Tanvaldu na Jablonecku získaly po třech letech územní rozhodnutí. Investor - společnost Entergeo, se tím přiblížil realizaci záměru. O vydání územního rozhodnutí na stavbu geotermální elektrárny firma usiluje od prosince 2014. S rozhodnutím stavebního úřadu ale není spokojena radnice. Zastupitelé záměr vybudovat elektrárnu ve městě opakovaně odmítli, rozhodnutí proto město napadne, čas na to má do 22. října....
Marta Kubišová si v Jablonci vyrazila zlaťák se svou podobou
6. 10. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: Zpěvačka Marta Kubišová si v České mincovně v Jablonci nad Nisou vyrazila zlaťák se svou podobou. Jde už o šestou ražbu ze série Slavíci ve zlatě, kterou mincovna vydává jako poctu českým pěveckým legendám. Své podoby ve zlatě už se v minulých letech dočkali Lucie Bílá, Hana Zagorová, Karel Gott, Waldemar Matuška, Miro Žbirka, a na jaře příštího roku je v plánu poslední medaile kolekce s portrétem Petra Jandy.
Růst sklářské výroby v Česku brzdí nedostatek pracovníků
4. 10. 2017 Tržby českých sklářských podniků stouply v loňském roce na 43,13 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o pouhá 0,4 procenta. Ve srovnání s rokem 2011 to ale znamená nárůst bezmála o čtvrtinu. Růst výroby by mohl být vyšší, kapacity jsou, rozvoj firem ale brzdí nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Na 6. ročníku diskusního setkání Sklářské svítání 2017 to ČTK řekl předseda Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR Petr...
Soutěž na prodej podílu ve šperkařské firmě stát zrušil
4. 10. 2017 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zrušil soutěž na prodej většinového podílu ve šperkařském a zlatnickém podniku Soliter z Jablonce nad Nisou. Chtěl za něj utržit přes 100 milionů korun. Důvodem je soudní řízení. ČTK o tom informoval mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.
O opravenou sklářskou chalupu byl mezi turisty zájem
1. 10. 2017 Mezi turisticky oblíbená místa Jizerských hor se zařadila jediná dochovaná sklářská chalupa ze zaniklé osady Kristiánov. Otevřená je od letošního jara po více než rok trvající rekonstrukci za zhruba 11 milionů korun. Uvnitř je jedna z expozic jabloneckého muzea, lidé ji ale vnímají i jako vhodnou zastávku při výletech, kde se mohou navíc občerstvit.
V domově seniorů v Hamrech otevřeli minihřiště pro děti
30. 9. 2017 Nové minihřiště pro vnuky a pravnuky svých klientů vybudovalo vedení Domova důchodců Velké Hamry, příspěvkové organizace Libereckého kraje. To, jak se domovu podařilo zvelebit část jeho areálu, si přijel v pondělí 25. září prohlédnout i náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
říjen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).