reklama
Jablonecko
Jablonec zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní
15. 12. 2017 Jablonec nad Nisou zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní a.s. Rozhodli o tom jablonečtí zastupitelé. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými...
Do obnovy mostů investoval Jablonec v minulosti 38 mil.Kč
14. 12. 2017 Více než 38 milionů korun investoval Jablonec nad Nisou v posledních sedmi letech do obnovy svých mostů, lávek a propustků. Ještě před čtyřmi lety byla zhruba třetina z nich v havarijním stavu kvůli nulovým investicím. Velkou obnovu zahájila v letech 2011 a 2012 generální oprava mostu v Kamenné ulici, v dalších letech pak město do oprav mostů dávalo v průměru pět milionů korun ročně. ČTK o tom informoval náměstek primátora Miloš Vele (ODS).
Jablonec bude bez vánočního stromu, naklonil ho silný vítr
12. 12. 2017 Jablonec nad Nisou bude bez vánočního stromu. Jedle na Mírovém náměstí se dnes vlivem silných poryvů větru naklonila a hrozilo její spadnutí, ukázalo se navíc, že kmen stromu je narušený. Vedení města se proto s ohledem na bezpečnost lidí rozhodlo strom odstranit. Ve středu navíc začínají na náměstí vánoční trhy, nový strom tam proto město nechá postavit až po nich. ČTK o tom informoval náměstek primátora Miloš Vele (ODS).
Jablonec obnovil díky dotaci z EU dvě cenné zelené lokality
12. 12. 2017 Jablonec nad Nisou obnovil letos díky dotaci z evropských fondů dvě cenné zelené lokality Mlýnská a Vysoká v blízkosti městské památkové zóny. Obě byly z velké části zarostlé náletovými rostlinami a nutně potřebovaly zkultivovat. Na projekt za více než 830.000 korun získalo město bezmála půl milionu korun z Operačního programu Životní prostředí. Práce skončily v minulých dnech. ČTK to sdělila Štěpánka Gaislerová z městského oddělení správy...
V Jizerských horách stoupá mezi běžkaři zájem o lyžařské školy
11. 12. 2017 V Bedřichově v Jizerských horách za poslední léta výrazně stoupl zájem běžkařů o lyžařské školy. Ve srovnání s dobou před deseti lety jich může být o polovinu více, odhadl Mára Pazderský ze Skiservisu Mára. "Spousta lidí si uvědomila, že je lepší zaplatit si jednu dvě lekce a pak lyžovat v pohodě než se na běžkách trápit," uvedl.
Na výchovu mladých cyklistů dostal Jablonec dotaci od kraje
10. 12. 2017 Za 762 žáků základních škol, kteří byli proškoleni na Dětském dopravním hřišti v Jablonci nad Nisou a úspěšně prošli závěrečnými zkouškami na průkaz cyklisty, získala Městská policie Jablonec nad Nisou od Libereckého kraje dotaci ve výši 76 200 korun.
Korálková  vína jsou k zakoupení výhradně v Domě Scheybalových
9. 12. 2017 Návštěvníkům Jablonce nabízí turistické infocentrum nově originální Korálkové víno. Je inspirováno zdejší bižuterií, která do města láká turisty ze všech koutů světa. Po výroční Jablonecké jablkovici přichází novinka v podobě vína. Korálkové víno je exkluzivně vyrobeno pro Jablonecké kulturní a informační centrum ve spolupráci s vinaři z Lednice, kteří jsou dvorními dodavateli.
Bedřichov stadion zasněžovat zatím nebude, nezískal dotaci
7. 12. 2017 ový zasněžovací systém na stadionu pro běžkaře v Bedřichově v Jizerských horách se zatím dělat nebude. Na projekt zhruba za 12 milionů korun nezískala obec podle starosty Petra Holuba dotaci z ministerstva školství. Stadion v Bedřichově je nástupním místem Jizerské magistrály a zároveň z něj startuje slavný závod běžkařů Jizerská padesátka. "Samozřejmě nás to netěší. Byli jsme připraveni stavět, aby na příští sezonu byl systém plně...
Netradiční výstava v Jablonci připomíná prostředí sklárny
6. 12. 2017 Prostředí sklárny bude evokovat výstava, kterou připravuje muzeum v Jablonci nad Nisou. Věnovaná je 170 letům od zahájení výroby v takzvané polubenské sklárně v Desné v Jizerských horách. Není to klasická muzejní výstava postavená na vitrínách, ale spíše taková show, řekl ČTK kurátor výstavy Petr Nový. Polubenská sklárna je v provozu od roku 1847.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
prosinec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).