reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 27. červen 2017
Svátek má: Den památky obětí komunistického režimu, Ladislav
Jablonecko
Revitalizace teplárenské sítě v Jablonci má výborné výsledky
26. 6. 2017 Letošní tuhá zima dokonale prověřila novou tepelnou soustavu Jablonecké energetické, a. s. Celý projekt revitalizace, který vyšel na 264 milionů korun, připojeným domácnostem ušetří až 8 000,- Kč ročně. Společnost pak zaznamenala 50% pokles výdajů na údržbu rozvodné...
Jablonec žije Mezinárodním trienále skla a bižuterie
25. 6. 2017 Jablonec nad Nisou celý víkend žije Mezinárodním trienále skla a bižuterie Jablonec 2017. Na přehlídce se prezentují desítky firem, výtvarníků a škol nejen z Česka, ale i z dalších 11 zemí včetně USA nebo Velké Británie. Trienále je jednou z nejreprezentativnějších nekomerčních přehlídek skla nejen v Česku, ale prakticky v celé Evropě, řekl ČTK u příležitosti zahájení předseda mezinárodní komise, která ocenila nejlepší práce, Jaroslav Polanecký...
Nemocnice Jablonec nezískala dotaci na pavilon intenzivní péče
23. 6. 2017 Nemocnice Jablonec nezískala státní dotaci na výstavbu nového pavilonu intenzivní péče za zhruba 120 milionů korun. Stavbu chce město, které je zřizovatelem, přesto ještě letos na podzim zahájit. Hledá jiné zdroje, které by výpadek 50 milionů od státu nahradily. Na jednání jabloneckého zastupitelstva to řekl primátor Petr Beitl (ODS). Podle ředitele Víta Němečka je nový pavilon největší investicí v nemocnici za posledních deset let. Nemocnice ho potřebuje.
Tančící kostky rozsvítily Trienále skla a bižuterie v Jablonci
23. 6. 2017 Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 bylo v pátek 23. června slavnostně otevřeno zahájením všech pěti výstav a předáním unikátních medailí vybraným kolekcím prezentovaným v rámci hlavní výstavy projektu TRENDY.DESIGN.PRODUKCE. Pro veřejnost projekt startuje v sobotu 24. června programem v areálu jabloneckého výstaviště.
Ve slalomu na invalidním vozíku byl náměstek hejtmana třetí
18. 6. 2017 Neobvyklé atrakce si užili lidé v úterý 13. června odpoledne na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou. Vyzkoušeli si například chůzi o berlích, jízdu na invalidním vozíku nebo se prošli maketou tlustého střeva. Jablonecký klub Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí zde pořádal Den zdravotně postižených. O co nejrychlejší zdolání slalomu mezi kužely na invalidním vozíku se pokusil i náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.
Jablonec se stane místem sklu, bižuterii a šperku zaslíbeným
17. 6. 2017 12 zemí, 20 škol, 25 sklářských výtvarníků-pedagogů, 89 značek – to je Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017. Tvoří jej celkem pět výstav a řada doprovodných aktivit, které se budou konat na čtyřech místech v Jablonci nad Nisou od 24. června do 28. října.
Vznikl unikát mapující historii platidel na území Čech
11. 6. 2017 Letošní absolutoria jablonecké Vyšší odborné školy, oboru Ražená medaile a mince, jsou obhájena. Mezi absolventskými pracemi je jedna, která svým pojetím výrazně vyčnívá z řady. Studentka Mária Filová vytvořila sadu devíti medailí, na kterých mapuje průřez historií mincovnictví na území Čech. K jejímu vzniku přispěly Česká mincovna a Česká národní banka.
 Věž radnice v Jablonci zůstane už druhé léto pro turisty zavřená
11. 6. 2017 Věž radnice v Jablonci nad Nisou zůstane už druhé léto pro turisty zavřená. Vyhlídka, která patří k oblíbeným místům ve městě a v létě tam pravidelně vystoupalo kolem 800 turistů, je už druhý rok nepřístupná kvůli opravám fasády. Zavřená je už několik let i rozhledna Petřín, turisty tak musí ve zdejším informačním centru posílat na rozhledny do nedalekých Jizerských hor. ČTK to řekla Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního...
Rekonstrukce opěrné zdi uzavře Vrkoslavickou ulici v Jablonci
8. 6. 2017 Rekonstrukce opěrné zdi uzavře až do podzimu Vrkoslavickou ulici v Jablonci nad Nisou. Komunikace je v havarijním stavu, který zavinily přívalové deště před dvěma lety. Projekt počítá s opravou zdi, rozšířením ulice a přibude i nový chodník a dešťová kanalizace. Práce začnou příští týden, řekla ČTK mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Oprava Vrkoslavické ulice přijde na 8,5 milionu korun. Patří letos k největším investicím do městských...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).