reklama
Jablonecko
Lesní magistrála pro běžkaře v Jizerkách zatím bezpečná není
17. 1. 2019 Lyžařská magistrála pro běžkaře v lesních úsecích Jizerských hor stále není zcela bezpečná. Pokud se tam přesto někdo vydá, měl by být velmi opatrný, řekla ČTK ředitelka Jizerské o.p.s. Radka Davidová. Společnost se stará o úpravu běžeckých tratí v Jizerských...
Osvobozující rozsudek pro policistu z Velkých Hamrů platí
17. 1. 2019 Odvolací soud v Liberci potvrdil osvobozující rozsudek nad sedmatřicetiletým policistou z Jablonecka, který byl obžalován z nedovoleného ozbrojování. Podle obžaloby měl doma komponenty využitelné k výrobě výbušnin a mohly sloužit k výrobě zbraně hromadně účinné. Okresní soud v Jablonci ale dospěl k závěru, že jejich držení nebylo trestným činem. Dnes to potvrdil i krajský soud. "Závěry okresního soudu byly postavené na základě řádného a...
Dar z městské pokladny je určen nejen na obnovu památky
16. 1. 2019 Od pěti do padesáti tisíc korun mohou získat vlastníci nemovitostí nebo drobné památky v Jablonci nad Nisou, kteří si požádají o finanční dar z městského rozpočtu. Žádost je třeba odeslat do poloviny března komisi městské památkové péče. Dar z městské pokladny je určený na obnovu památky či prostředí, které s ní souvisí a podílí se na její prezentaci, např. na úpravu dřevin, terénu či dalších porostů.
Jablonec n. N. chystá aktualizaci tištěného katalogu ubytování
14. 1. 2019 Turistické infocentrum v Jablonci nad Nisou chystá vydání aktualizovaného katalogu ubytování. Provozujete-li penzion, hotel, či pronajímáte-li apartmány v Jablonci nebo v Jizerských horách, pak je to pro vás příležitost, jak své služby nabídnout dalším zákazníkům.
V Jablonci, kde platí kalamitní stav, je situace výrazně lepší
13. 1. 2019 Situace v Jablonci nad Nisou, kde o čtvrtka platí kalamitní stav, se výrazně zlepšila. Technické služby z ulic odvezly 2200 tun sněhu, z toho 1400 tun z pátku na sobotu. Zbývá uklidit necelých deset procent z udržovaných chodníků, řekla ČTK mluvčí jablonecké radnice Markéta Hozová. Ze 143 kilometrů chodníků ve městě se v zimě udržuje 60 kilometrů, uklidit tak zbývá asi šest kilometrů. Obtížně schůdné zůstávají chodníky, komplikace trvají na...
Situace v Jablonci, kde platí kalamitní stav, se výrazně zlepšila
12. 1. 2019 Kalamitní stav v Jablonci nad Nisou vyhlášený městem ve čtvrtek ráno potrvá minimálně do pondělí. Technické služby z ulic odvezly 2200 tun sněhu. Situace je stále kritická na sídlištích, řekla ČTK mluvčí jablonecké radnice Markéta Hozová. "Úklid tam komplikují zaparkovaná auta," uvedla.
Dopravní podnik stále neví, kdo za 14 dnů zajistí MHD v Jablonci
12. 1. 2019 Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce (DPMLJ) stále neví, kdo bude za 14 dnů zajišťovat MHD v Jablonci nad Nisou až předčasně vyprší smlouva s jeho současným subdodavatelem, firmou BusLine. V soutěži sice DPMLJ vybral společnost Autobusová doprava Podbořany, zakázkou se ale zabývá antimonopolní úřad (ÚOHS). Další variantou je, že si Jablonec bude MHD zajišťovat sám. "Jednáme o možnostech další spolupráce se zástupci Jablonce nebo o ukončení...
Jubilejní přehlídka Made in Jablonec ve stylu Haute Couture
11. 1. 2019 Jubilejní desátá přehlídka bižuterie Made in Jablonec se letos nesla ve stylu Haute Couture. Na její přípravě se podílela pětice špičkových českých módních návrhářů, značka E.daniely, Yvona Leitner, Eva Robovská, Iveta Řádková a Petr Kalouda. S jubilejním ročníkem přehlídky zahájili jablonečtí výrobci bižuterie spolupráci s organizátory soutěže Miss Česká republika.
Kvůli sněhu je parkování v Jablonci na některých místech zdarma
10. 1. 2019 Kvůli sněhu je od středy v Jablonci nad Nisou parkování na některých místech zdarma. Magistrát podhorského města nechal vypnout parkovací automaty na Horním náměstí a na parkovišti v Tržní ulici za autobusovým nádražím. Vedení města se tak snaží uvolnit ulice zablokované zaparkovanými auty, aby je mohlo nechat uklidit. Tento režim bude platit do odvolání, řekla ČTK mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).