reklama
Jablonecko
Senioři domova v Jabloneckých Pasekách vyzkoušeli nový gril
21. 9. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Postupným vylepšováním prochází nyní Domov důchodců Jablonecké Paseky, příspěvková organizace Libereckého kraje. V rámci stavebních úprav budovy se senioři letos dočkali nového vestibulu i s nábytkem. A na letní slavnosti si pochutnali na mase,...
Výstava v jablonecké svaté Anně je prodloužena do 29. září
18. 9. 2018 Pozitivních ohlasů veřejnosti i odborných kruhů se dočkala výstava Z Jizerských hor do Českého ráje. Pořadatelé se ji proto rozhodli prodloužit, a navštívit ji tak můžete ještě do 29. září. Uvidíte zde výběr děl velkých výtvarných osobností regionu. Vstup zůstává zdarma.
Jablonecké podzimní slavnosti navštíví německý Schuhplattler
18. 9. 2018 Je potěšitelné, že městské festivaly spřátelených měst nenavštěvují pouze oficiální delegace, ale aktivně se jich účastní i různé spolky a nezávislí občané. Letos tak jablonecké Podzimní slavnosti navštíví i autobusový zájezd z německého Kaufbeurenu, našeho partnerského města.
V Jablonci vytvořili rekord v předávání křišťálového jablka
16. 9. 2018 AKTUALIZOVÁNO. OBSAHUJE FOTOGALERII: Oslavy dne evropského dědictví proběhly o víkendu také v Jablonci nad Nisou. Lidé se mohli setkat s postavou prvního jabloneckého starosty Karla R. Fischera, poprvé nahlédnout do funkcionalistické Kantorovy vily, obdivovat obnovené interiéry radnice nebo, vyzkoušet ražbu vlastní mince a mnoho dalšího.
Benefiční koncert má pomoci zachránit jablonecké varhany
15. 9. 2018 Varhany v největším jabloneckém chrámu Nejsvětějšího Srdce Ježíšova dlouhodobě ničí červotoč. Jsou vzácnou ukázkou meziválečného varhanářství a na jejich obnovu přispěje i výtěžek z benefičního koncertu, který se koná v sobotu 22. září v kostele svaté Anny.
Novou jizerskohorskou silnici v Albrechticích lemují i chodníky
14. 9. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Slavnostním přestřižením pásky otevřeli tento týden zrekonstruovaný úsek silnice III/29022 v obci Albrechtice v Jizerských horách. Jde o úsek od křižovatky se silnicí III/29045 (na Mariánskou horu) v km 16,3, který končí v křižovatce se silnicí III/29046 v km cca 17,750. Vozovka vykazovala  v celém úseku silnice celoplošný rozpad. Odvodnění vozovky a přilehlého terénu bylo nefunkční a způsobovalo průsaky vody do vlastní konstrukce...
DPMLJ vymáhá od Dopravního sdružení obcí Jablonecka 18 mil.
13. 9. 2018 Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) vymáhá od Dopravního sdružení obcí Jablonecka bezmála 18 milionů korun. Podmiňuje tím zajištění dopravy po 25. lednu příštího roku v rozsahu, který sdružení objednává. Ohrožena je i městská doprava v Jablonci, který je největším členem sdružení. Dopravní podnik už zaslal Jablonci a sdružení předžalobní výzvu, na mimořádném jednání o tom ve středu jablonecké zastupitele informoval...
Letní turistická sezóna v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost
11. 9. 2018 Dlouhé a teplé léto turisty od návštěvy jabloneckých památek a rozhleden neodradilo. Rekordní návštěvnost zaznamenala radniční věž a rušno bylo i v nejstarším stojícím jabloneckém domě, kde v současnosti sídlí turistické infocentrum. Ochoz radniční věže můžete navštívit ještě v rámci Dne evropského dědictví, v sobotu 15. září, a to zdarma, stejně jako ostatní jablonecké památky.
Zanedbaný šk. pozemek proměnili v Jablonci ve sportovní areál
7. 9. 2018 Ze zanedbaného školního pozemku v Sokolí ulici v Jablonci nad Nisou je sportovní areál. Výstavba víceúčelového hřiště stála více než 22 milionů korun a město ji financovalo z vlastních prostředků bez dotací. Hřiště si už poprvé vyzkoušely děti z blízké základní školy, sloužit bude i předškolákům z nedaleké mateřské školy a od příštího roku i veřejnosti. Nejprve je ale třeba, aby pořádně zakořenila tráva, řekl při slavnostním otevření...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).